Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 645x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hrady ve 4 hráčích

Hráli jsme hru ve 4 hráčích a přišlo nám velmi zvláštní, že Vysoká zahrada narozdíl od Bouřlivého konce nemá na sobě žeton neutrálního vojska. Myslím si, že je to velmi nevyrovnané, je to přece rodový hrad navíc s dvěma zásobami. Uvažovali jsme nad tím, že jej také označíme aspoň silou 4. Jaký je váš názor na tuto situaci?
29.1.2018 18:28:46

hrady ve 4 hráčích
Pokud bychom se na to dívali z čistě příběhového hlediska tak ano, nějaká armáda by se ve Vysoké Zahradě nacházet měla. Nicméně z herního hlediska bych tam 4kovou armádu rozhodně nedával. Místo toho se tu nabízejí dvě možnosti

1.
Nechat vysokou zahradu nebráněnou, protože když se podíváš na mapu, tak Vysoká Zahradu svoji "obranu" už má. Její vzdálenost je její obrana. Bouřný konec může bát obsazen Baratheonem za použití jednoho rozkazu hned na začátku hry. Vysoká Zahrada oproti tomu vyžaduje minimálně dva pohyby, což znamená že výhody z ní hráč nedostane dřív než ve třetím kole. A vzhledem k tomu že jsem viděl hry které končily pátým kolem to teoreticky může být polovina hry. Navíc zezačátku nemusí být nejmoudřejší hned vyslat panáčka směrem k ní, protože tím člověk teoreticky oslabí svou situaci jinde na herním plánu, protože, narozdíl od Bouřného Konce, nelze vojsko tak jednoduše relokovat zpět pomocí lodě.

2.
Znepřístupnit Vysokou Zahradu i Bouřný Konec při hře ve 4 hráčích (hrát se zablokovaným jihem jako ve 3). Já osobně jsem hrál ve čtyřech jen jednou, takže nechci to soudit sám, ale dle toho co jsem viděl na Boardgamegeeku je to prý lépe vybalancované.

22.3.2018 01:39:35

Vybíráme z Bazaru

Northgard: Země nepoznané CZ - pouze rozbalená
Northgard: Země nepoznané CZ - pouze rozbalená
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 11 hodin

Offcanvas