Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 218x (Seznam vlastníků)

Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Nate French
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak rozdělit neutrální karty ?

Dobrý den
S manželkou uvažujeme o koupi této karetky. Jedná se nám pouze o domácí hraní ve dvou, akorát po přečítání pravidel a diskuzí mi nejde do hlavy jak rozdělíme neutrální karty. Jak jste to pořešili vy ? Přeci nebudu kupovat všechno 2x abysme mohli mít oba neutrální karty. Napadlo mně neutrální karty úplně vyřadit. Co myslíte ?
20.6.2018 01:51:57

Karty
Jestli si pořídíte jen jeden core-set, tak v pravidlech jsou varianty balíčků, kde je přesně napsáno kdo s čím hraje, včetně neutrálních karet. Je to taková demoverze, každopádně se s tím normálně dá zahrát a zjistit co hra nabízí. Ono těch neutrálních karet není zase tolik, takže si to nějak podělíte - hrát bez nich je ale podle mě hloupost, protože třeba makové mléko je docela použitelná věc a najde se toho víc.

Variantou by bylo koupit základ a pak si dokoupit pár balíčků z cyklů a nebo deluxe expanzí - tím by se problém asi vyřešil, ale jestli vás to začne bavit tak brzy zjistíte, že důležité jsou tak jako tak hlavní postavy (Baratheon, Daenerys atd..) které jsou v základu jen jednou a že by se vám přeci jen líbilo, když si líznete hlavní postavu dřív a ještě ji chráníte duplikátem, nebo ten pocit, že prostě je v balíčku víckrát, takže určitě přijde.. :)

No my jsme nakonec nakoupili cyklus západozemí (kde už je každá karta 3x) a druhý core-set. Z toho už se dá sestavovat, důležité karty ze základu jsou dvakrát a je i dost neutrálních karet pro oba.

A protože nejsme turnajoví a nehceme do jedné hry investovat tisíce korun navíc, tak z toho máme takhle plnohodnotnou karetku. :) (a vyšlo plno nových zajímavých karet, které nemáme - občas je těžké odolat :p )

20.6.2018 12:54:20

neutrální
Všechno, co je uvedeno níže, je přesné. Jen doplním, že bez neutrálních karet by to ani nešlo, protože to jsou důležité karty poskytující zlaťáky (které potřebují všechny rody, aby mohly platit za karty) a také karty plánů. I s jedním základem to je ale pořešené těmi přednastavenými balíčky. Až si hru trochu osaháte, tak se už s plány a neutrálními kartami všeobecně dá trochu hýbat, a budete mít odhad, komu kterou dát či ubrat. Některé jdou navíc v základu ve více kopiích (Bohatá kořist, Královská a Růžová cesta, makové mléko...), byť jich moc není.

20.6.2018 13:28:53

A co to udělat takhle ?
Díky moc za komentáře, nemůžu se dočkat až to zkusíme, ale ještě mně napadla jedna možnost i když je to možná blbost. Pořád mi vrtá hlavou co v situaci když neutrální karty budu chtít já i protihráč. Napadlo mně že každému hráči se udělá balíček kde bude po 1. neutrální kartě z každého druhu (třetí se tedy odhodí). Takhle by to bylo dle mého názoru nejférovější. Každý by mněl možnost mít libovolnou neutrální kartu ve svém balíčku, sice jenom jednu ale byla by tam a nemuseli bysme se o některé karty přetahovat. Sice nechci tady zybtečnš spekulovat když hru ještě nemám. Možná to fakt není nutné řešit. Jen mně to prostě napadlo :)

20.6.2018 15:22:12

Proč ne.
Rozhodně to mužeš postavit jak chceš, u domácích pravidel to můžeš udělat i tak, že každý bude mít k dispozici jen jednu neutrální kartu od každé. Ten základ je opravdu demo-verze. Ukáže ti to hru a buď tě namlsá na utrácení času a peněz a nebo tě odradí / nechá chladným. Takže až si sestavíte balíčky dle návodu a vyzkoušíte si sestavit nějaké svoje, pořád to bude hodně osekané už jen tím, že klíčové karty budou tak či tak jen v jedné kopii.

A jak jsem psal níže, uvidíte, že s jednou kopií je ta hra opravdu demo. Pak to může vypadat třeba takto: "Kdybych tak měl tu neutrální kartu co mi zlevňuje postavy, tak vyložim Daenerys a nechám ho shořet v plamenech!" "Super, neutrální lokace co mi ji zlevní o 3, konečně jsem si ji líznul. Tak to si vyložim Danny a pak už to pojede" "Jé on mi tu lokaci odhodil, tak při příští hře se to třeba povede.." "Jé a teď mi vyhodil Danny z ruky, to je fakt smůla, tak tu si do konce hry nevyložim.."
Nu a pak jdeš a koupíš druhý core-set.. :D

20.6.2018 15:35:09

Obaly

Cauko, karty vlozit do obalov a pouzivat proxy karty...

.. ak sa hra zapaci aj tak si toho neskor nakupite viac a proxy uz nebude treba ...

20.6.2018 16:56:01

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas