Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) – Matka Draků

xxxxxxxxxo hodnoceno 37x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) – Matka Draků - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

GoT

Žetony věrnosti


Ahoj,

Prosím Vás, můžete mi někdo vysvětlit ( vysvětlení jako pro blbce ) jak fungují žetony věrnosti?
V pravidlech je mi je všechno jasné, ale v tomto rozšíření jsem se opravdu zasekl na těchto žetonech, nedokážu to pochopit.

Otázky:
1. Jeden žeton věrnosti mám hned od začátku hry v Králově přístavišti. K čemu tam je? proč tam vůbec je? Když žetony věrnosti nikomu neubližují a hraje se s nimi jakoby tam nebyly.

2. Když přečtu kartu Západozemí IV. rozmístím žeton do mapy dle uvedení na kartě..položím žeton na danou oblast a automaticky si posouvám žeton vítězných bodů?

3. V pravidlech je psáno "kdykoliv se v oblasti ovládané Targeryenem nachází jeden nebo více žetonů věrnosti (mimo bitvu), získává tyto žetony věrnosti. V momentě, kdy hráč T získá žeton věrnosti, odstraní tento žeton z herního plánu a posune svůj žeton vítězného bodu o jedno místo výše na stupnici vítězství"...jak jsem ten žeton vlastně získal? Proč si ty žetony mám brát zpátky abych je znovu rozmístil, když mi stačí rozdat 6 žetonů, protože mi je nikdo nemůže vzít, a hru vyhrávám?

Jsem z toho jelen :D

Děkuji za veškeré odpovědi a pomoc
24.1.2021 13:54:22

re
To bude tim, ze ten kdo hraje za Targaryeny, tak prave sbira tyhle zetony. Jakmile jich nasbira 7, tak vyhrava. Nehraje na hrady, ale na zetony. Cilem ostatnich je, mu branit v tom, aby se tam Targaryen dostal. Pokud nekdo s Targaryenem uzavre spojenectvi, tak mu muze pomoci tyto zetony ziskat treba za oplatku, ze mu to vrati podporou v bojich. Jakmile si Targaryen vezme timto zpusobem uz treti zeton, tak ostatni pobere silou a zvitezi. Pokud nehrajete za Targaryeny, tak v pravidlech je, ze rovnou muzete vynechat targaryensky pravidla a schovat desku, karty IV a zetony. Nevidim duvod, ze by jich mohlo byt na mape pouze 6. Protoze je opravdu problem se kamkoliv s Targaryenem dostat, protoze ostatni daji podpory, aby sundali draky. O tom to je.

24.1.2021 21:35:39

GoT

re

Ahoj ahoj,

Děkuji za odpověď...Ano, tohle chápu, že Targeryeni nejedou na pevnosti a hrady, ale pouze na tyto žetony a když snimi nikdo nehraje, tak desku rozšíření nepotřebuji.

Takže jestli to dobře chápu, Karta IV Západozemí mi jen říká kam mám umístit, žeton věrnosti, ale abych si je mohl vzít a přidat body na stupnici vítězství, tak tu danou oblast musím obsadit armádou? Nebo jak jste psal v poslední větě drakem?

Děkuji, za odpověď.

25.1.2021 07:42:19 | Upraveno autorem (porovnej)

loajalita
Ahoj,

1. Díval jsem se do pravidel a nenašel jsem, že by měl být jeden token od začátku hry na Králově Přístavišti.
Na mapě rozšíření je vytisknutý token v Pentosu. Toto je vítězný bod od začátku pro Targaryeny a jediný o který mohou v průběhu hry přijít, pokud přijdou o Pentos.

2. Po přečtení karty IV. umístíš žeton na jedno (nebo i dvě) území podle karty.

3. Tento bod v průběhu hry Targaryen získá, jakmile ovládne území (jakoukoliv jednotkou).
Na území může být současně více žetonů loajality zárověň a ziskem území Targaryen získá všechny.
Je možné, že se má žeton umístit na území, jež Targaryen již vlastní. Pokud se tak stane, bod získává ihned.

Pokud má v průběhu hry Targaryen posbíraných 7 bodů (nebo 6 + 1 bod v Pentosu), vyhrává.

25.1.2021 18:07:20

re

Presne tak, obsadit a tim padem ziskat. Ale to neni tak jednoduchy, kdyz vas nikdo nenecha, tak zbyva jedine silou. Vetsinou se to sbira drakem, protoze to je vzdycky daleko. A to v pozdejsi fazi hry, kdy maji aspon nejakou silu. Ztratit draky hned na zacatku je konecna. Jedna vec je tam doletet a druha se odtamtud dostat, protoze Targaryen hraje posledni, takze musi odolat vsem utokum. Vetsinou pak nema kam ustoupit a tim padem je po nem. A i kdyby mel kam ustoupit po obsazeni a jednou prohral, tak ho hned dalsi dorazi.

25.1.2021 18:07:28

Re

@greendino ad 1) strana 5, 13. bod přípravy - pokud se hry účastní rod Targaryenů umístěte jeden žeton věrnosti na Královo přístaviště

7.3.2021 21:57:44

Vybíráme z Bazaru

Sleeping Gods + Tides of Ruin (EN)
Sleeping Gods + Tides of Ruin (EN)
Akt. cena: 2600 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas