Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 218x (Seznam vlastníků)

Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Nate French
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pro koho je hra vhodná?

Zdravím,

Začnu rovnou tím, že asi urazím pravé jádro tohoto webu, ale Dominion je dle mého nejlepší hra co kdy kdo vymyslel :-D Dobrá, úmyslně to trochu přeháním, ale mám hru rád, jsem příležitostný hráč, co se rád baví s partou - ať už u Kartografů, Poštovního kurýra, Citadely, Břinku, Odhodlaných - Normandie, Mafie… a samozřejmě našeho nejmilejšího Dominionu. 

Jsem zastánce názoru, že zábava je především daná skupinou lidí se kterou hrajete, než překombinovaností herních mechanismů. Tak například Arkham horor je pro nás čiré utrpení!

A teď k dotazu. Protože mě další deckbuilding hra láká a v recenzi padají slova jako “nejlepší hra na světě” a evidentně má nějaké fanoušky. Takže doporučili byste mi hru? Rád přemýšlím, ne že ne. Ale pravidla prostě musí být spíš snazší. Přemýšlení vítám v možnostech volby strategie, než v nutnosti encyklopedické znalosti všech povinných kroků, k tomu aby si člověk mohl uprdnout :).

 

Co mě odrazuje, že někde padají názory, jako že je nutné si tu samou hru koupit dvakrát?? Nestačí k tomu spíš vybraná rozšíření (jaká? JEN V ČEŠTINĚ), než kupovat to samé dvakrát (trochu zvrácená představa)

Dále délka hry 120 minut (to by dejme tomu ještě nemusela být taková překážka.. ale stejně - kratší, lepší - není to tak monotónní) 

A pak… čtu, že je to spíš hra jen pro dva?

Jakože ve více lidech už to tak nefunguje? Proč?

 

Hezký den a děkuji za názory Ondra.

19.2.2022 12:38:20

i!

Ahoj, ono to nie je klasicky deckbuilding a la Dominion. Pred hrou si vyskladas deck z ktoreho si potom pocas hry doberas karty (nieco ako settlers). Ak to chces hrat dobre, tak musis poznat ake moznosti ma super. Je to imho skor urcene pre kompetitivnych hracov (1vs1 duelistov) a hranie do hlbky.

19.2.2022 13:56:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Děkuji za rychlou reakci, ale musím se tedy zeptat ještě jednou, protože jsi zmínil znovu to o čem se v diskuzích často mluví… je to tedy hra jen pro dva? Co přesně hře ubírá, když ji hraje víc hráčů?

19.2.2022 15:59:21

Nahráno nemám, píši proč jsem koupil. Je to kompetitivní hra pro dva s dlouhou herní dobou. Má to i mod pro více hráčů, ale byl bych opatrný - herní doba+ x spoluhráčů, kteří do toho budou muset proniknout a pokud budeš mít 2 core, tak nebudeš mít dost základních karet pro 3-4 hráče. Pokud bych to bral na multiplayer, tak bych uvažoval, ať si každý sám koupí alespoň dvě core. Základem hry je stavění balíku mimo herní sezení, představa, že si pozveš 3 kumpány a ti si budou před hrou stavět balík je časově neúnosná scifi. 

Bral jsem to na hraní s kámošem a do budoucna s kluky, protože silně pochybuji, že po “úspěchu” star wars destiny a agotu v češtině ještě někdy černý plamen vydá něco v takovém rozsahu. Bral jsem core set 3x a dobře jsem udělal, pokud z toho budeš stavět balíky pro dva, je to rozumné minimum. 

Pokud váháš mezi jedním a dvěma core, tak rovnou upozorňuji, že tím,že je ve hře 8 frakcí+neutrálové, tak potřebuješ opravdu kotel karet. Na odzkoušení pro dva bych vzal 2 core sety, pokud vás to chytně, přikoupil bych třetí a rovnou všechny velké expanze. Oblíbená představa u těchto sběratelských typů her je meditace jestli jeden nebo dva startery a jakou velkou expanzi má člověk koupit jako jedinou. Tyhle představy jsou prostě legrační a nic jako levné lcg/tcg neexistuje. Každá velká expanze dodává karty převážně jednomu rodu a ta hra je dělaná tak abys přikupoval rozšíření. 

Co bych tady vyzvdvihnul, tak zatímco jiné CCG/TCG jsou na můj vkus příliš o stavění balíku, tady jen tím, že jsou tam 3 typy výzev a člověk musí zvažovat co blokne a co ne, tak to musíš i nějak zahrát, nestačí jen dobře postavený balík.

19.2.2022 16:51:47 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep Tak se dostáváme k jádru pudla nejspíš :) Jakožto “nehráč” jsem neměl ponětí, co “lcg” znamená… říkal jsem si klasicky, že jde o hru typu Dominion.. kdy si balíček vytváříš během hry… a je to tedy jeden z herních mechanismů… proto rozšíření sice příjemně zvyšují variabilitu, ale nejsou podmínkou…

Tady tedy jak to chápu, karty vlastníte “dlouhodobě?” a tedy do další hry vstupujete už s balíkem? Nebo jak to mám chápat? Je to něco jako Magic karty, nebo Pokémon? :-D 

Myslel jsem, že prostě otevřu hru, nastavím nějaké počáteční podmínky a jde se hrát + vytvářet balíček… a příští hru znovu od nuly… no prostě jako Dominion…

19.2.2022 16:59:53

Ahoj, 

partií mám nahráno hodně, za několik rodů. Mě to hodně baví, jak tu ostatní psali, klasický deckbuilding, tento z velké části v CZ, hrál jsem pouze variantu 1v1. Upřímně pokaždé tvořit balíček je blbost :) možná na začátku, když chceš zkusit rody různé, ale jen s core setem nevím kolik toho dáš dohromady :). Většinou je to o tom, že si postavíš balík zkoušíš strategie a pak obměňuješ podle toho jak se ti karty hodí/ nehodí :) já mám dlouhodobě balík složený a jednou začas dělám menší obměnu. 

