Hunters, The: German U-Boats at War, 1939-43

xxxxxxxxoo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Hunters, The: German U-Boats at War, 1939-43 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Consim Press
GMT Games
Autoři: Gregory M. Smith
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Vlastním, leč z nedostatku času jsem ještě nehrál. Pravidla vypadají super, jednotlivé patroly by měly odsýpat. Hodnocení na BGG vysoké. Hrál někdo?
3.2.2014 11:11:30

Zkušenost
Po prvotním osahání pravidel je hra plynulá bez zbytečných průtahů přitom s dostatkem detailů, které milovníka tohoto tématu potěší (např. konkrétní identifikace plavidla s přesným výtlakem, možnost určit dle výtlaku plavidla i tomu odpovídající počet zásahových bodů, které jsou nutné pro potopení lodi, dva druhy torpéd se svými klady i zápory při použití v nevhodné situaci, zlepšování zkušeností důstojníků i řadové posádky, specifické problémy spojené s poškozením konkrétního palubního systému, použití úhybných manévrů a pokusit se tak zlepšit své šance, když vás zasype eskorta hlubinnými náložemi, možnost zapojit do hry náhodnou úroveň zkušenost posádek doprovodných plavidel a posádek protiponorkových letounů, atd. atd. atd.).
Díky poměrně rychle odehraným jednotlivým hlídkovým plavbám, lze hrát stylem - ťed mám hodinku tak si dám jednu hlídku - zaznamenám výsledky do Lodního deníku a pokračuju zase příště. Takto se dá odehrát celá "kariera" vybrané ponorky a následně vybrat další ponorku, případně jiný typ a zaznamenat poté výsledek kariéry do tabulky celkové kampaně :)
Mě osobě tahle hra naprosto uchvátila a co mě trochu zarazilo, že jí chce hrát i moje 9ti letá dcera, která už odehrála a to úspěšně jednu hlídkovou plavbu :)

7.9.2014 23:07:31

Zkušenost 2
Hrál jsem verzi print-a-play ve které je vlastně vše krom lodních deníků jednotlivých ponorek, lze uspěšně yzkoušet i na vassalu, kde je vše co hra potřebuje. Jinak dojmy jsou pozitivní řekl bych 7 z 10, souhlasím z Barnym, ve hře je zohledněno téměř vše co vývoj ponorkové války dal. Vzrústajicí protiponorková aktivita spojenců, zkušenost eskorty, dále možnost třeba růstu bojových vlastností kapitána či posádky v závislosti na zkušenosti plynoucí z počtu úspěšných misí.Jsou zde zohledněna vyznamenání na počtu potopené tonáže :-)).
Jen co bych vytknul je cena hry na to že homemade verze mě vyjde cca na minimum( tisk pravidel, trocha práce s žetony, větší starost se sehnáním lodních deníků ponorek), bych cenu na trhu viděl tak reálně na 500.
Další věc že se připravuje obdoba z pacifiku.

8.9.2014 07:12:15

zkušenost 3
Taky souhlasím s Barnym. Je to rychle odehrané, dostatečně detailní, zohledňuje většinu aspektů ponorkové války. Někomu nemusí sednout, že je to takové válečné RPG, kdy "game mastera" vám dělají kostky a tabulky. Rozhodnutí, která lze dělat, tam ale jsou a atmosféra šedých vlků na 100 % taky.

8.9.2014 08:45:57

IN

Nahoda
tak mi konecne dorazila ma kopie (2. Edice) a mam za sebou jednu hru (potopen po 4 hlidce) a je to paradni. Jen mam obavy aby to casem nebyl moc velky dice-fest, vse nebylo pouze dilem nahody a hrac mohl vubec neco ovlivnit.

1.2.2015 23:05:08

náhoda
já osobně to jako velký dice-fest vidím. Kostka tě bude neustále ukazovat příběh. Určité rozhodování tam je i když dle mé není zas tak zásadní. Mě osobně tam asi chyběla MOTIVACE úkolu. Vyznamenání a povýšení mi to nevynahradilo.

2.2.2015 11:51:52

Vybíráme z Bazaru

Sea Sim
Sea Sim
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas