nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Hotel Tycoon

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická, dětská hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Hasbro
MB spellen
Milton Bradley
Parker Brothers
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1974
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Nejbohatším hotelníkem se nestanete tak, že budete přespávat v Ritzu."

- Conrad Hilton, zakladatel Hilton Hotels (smyšlený citát)

Ve hře Hotel Tycoon se hráči stávají hotelovými magnáty, kteří se ani tak nesnaží vydělat co nejvíc peněz, ale hlavně zruinovat konkurenci.

Příprava hry

Každý hráč si vezme své letadlo a postaví jej na pole s nápisem start. Postavíte hangár a řídící věž na plán, aby připomínaly, že když kolem nich proletíte svými letadly, vezmete si 2 000 $, respektive si můžete koupit vstup do hotelu. Bankéř rozdá každému 12 000 $ do začátku.

Průběh hry

Hráči se střídají na tahu ve směru hodinových ručiček. Když přijde hráč na tah, hodí si kostkou a pohne svým letadlem o tolik políček, kolik padlo na kostce. Pokud padlo 6, může hráč házet znovu (i víckrát). Podle toho, na jakém poli letadlo skončí může hráč provést další akci:

  • Nákup pozemku: pokud hráč skončí na poli se symbolem kufru naditého penězi, může si koupit jeden z pozemků, které s tímto polem sousedí. Cena je napsaná na příslušné pozemkové listině. Pokud už některý ze sousedních pozemků vlastní jiný hráč, ale není na něm ještě žádná budova, můžete si jej od něj koupit za polovinu ceny. "Okradený" hráč vám v tom nemůže zabránit.
  • Stavba budovy: pokud hráč skončí na poli se symbolem cihel, zednické lžíce a žluté helmy, může se pokusit získat stavební povolení. Řekne, kterou budovu chce stavět (může jich stavět i víc na stejném pozemku), hodí si speciální kostkou a padne-li zelené kolečko, určenou budovu postaví. To, kterou budovu lze stavět a kolik to stojí, je napsané na pozemkové listině. Padne-li červené kolečko, stavební povolení nedostal. Padne-li číslo 2, staví za dvojnásobnou cenu a padne-li písmeno H, staví zdarma.
  • Stavba zdarma: pokud hráč skončí na poli se symbolem mrakodrapu, může postavit jednu budovu zdarma.
  • Vstup zdarma: pokud hráč skončí na poli se symbolem schodů s červeným kobercem, může postavit jeden vstup do hotelu zdarma.

Pokud ale hráč skončí na poli se vstupem do hotelu jiného hráče, musí, pokud se majitel hotelu nezapomene připomenout, v tomto hotelu přespat. Hodí si obyčejnou kostkou, kolik nocí v hotelu přespí, a podle počtu těchto nocí a podle počtu hvězdiček (které závisí na počtu postavených budov) zaplatí majiteli hotelu částku uvedenou v tabulce na pozemkové listině.

V případě, že některý hráč nemůže zaplatit (za stavbu budovy nebo za přespání), musí dát do dražby jeden ze svých hotelů. Ostatní hráči licitují a hotel shrábne ten, kdo nabídne nejvyšší částku (minimální cena není stanovena). Pokud hráč nemůže zaplatit a nemá hotely ani pozemky, vypadává ze hry.

Konec hry

Když ve hře zůstanou jen dva hráči, už nedostávají peníze z banku (za průlet kolem hangáru) a vítězí ten, kdo jako poslední zůstane ve hře.

Autor: Wolfsen