Doporučil bych maximálně ale opravdu spíš na kompetitivní hru. S jedním coresetem ani víc nejde :). Balíčky nicméně ve výprodeji ted seženeš za 50% tak se vyplatí místo dalších coresetu vzít dostupné deluxe rozšíření a packy.

19.2.2022 17:28:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě teda jak to popisuješ by pro Tebe byly nejlepší hry Star Realms nebo Hero Realms, aby sis užil princip stavění balíku podobně jako v Dominionu ;)

19.2.2022 19:22:58

@Mitogar mně se líbilo, že je tu i řada dalších mechanik a působí to tak nějak promyšleněji. Star realms mi přijdou graficky dost hnusné a pokud je to prakticky to samé jako Dominion, zůstanu u něj :) v každém případě začínám chápat, že tahle hra alternativa pro mě není :)

19.2.2022 20:08:28

i!

@Chermy ano, je to duelovanie na styl magicku/pokemonov. To vysvetluje aj tvoju otazku, ze preco je to primarne pre dvoch. Pre teba je asi naj Brink, ktory uz ale mas. Star realms / hero realms by ti mohlo tiez sadnut, ale je to viacej konfrontacne (hraci na seba utocia). Z klasickych in-game deckbuildingov by sa ti mohli pacit Trains (https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/trains-rising-sun-4164/) alebo quest for el dorado (https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/quest-for-el-dorado-the-6638/) to su take oddychove deckbuildingy. Nevyhoda ze nie su v CZ. Alebo ak by nevadil aj kooeperativny deckbuilding, tak kukni aj aeons end (https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/konec-veku-6551/). Ten ma vyjst aj v CZ ale je to trosku narocnejsia hra (nemesis vam asi naseka na prdel:)

19.2.2022 20:18:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Mrkni na #Battalia: The Creation , je tam deckbuilding a hra celkove je ala pocitacove Heroes of might and magic. Hru o truny ocenis pokud ji budes hrat extremne casto, s tremi zakladnimi krabicemi a par rozsirenimi, paku muzes skladat baliky a to je min. 30% zabavy, to skladani. Pokud nekdo najde na internetu kvalitni balik a ostatni ne, tak vam rozbije hru, protoze budete bez sance na vyhru (v duelu, v tymovce se zase proste jako kobylky pustite do jedno hrace. Jinak ma otestovani existuje online hrani a nastroj ma rvorbu balicku ze vsech dostupnych karet. Pokud ale shanis hru tohoto typu, tak se podivej po hre #Ortus Regni , s rozsirenim hratelna ve vice lidech (bez rozsireni s obaly na kartach asi taky), vzhledem k systemu hry si pak muzete zkusit vymyslet i vlastni karty. 

20.2.2022 00:38:10

Fantasy deck building #Volfyirion, ale anglicky. 

Nicméně, já na tom byl s Dominion / Deck building začátky podobné a z vlastní zkušenosti můžu doporučit neomezovat se na tuto mechaniku. Doporučil bych #Res Arcana, za nevelký peníz kopec zábavy. 

20.2.2022 08:00:28

ako hrac game of thrones ti poradim najprv si hru oskusat na theironthrone.net online zdarma. je tam vsetko dokonca aj kraty ktore vydala komunita po tom co FFG dal od nasej hry ruky prec. 

ale poviem ti za seba, ze hrat game of thrones ma vyznam iba vtedy ak vlastnis vsetky karty 3*. inak je to cisto pre zabavu a na nejake turnaje zapomen. takze sa bavime o investicii min 5000Kč keby to niekto predaval cele. ak to kupis cele nove tak este viac. k tomu si pripocitaj tlac novych setov na vlastne triko. 

hra je to super a hravam ju denne. ale kazdemu kto s hrou zacina by som doporucil vyskusat si to online a potom sa rozhodnut. 

20.2.2022 10:37:25 | Upraveno autorem (porovnej)

@xDante1986  @Mitogar  @i!  @Mephisto  @kkaarr  @Devo Děkuji za reakce přátelé. Už jsem to pochopil… už jsem pochopil co znamená “lcg” a o to skutečně nemám zájem :) Na turnaje neplánuji, přátele co by si tvořili balíčky skutečně nemám a já sám jsem chtěl jen koupit zajímavou promyšlenější hru, která ovšem obstojí sama o sobě, i bez rozšíření.

 

Proto moc děkuji za zmíňku o #Res Arcana !!! Protože to vypadá skvěle a přesně jako něco co hledám. Navíc je to česky, což bylo jedno z mých přání :)

20.2.2022 12:19:52

Vybíráme z Bazaru

Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas