nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - Matka Draků

Rozšíření pro hru: Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Hra ve třech

Autor: Vesn 2 | 2 hodiny 0 minut | 25.6.2020 | 0

Použitá hra: Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - Matka Draků

Hráči: Vesn 2 a 2 neregistrovaní

Nedávno jsme si zahráli první hru deskové hry o trůny i s rozšířením. Hru jsme hráli pouze doma ve třech. 

Na začátek přišlo vybírání rodů, já si vzal nového Arryna, další hráč si vzal Baratheona a třetí hráč si vzal Tyrella. Ve třech je bohužel nehratelný rod targaryenů. Dále přišel výběr vazalů, baretheon si vzal starka, tyrell si vzal greyjoye, já si vzal Lannistera a Baratheon nechtěl dalšího vazala a tak martell připadl také Tyrellovi. 

Teď už k samotné hře. V prvním kole jsem dobyl měsíční hory a sbíral moc v údolí Arryn. Lannister zatím dobyl černovodý proud. Tyrell dobyl staré město a Baratheon bouřlivý konec.

Ve druhém kole přišli zásoby, to se hodilo mě a lannisterovi, lannister měl pět sudů. Ještě přišel střet králů, ten však pro mě nedopadl moc dobře, alespoň jsem předběhl tyrella ve trůnu. Díky tomu se martell stal mým vazalem. Ve druhém kole jsem dobyl dvojčata a došlo i na první bitvu, Lannister zaútočil na blata pobřežní cesty, tyrell neměl žetony moci  takže Bronn porazil Garlana tyrella. 

Ve třetím kole přišlo konečně verbování a hned za ním střet králů, teď se mi dařilo víc a získal jsem i havrana, trůn získal Baratheon a meč tyrell. Já jsem v tomto kole dobyl Mořskou stráž od Greyjoye, na jihu tyrell dobyl rovinu a Baratheon se připravoval k útoku na Královo přístaviště. Martell dobyl ještě princův průsmyk a greyjoy porazil Lannistera v námořní bitvě, greyjoy ale přišel o loď kvůli Beriku Dondarrionovi a lannister získal rytíře díky Jonu  Cunningtonovi.

Ve čtvrtém kole. Přišlo zase verbování, to se hodilo hlavně tyrellovi. Potom přišla hra o trůny a zákaz hraní plundrování. V tomto kole jsem dobyl prasklý výběžek a na moři porazila Anya Waynwood starkovskou flotilu v kousanci. Na jihu dobyl Baratheon královo přístaviště a tyrell porazil serem Lorasem lannistera v blatech, dále tyrell pokračoval v útoku na Lannisport, mě napadl riskantní plán, že nechám tyrellovi lannisport a v dalším kole ho tam obklíčím a zničím, tím by měl Lannister volnou cestu na Vysoké zahrady.  

V pátém kole přišli konečně zásoby a všichni jsme mohli mít větší armády. Potom temná křídla, temná slova a já vybral střet králů, měl jsem totiž nejvíc žetonů moci, dost mě ale překvapilo když Baratheon dal vše do trůnu a tím ho získal, já alespoň udržel havrana a polepšil se v meči. Přišel také zákaz hraní rozkazů obrana. A baratheon se rozhodl, že převezme Martella jako vazala, asi proto že se bál, že ho s martellem napadnu. V tomto kole přišlo dost bitev, první jsem dobyl neutrální Harrenov, tyrell zaútočil na Lannisterské řekotočí, ale i přes podporu Greyjoyů byl odražen, královna trnů mi ale zničila rozkaz pochodu, tím zachránila svou armádu v Lannisportu před zničením.  Samotný Greyjoy zaútočil na Mořskou stráž, ale byl díky podpoře od Lannistera odražen. Já jsem zaútočil na Bílý přístav s podporou z moře, měl jsem sílu 11 a stark 5, takže na dobytí stačil Robert Arryn.  Nakonec ještě Randyll Tarly dobyl královo přístaviště od Briene  s Tarthu. Na konci kola jsem měl šest hradů.

V šestém kole přišly poslední dny léta, hra o trůny a útok divokých, díky havranovi jsem věděl, že je tam král za zdí. Do útoku divokých  jsem dal nejvíc a dostal jsem železný trůn od Baratheona.Díky trůnu jsem začínal a hned jsem zaútočil z armádou z bílého přístavu na Callinskou držbu a podpořil se z moře. Tím jsem dobyl sedmý hrad a Arryn  se stal králem západozemí.

Na závěr, hra se mi líbila, díky vazalům se dá hrát na celé mapě a doufám, že si tohle rozšíření někdy zahraju ve větším počtu lidí

Hra dopadla takhle:

1. Místo Arryn (2+5) - Orlí hnízdo, Mořská stráž, údolí Arryn, Bílý přístav, Harrenov, Prasklý výběžek a Cailinská držba

2. Místo Tyrell (4+0) Vysoké zahrady, Lannisport, královo přístaviště a Staré město

 3.Místo Baratheon (1+1) Dračí kámen a Bouřlivý konec

 

Odehráno v: Varnsdorf (Okres: Děčín)

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.