Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 645x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

House rules for balance

Ahoj,

rozmyslam ako pri hre na 6tich hracov nejak boostnut lannisterov, ale hlavne martellov

uhral som uz asi 40 hier tejto hry :) a zabavne je to za vsetkych, ale niektore narody maju nabeh na vyhru, mozno roznymi sposobmi, ale maju

baratheon ma nabeh na vyhru aj pre menej skusenych hracov, greyjoy ma najlepsie karty na boj a s vlastnictvom meca zo zaciatku sa lahko rozsiruje (najmensi odpor voci nemu), tyrell je dost stranou a pritom sa vie dost prebojovat (so svojou 3kovou kartou), starka ludia neradi hraju ale ma vela variant, jeho plus aj minus je v moznosti posobit na dvoch oddelenych moriach a rovnako ako tyrell moze na kraji mapy zarabat zetony moci :)

lannister je v strede medzi vsetkymi hracmi, ale aspon ma na zaciatku havrana :) a dovolim si povedat, ze ma lepsie karty ako martell

martell ma fajnu 0kovu kartu, ale daneho hraca znevyhodnuje proti vsetkym hracom, snad iba pri meci ma aj nejaky priamy efekt na boj, nema nablizku dvojkovy hrad ako martell, nema ziadnu dobru kartu pre vyhodu lodi (aspon pre obranu ako Baratheon ci pre utok ako Greyjoy), vezu ma na 3kovej karte - somarina :) a mece na nizsich :)

dokonca ked si vsimnete baratheon ma o jednu lod naviac, greyjoy tiez, martell nie, nema vyhodu lodi ani pri king landin a najblizsi hrad na sever je reach na ktory moze siahat aj tyrell, lannister a baratheon :)

tak v diskusi poprosim o navrhy house rules balancingu :)

napadlo ma, aby martell mohol v kazdom hrade mustrovat o jednu jednotku viac ako ostatne rody a lannister mohol v kazdom malom hrade mastrovat jednotky ako keby slo o velky hrad :) ako sa vam to pozdava?
9.11.2014 09:46:12

Balanc
Ahoj,
můj názor je trošku odlišný od tvého. Myslím, že balanc je nastaven dobře. Hodně záleží na začátku, jaké zvolíš rozkazy a jaké spojenectví uzavřeš.
Pokud si za Martella nejsem jistý, kdo bude spojedec. V prvním tahu ve slunečním oštěpu naverbuju 2lodě do dornského moře, lodí z přístavu vyjedu do východního letního moře a pěšákem zabrat hvězdopád. Naverbování lodí do dornského moře ti upevní pozici ohledně přilehlích uzemí. Pokud jsem hrál za Martella a byl mi spojencem Tyrell měl jsem vždy dobrou pozici pro výtězství v celé hře, pokud mě v průběhu hry nezradil Tyrell. Při bitvách s Baratheonem málo kdy utrpíš ztráty, protože jeho karty s mečem jsou slabé. A pokud dobře naplánuješ útok s Oberynem zdecimuješ mu armádu.
Co se týče Lannistera je pro něj výhodné spojenectví s Greyjojem pokud s ním spojenectví neuzavřeš je postup podobný jako u Martella. V Lannisportu naverbovat pěšáka + loď do přistavu, loď ve zlaté zátoce obrana +2, a na pěšáka v kameném septu umístit schromařďování moci nebo pochod a podle situace zabrat řekotočí nebo zůstat v septu, pokud Greyjoy zabere řekotočí v následném tahu jej porazíš pomocí pochodu +1 z lannisportu(rytíř + 2pěšáci), podporou z kameného septa a použitím karty ser Kevan Lannister kdy pěšáci mají sílu 2 tím porazíš i kartu Balon Greyjoy pokud nebudeš mít velkou smůlu na karty bojových zvratů, a taky musíš ubránit zlatou zátoku což už je horší, ale dá se to. Po takovéto akci většinou Greyjoy zjistí, že bude lepší obrátit svou pozornost na sever.

28.4.2016 12:01:51

Vybíráme z Bazaru

Descent CZ komplet i s rozšířeními (nový)
Descent CZ komplet i s rozšířeními (nový)
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas