Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 214x (Seznam vlastníků)

Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Nate French
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ 2020

Zdravím přátelé a kamarádi

dlouho jsem tuto hru přehlížel, ale její vychvalování snad ve všech YT kanálech mě veden k myšlence, že bych si hru snad přeci jen chtěl pořídit.

Můžete mi prosím pomoci sumarizovat aktuální stav této hry?

1) Slyšel jsem něco, že tato druhá edice je již ukončena a chystá se nová edice?
2) ta nová edice bude lepší...v čem přesně?
3) CZ pro novou počítám nebude, když tuto 2.edici mají téměř kompletní
4) je nějaký problém, že CZ edice vyšla nekompletní? I tak je to X stovek karet :D

Dále k této hře:
5) to je vždy PvP? Nebo se dá hrát i ve 3?
6) má to nějaký scénář jako LOTR LCG?
7) jsou ty extra boostery přínosem, nebo dávají jen zbytečné karty, co zesložiťují přípravu hry...deckbuilding?

Moc děkuji za tipy, rady a názory
1.7.2020 12:04:45

Re
He, tohle bude složitější:

1. FFG myslím naposledy hlásalo, že přechází na jiný model, jednou za čas by něco měli vyhodit, současně FFG myslím změnilo majitele a ten bude razit jinou politiku. Neofiko to je u ffg mrtvé, o další edici se nic neví, ale současně se projevila komunita a ta plánuje řešit karty a hru po vlastní ose (existuje konkláve, skupina lidí, která řeší hru). Jinak reálně se jedná o 3 verzi hry.

2. o ničem se myslím neví zatím, současně vzhledem ke zkušenosti hráčů bude problém vytvořit novou komunitu si myslím
3. druhá edice je jen částečně počeštěná, poměrně dost karet nemá překlad. Čr je na živé hry poměrně malý trh
4. není, poměrně rychle se v češtině zorientuješ, následně pochopíš význam efektů a není ani problém s angličtinou. Sám jsem neangličtinář a hru hraji a mám rád.

5. hra se dá hrát i ve více lidech, v základní krabici jsou k tomu i speciální karty, které hru i usměrňují, aby to vyloženě neobsral jeden hráč (což se stejně může stát). Dokonce vyšly i ofiko další karty pro formát více hráčů (mění cíl, není to pak jen o bodech)
6. ofiko určitě ne, primárně to je duelovka
7. jakmile máš balíček, tak je příprava hry jen o tom vytáhnout ho a hraješ. Dodatečné karty dávají větší variabilitu a rozmanitost hry, nutností nejsou, ale se základní krabicí si nevystačíš. Chce to aspoň 3x základní krabici a nějaké velké expanze (třeba i dle preference rodů).

1.7.2020 19:57:58

3 x coreset

podla mna mu zakladna krabica staci jedna, a skorej by som dokupil vsetky deluxe rozsirenia ktore yšli, ano sice ich bude mať len 6 a nie všetych 8 velkych rodov ale je to aj tak lepsie ako mať 3x coreset si myslim,... z deluxe vysklda už voľačo
navyse teraz je v dobrej cene

1.7.2020 20:11:50

skuška
popripade by som si kupil len jeden coreset a nic viacej, vyskúšal základ ( je hrateľný až pre 4 hráčov) a potom sa rozhodol či a čo si kúpim

1.7.2020 20:23:30

zde na bazaru
zde na bazaru je core + 1 velké rozšíření za 99,- tak to zkus
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/124011/


1.7.2020 21:14:37

Vybíráme z Bazaru

Toulavé věže
Toulavé věže
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas