nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Horse Fever

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: závodní, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: CranioCreations
Autoři: Lorenzo Silva
Lorenzo Tucci Sorrentino
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Píše se rok 1928 a největší sázkaři současnosti se sjíždějí do Horseburgu. Nejuznávanější z nich, Boss (v zákulisí zvaný též Boss) zde vybudoval novou dráhu pro rovinné dostihy koní a míní předat symbolické žezlo nejlepšího sázkaře svému nástupci.

Kurzy jsou vypsány, koně nažhaveni a sázkaři nervózně muchlají své tikety... START!!!


Horse Fever je taktická hra, ve které se šest koní v každém kole utká o vítězství v dostihu, a úkolem hráčů je vsadit na správného koně a získat tak nejen peníze, ale i vítězné body. A jak už to v každém dostihu bývá, máme tu rychlé favority i překvapující outsidery, jejichž výkony mohou hráči ovlivnit zahráním pozitivních i negativních akčních karet, nebo nasazením svých koní do dostihu. Kromě toho hráči mohou za získané peníze nakupovat celé stáje, nové koně, akční karty, asistenty, kteří pomáhají s příjmem peněz, karty cílů přinášející dodatečné body při jejich splnění, půjčovat si chybějící peníze, či prodávat a nakupovat vítězné body ve vyhlášených aukcích.

Je jen na hráči, zda zvolí možnost vsadit si na umístění „na bedně“ s menším rizikem, ale nižší výhrou, nebo na celkové vítězství s potenciálem velkého zisku bodů i peněz, ale o to menší pravděpodobností úspěchu, zda bude pracovat na prestiži své stáje a nebo radši sázet na soupeřovi koně, zda nakoupí kvalitní koně s potenciálem vyhrávat, nebo herky, které sníží konkurenci v závodě... Vavřínový věnec vítěze si po uplynutí předem stanoveného počtu kol nasadí ten sázkař, který nasbíral nejvíce vítězných bodů.

Horse Fever je možné hrát také v rodinné variantě s  pravidly zjednodušenými tak, aby se mohly zapojit i mladší, nebo jako party hru, v níž se prakticky neomezený počet hráčů postaví jedinému bookmakerovi v závodě, ve kterém mají všichni koně rovnou šanci na výhru.

 

Autor: prebio