Hybris: Disordered Cosmos

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Hybris: Disordered Cosmos - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi, Starověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Aurora Game Studio
Intrafin Games
Autoři: Damien Chauveau
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Prvotní stvořitelská božstva padla. Potomci Gaie a Úrana jsou loveni, vězněni a souženi vlastními dětmi. Po eonech bojů byl nastolen nový řád, ve kterém už není v srdcích smrtelníků Kronos a jeho rod víc, než vzpomínka na prastarý svět. Éra Olympanů právě začíná.

Hybris je konfliktní euro zasazené do prostředí energy-punku, ve kterém hráči představují Olympany na jejich cestě za božstvím a trůnem vládce Olympu. Aby dosáhli svého cíle, budou těžit prvotní podstatu Titánů, shromažďovat věřící a motlitby smrtelníků, stavět technologické divy i honosné chrámy, vysílat své hrdiny na výpravy a v neposlední řadě s každou další akcí sílit a odemykat své speciální schopnosti.

Hra je pro 2-4 hráče, přičemž rozšíření Divine Betrayal nabízí kooperativní mód i sólo variantu, a probíhá během 6 kol.

Jednotliví Olympané jsou zcela odlišní a mají různé schopnosti i způsob hraní. Např. Poseidon je silně konfliktní a nejvíce benefituje z karet výprav. Oproti tomu Hades vyžaduje správné načasování a využití sociální interakce na maximum a Athena je zaměřená hlavně na budování technologických divů. Asymetričnost mezi hráči navíc prohlubují jednotlivé technologie, které hráčům dávají další nové schopnosti nebo způsoby získávání bodů.

Průběh hry:

Na začátku každého kola hráči draftují z otevřené nabídky 6ti karet Pilířů – ty udávají benefit nastávajícího kola pro daného hráče, ale i menší bonus pro ostatní. Hráči si tak musí dobře rozmyslet, který bonus chtějí v tomto kole využít, aby zároveň příliš nepomohli i protiháčům.

Následně se všichni střídají v tazích a skrze workerplacement umisťují své Olympany/hrdiny/proroky na pracoviště. Pro jednotlivé pracovníky však existují jistá omezení, kam mohou býti umístěni. Např. do konfliktních oblastí, jako je aréna kolosea nebo legendární výpravy, nemohou vstupovat proroci, ale pouze hrdinové či samotní Olympané. V případě volby obsazeného políčka protihráčem může být tento vyzván na souboj a v případě vítezství je pracoviště vaše. Žádná z oblastí vám tak není nikdy zcela uzavřená nebo odepřená.

Mezi hlavní akční oblasti patří – Podsvětí (oživení hrdinů padlých v souboji/výpravě a čerpání energie ze spoutaných titánů), Koloseum (získávání silných karet souboje, nebo neutrálních hrdinů), Sudičky (výpravy za velké odměny), Orákulum (karty vedlejších úkolů, či odhalování zkázy ve formě přicházejících Titánů), Olymp (příprava plánů technologií, nebo zužitkování modliteb), Hefaistova dílna (tvorba technologií) a konečně Svět smrtelníků (stavění chrámů, získávání modliteb či věřících, stavba technologických divů).

Souboje probíhají skrytým hraní karet z ruky, podobně jako v Blood Rag – každá má svou základní sílu, kombinační bonus a ev. speciální schopnost či modifikaci. Souboj probíhá v několika vlnách, dokud některý z hráčů nezvítězí, nebo se nerozhodne souboj vzdát. Celá partie však může i v plném počtu hráčů proběhnout bez jediného vzájemného souboje, pokud se tak zúčastnění dohodnou.

Hra končí po uplynutí 6 kol, nebo okamžitě, pokud se některému z hráčů povede odemknout všechny své schopnosti (cca 25% her). Vítězem je hráč s nejvíce body, nebo první se všemi odemknutými schopnostmi. 

Autor: flychicken

Vybíráme z Bazaru

Nemesis
Nemesis
Akt. cena: 2770 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas