nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Hra o trůny: Intriky Západozemí

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Game of Thrones: Westeros Intrigue je rychlá karetní hra, kde je třeba taktizovat, předvídat a hlavně škodit jak pokud to jen trochu lze.

V krabičce najdete 36 karet rozdělených do čtyř barev, které symbolizují čtyři rody ze známého seriálu Hra o trůny. Konkrétně se jedná o Starky, Baratheony, Lannistery a Targaryeny. Na každé kartě je pak vyobrazení některého příslušníka, nebo sympatizanta onoho rodu. Dále pak žetony trestných bodů a karty železného trůnu představující bonus pro vítěze kola.

Hráči si rozdělí všechny karty, které postupně na střídačku po jedné vykládají tak, aby vytvořili jednu společnou pyramidu vlivu. Karty smí umístit buď do spodní řady pyramidy, nebo do vyšší řady. Ta ovšem musí ležet nad dvěma kartami, a musí mít totožnou barvu jako jedna z nižších karet.

Takto hráči přikládají jednotlivé karty, dokud je to možné, nebo dokud se nezbaví všech. Poslední hráč, který zahrál kartu, obdrží odměnu v podobě karty železného trůnu a všichni, komu zůstaly nějaké karty na ruce, obdrží trestné body. Takto se hra opakuje, dokud nedojdou karty odměn.

Autor: ok227

Další názvy této společenské hry

  • Game of Thrones: Westeros Intrigue