Hypergrid - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Dnes konečně zahráno a je to super. Nikdy by mě nenapadlo, že abstrakta pro dva mne bude tolik bavit. Určitě vyzkoušejte!
28.10.2017 23:11:24

Dojmy
Ahoj,
souhlasím... Jsem spíš eurař a mám radši hry s příběhem (nebo alespoň nějakým tématem). Když jsem tuhle hru viděl poprvé a měl možnost si ji zkusit, moc se mi do ni ani nechtělo. "Jee abstrakta..." říkal jsem si. Tjoo, ale už po prvním kole sem změnil názor. Pravidla na jednu stránku - snadno uchopitelná (občas jsem teda zapomínal, co která barva dělá), ale těch možností... Paráda. Kdykoliv rád znovu zahraji... I když je to makačka na bednu :)

28.10.2017 23:44:53

Dojmy
Taktéž souhlas. Pravidla jednoduchá, ovšem hrát to dobře už jednoduché není. Po Ekö další abstraktka, která zaslouží absolutorium.

16.11.2017 11:07:46

hmm,
už jsem psala Ježíškovi a fakt se na to těším.

16.11.2017 11:56:06

Dojem
Hrál jsem to 4x a ta hra se mi prostě nelíbí. Je fakt, že abstraktní hry moc nemusím, ale přece jen je jich spousta co se mi líbí víc než tohle. Na hře mi vadí jen jediná věc, ale zato zásadní. Krom začátku hry mohu udělat vždy když jsem na tahu snad tisíce kombinací jak zahrát tah a analyzovat, který je pro mě nejlepší je fakt síla. A to nemluvím o tom, že zároveň musím analyzovat jestli ten tah nebude až moc dobrý pro mého soupeře. Takže pokud chci zahrát hru fakt dobře, musím nad tahem fakt uvažovat třeba i 15 minut. A to se prostě nedá. No a když to zahraju pocitem, tak jako to hraju u klasických třeba euro her, tak pak z toho nemám dobrý pocit, protože tady se buď uvažuje a analyzuje nebo to nemá cenu hrát. Takže pro mě nuda.

25.11.2017 11:51:27

skyfire
Odporučil by som ti skúsiť hru zahrať so šachovými hodinami, tá hra potom dostane nový rozmer. Už nebudeš len hľadať najlepší ťah, už budeš aj pod časovým tlakom. V dnešnej dobe smartfónov už šachové hodiny nie sú problém, aplikácia sa dá stiahnuť zadarmo a dobre funguje. Odporúčam.

25.11.2017 12:20:04

to skyfire
Tak tohle je všeobecně aspekt většiny abstraktních her, jsou prostě na tom postavené že máš spoustu možných kombinací co se může stát a je to o tom analyzování toho aktuálně nejlepšího tahu... pokud ti tohle nesedne tak prostě pro tebe nejsou abstraktní hry a není to chyba hry. Ty šachové hodiny jsou dobrý nápad, také byly kvůli tomuto "problému" abstraktních her vyvinuty.

25.11.2017 12:29:27

skyfire
Na DŽ tě zase sežerou :+))

25.11.2017 14:03:20

matewr84
+1

25.11.2017 14:20:11

Bastacka
Skyfire napísal svoj dojem z hry, aký máš s tým problém? Toto nie je DŽ, ale ZH, tu si človek môže napísať čo si myslí.

25.11.2017 18:40:17

springb
Však já nic takového nenapsal.
Všichni mají nárok na svůj názor.
Ale stačí kliknout na DŽ a člověk uvidí ,že tam jeho názory neberou :+)

25.11.2017 19:10:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka
Já myslím, že mít názor je na DŽ úplně v pohodě. Ale zase počítej s tím, že když s tvým názorem někdo nesouhlasí, tak to napíše.

25.11.2017 20:11:34

peca007
Samozřejmě, jen jsem tam viděl pár přestřelek mezi skyfire a ostatníma , jako tu u čtveráčka

25.11.2017 20:14:59

Dojmy
Co se týče mě, tak mě abstraktní hry moc neoslovují, ale tohle je fakt pecka. Ano, je to poněkud AP, ale dají se v tom vymýšlet super tahy. Jsou to takové epesně vykombené piškvorky :)

25.11.2017 20:25:25

Bastacka
Tak to je ale spíš osobní spor několika jedinců. Není možné osobní spory vztahovat na celý diskusák. A hlavně DŽ je mnohem více o diskusích, než ZH. Tím pádem je snadnější zabřednout do slovní půtky...

25.11.2017 20:31:41

Dojmy
Za mě moc pěkné, hru jsem hrál už jako prototyp a celou dobu její vznik sledoval. Jinak ke Skyfirově argumentu k délce tahu. Nemám pocit, že by to byl problém fakt každého tahu, ale čas od času se mi stane, že přemýšlím dýl, než jsem zvyklej (hraju většinu her dost rychle). To je IMHO daň za obrovskou spoustu možností, které Hypergrid dává a kterou je i mezi abstaktkama docela vyjímečný. Ty šachové hodiny by fungovat mohly...

26.11.2017 20:55:15

dojmy
Dojmy po dvoch hrách sú vynikajúce, podľa mňa sa jedná o novú klasiku. Pravidlá veľmi rýchlo lezú do hlavy, do piatich minút od vysvetlenia som bol schopný učiť ďalších ľudí hru.
Hra na mňa nepôsobí vyčerpávajúcim dojmom, stačí sa pozerať na žetóny 5 minút, potom niečo urobiť.. netreba to brať tak vážne :)
Komponenty sú mňam, kocky, žetóny, hracia "doska"..
problém sme mali s kontrolou línií a zamykaním elementov, ale tak asi nie je ruža bez tŕňov a patrí to k Hypergridu.
Trošku sa bojím s trvácnosťou hry, viem ako končia u mňa hry, kde od prvého okamihu mám takéto nadšenie..
U mňa skvelá hra!

3.12.2017 03:32:51

Vyzkoušeno
Vyzkoušeno s 5ti letou dcerou. Hru jsme odehráli, ale je to na ní ještě brzo. Běžně hrajeme Patchwork, Dům snů nebo Vládce Tokia, ty má obzvláště v oblibě, tak jsem si myslel, že by to mohlo projít. S Hypergridem to bylo hodně podobné jako když jsme spolu hráli Splendor. Sice jsme to dohráli, pravidla v pohodě ale .. chyběly jí ještě nápady .. Zatím k našemu společnému hraní to odkládáme.

6.12.2017 20:18:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Příval Temnoty 1/2 - samostatná kampaň (EN/FR)
Příval Temnoty 1/2 - samostatná kampaň (EN/FR)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas