Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 218x (Seznam vlastníků)

Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Nate French
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nejasnosti v pravidlech

Ahoj vsem, nenasel jsem tu vlakno ciste s nejasnostmi v pravidlech, tak snad nevadi, ze jedno zalozim :)

Zacal bych velmi jednoduchou, ale zasadní otázkou, "karta, ktera je hracem ovladana" je pouze takova karta, kterou mam vylozenou pred sebou na stole? (tedy karta, ktera je vicemene "ve hre", krome pripadu, kdy protihrac ovladani nejakym zpusobem ovlivnuje...)

Davalo by mi to takto logicky smysl, nicmene v prehledu pravidel je doslovne napsano, ze:
VLASTNENI A OVLADANI:
Hrac ovlada karty ve svych oblastech mimo hru (jako je ruka, balicek, odhazovaci hromadka a hromadka mrtvych)

znamena to tedy, ze termin "Ovladat kartu" zahrnuje vsechny karty i "mimo hru" nebo jen karty vylozene "ve hre"?

moc diky
8.6.2016 17:18:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Dos

Ovladani
Ses vlastně zeptal a pak jsi i odpovedel:)vlastnis a ovladas vsechny svoje karty ve hre i mimo hru...s tim ze souper te muze o ovladani karty pripravit pomoci efektu, vlastníkem zustavas furt

8.6.2016 19:24:53

pravidla
Vlákno zde v diskuzi ohledně pravidel není, ale pravidla se hodně často řeší ne v diskuzi, ale v sekci Dotazy. Většina dotazujících své dotazy směřuje tam, takže právě tam bys mohl najít některé odpovědi, které budeš časem hledat.

8.6.2016 22:19:14

diky!
libor: diky za info, na Zatrolenky nechodim pravidelne, ale tohoto jsem si vsimnout mohl, automaticky jsem sel do diskuze a prislo mi zvlastni, ze tam moc vlaken neni :)
Tedy presouvam svou pozornost do dotazu ;)

--------------------------------

dos: diky za odpoved!
hru jsem jeste nehral, ale procitam karty a u nekterych, mi prislo zvlastni, ze ovladani je spojene vlastne temer se vsemi kartami, se kterymi zacinam hru...

napriklad karta "HODOR":
Hodor nesmi byt prohlasen za utocnika, pokud neovladas Brana Starka.

Pokud tomu tedy spravne rozumim, tak kartu Brana Starka ovladam ale temer ve vsech pripadech (a tedy tuto schopnost Hodora muzu temer vzdy pouzit) krome 2 pripadu:
a) tvorim vlastni balicek a tuto kartu do hry vubec nezaradim
b) souper me o "ovladani" pripravi pomoci efektu nejake karty

tedy ikdyz je karta Brana Starka v hromadce mrtvych, tak ji porad ovladam a mohu Hodora prohlasit za utocnika?

dekuju :)

9.6.2016 10:35:07

Dos

Hodor
Ale nereknu doslova jak je to v pravidlech ale je to schopnost postavy , a vsechny schopnosti se tykaji jenom karet co jsou ve hre...jako priklad se podivej na kartu Zlovlce...podoobna schopnst a ma na ni vliv jet ty Zlovlky co jsou ve hre v danou chvili

9.6.2016 19:05:16

Dos

Hodor
Takze odpověď: ne nemuzes pouzit Hodora jako utocnika pokud nebude Brann na stole(a budes ho ovladat samozřejmě)

9.6.2016 19:09:20

Hodor
Ahoj, jeste jednou diky.

No pokud je v pravidlech uvedeno (ted si to z hlavy nevybavuji, ale jak jsem rikal, hru jsem vlastne jeste nehral, snazim se spis utridit si pravidla a ruzne situace predem), ze schopnosti karet se tykaji jen karet, co jsou ve hre, tak by mi to uz logicky smysl davalo (z toho pramenila i ma puvodni otazka k ovladani, protoze mi prave prislo zvlastni, ze by se nektere schopnosti (i podminky spojene s ovladanim karet) odkazovali na karty, ktere jsou i mimo hru...

Ale predpokladam, ze je to opravdu tim, ze jsem hru nehral a nemam situace zazite..

kazdopadne diky a pokud by admin uznal za rozumne toto vlakno vzhledem k nevhodnemu umisteni do diskuze smazat, necht tak ucini

10.6.2016 10:08:51

Vybíráme z Bazaru

Talisman: Smrtonoš
Talisman: Smrtonoš
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas