Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 654x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Opustenie vlastného územia


Ahoj , nastala búrlivá téma , príklad: vlastníš územie , napr na severe , s jedným sudom ,.... máš tam umiestnený vlastný žeton moci ( ako označenie že dané územie patrí k tvojmu rodu) .....A teras ten kameň úrazu...... "Nastala situácia že nemáš voľné žetóny moci( napr dražba pozícií ,atd...) no naskytla sa ti možnosť obsadiť "lepšie územie" napr kde sú až dva sudy, či hrad.....
*Moja otázka znie : " môžem sa vzdať svojho územia tým že vezmem si svoj žeton a presunúť žeton na "lepšie" územie ? ( z predchádzajúceho územia sa znovu stane neutrálne územie nikoho)
3.5.2018 23:59:11

Názor
Pokud vím, tak v pravidlech nic takového není, že by to šlo. Já osobně jsem do tohoto bodu došel také a bral jsem to, že prostě mám smůlu. Na novém lepším místě jsem si nechal jednu či dvě jednotky a až jsem měl nový žeton moci, tak jsem ho teprve umístil.

4.5.2018 01:50:56

Myslím
Že pravidla říkají, že žetony moci leží na území do té chvíle, než o něj přijdeš.
My to každopádně hrajeme právě tak.
Jak ho jednou položíš, sám od sebe ho z desky už nesebereš.

4.5.2018 12:13:30

pravidla
V pravidlech nic takového povolené není.

4.5.2018 12:20:30

Pravidla ?????

Pravidla ? rly? .... kde to máš v pravidlách že nemôžeš ? ... nie ,...toto tam nemáš , presne o tomto sa tam nič nepíše ....my presne opačne hrajeme ako si ty spomínal , pretože políčok na hracom pláne je cca 57 , a žetónov maš kolik ? 20 ked máš plný počet ,... (dochádza? pointa? .... :D - ak nie ? tak s takým hráčom by som nechcel hrať čo nedokáže kalkulovať :P )
tieto pravidlá sú dosť nejasné v tomto jednom bode ,....
Tieto originálne pravidlá JASNE(zretelne) qvantum vecí zakazujú ,.... no toto nezakazujú , ....čiže čo nieje zakazane môže sa robiť...
PS: žeton hrací plán neopustí , len ho premiestiš ,... (samozrejme s tým rizikom pokial príde nepriateľ , tak ti ho znicí (vyhodí z hracieho plánu)

5.5.2018 13:18:14

Originál pravidel s. 24
"Establishing control of an area... A power token on the game board is returned to the Power Pool only after an opponent takes control of its area."
Překládat to nebudu. Takovej šikovnej kluk, co umí tak hezky počítat, si s tím určitě poradí sám.:-)
Edit: Beru to tak, že případný "přesun" by znamenal odstranění žetonu z dané oblasti, a z herního plánu odcházejí žetony právě do hráčovy zásoby, i kdyby se tam měly "ohřát" jen pár milisekund, než si ho hráč dá jinam.
Pravidla ovšem právě takový krok zcela explicitně neumožňují.;-)

5.5.2018 18:33:31 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
hezky si im to napisal, snad to v CZ pravidlách budu mat prelozene spravne :-)

5.5.2018 20:29:46

DeimosSK
Ty si zde vznesl dotaz a komunita ti správně odpověděla. Podle pravidel to skutečně nejde. Dokonce jsem to i kdysi někde zahlédl na anglických FAQ. Pokud si chceš hrát vlastní homerule, není problém, ale není třeba se vztekat a přesvědčovat sama sebe o správnosti svého rozhodnutí. Prosté děkuji za odpověd na tvou otázku napříště postačí...

6.5.2018 10:19:42

stastlivec
ano , celkom dobre si to viem preložiť ,... ale ja nehovorím o odstránení (odhodenie ) prečo by si hráč dobrovolne ničil vlastne žetóny ?
A Lethino , ja beriem že hrajete podla vlastných upravených pravidiel ,......čo je zlé na tom že nechcem akceptovať VAŠE pravidlá ? , v originálnych pravidlách (ako anglických, českých či nemeckých ) sa jasne píše že odstrániť/zničiť (a následne odhodiť preč z hracieho plánu) žetón môže len nepriateľ.
Ale je nehovorím o ničení žetónu , hovorím o jeho manažovaní/strategickom rozhodovaní , ako s ním naložiť.

6.5.2018 10:59:08

DeimosSK
Tak ještě jednou - myslím, že štastlivec Ti tu již psal, že přesunutí žetonu je defacto jeho odstranění z mapy a dání jinam, což oficiální pravidla neumožnují.
Právě že my hrajeme podle oficiálních pravidel (nikoli podle svých jak píšeš), ale ty si hraj jak uznáš za vhodné. Ovšem zpočátku ses ptal na oficiální stanovisko tvůrců hry - a to je jasné - JE TO ZAKÁZANÉ. A je jedno, jestli chceš žeton odstranovat či přesunovat...
Jinak stále se tu oháníš strategií a taktikou. Právě, že dopředu se musíš rozmyslet, která uzemí si pojistíš žetony moci - a právě tyto žetony moci ti můžou pak někde chybět. Tyto žetoty na hracím plánu znázornují městské hlídky. Území si taky ale můžeš hlídat armádama. A stejně tak jako samovolně nemůžeš rozpustit armádu, či si ji jen tak přesunout na místo, kde se ti to zrovna strategicky-takticko hodí, tak nemůžeš toto udělat ani s žetonem.

6.5.2018 15:30:18

Vybíráme z Bazaru

ASL: Starter Kit #4
ASL: Starter Kit #4
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas