Horrified - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Prospero Hall
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

HORRIFIED je rodinná kooperativní hra, ve které všichni hráči společně vyhrávají nebo prohrávají. Je inspirována starými hororovými filmy, a proto v ní najdete nepřátele jako je Drákula, Vlkodlak, Frankenstein a podobně. Úkolem hráčů je daná Monstra včas porazit - dřív, než dojde čas, nebo než budou všichni v městečku příliš vyděšení.
 

Příprava hry:

Hráči si připraví herní plán a na stupnici zděšení umístí značku Terroru. Vedle připraví balíček karet Monster, balíček karet Výhod, skupinku figurek Vesničanů, kostky a pytlík s žetony předmětů.
Dále si vyberou v závislosti na zvolené obtížnosti Monstra, proti kterým chtějí hrát, nachystají si jejich desky a dokončí přípravu podle instrukcí ke každému Monstru. Ve hře jich je šest a mají různou obtížnost. Na jedno z Monster hráči umístí značku Zuřivosti, díky které se zuřivé Monstrum bude aktivovat častěji. V průběhu hry může dojít k přesunu značky na jiné Monstrum. 
Poté si každý vylosuje svého hrdinu, vezme si jeho desku a umístí jeho figurku na startovní pole. K dispozici je 7 hrdinů. Každý si také do začátku vylosuje jednu kartu Výhod
Nakonec hráči z pytlíku s předměty vylosují 12 žetonů a rozmístí je na lokace uvedené na žetonech.

 

Průběh hry:

Herní kolo se skládá z Fáze hrdiny a Fáze Monster:
 
  • Hrdina ve své Fázi může použít tolik akcí, kolik je uvedeno na jeho desce. Může se pohybovat, sbírat předměty nebo si je vyměňovat s jinými hráči nebo plnit úkoly potřebné k porážce jednotlivých Monster. Ty většinou spočívají v obstarání různých předmětů a umístění je za určitých podmínek na určitá místa. Většina postav má také nějakou speciální akci, kterou může ve svém tahu rovněž využít. Postavy také mohou dělat průvodce Vesničanům. To jsou postavy na herním plánu, které se potřebují dostat do své bezpečné lokace. Bez pomoci hráčů to ale nesvedou a mohou se stát snadnou kořistí pro Monstra, což zvyšuje hodnotu zděšení ve městě. Tím může dojít k prohře, proto by se hráči měli snažit Vesničany před Monstry chránit. Pokud postavu bezpečně dopraví tam, kam je potřeba, dostanou navíc odměnu v podobě karty Výhod
  • Po Fázi hráčů přichází na řadu Monstra. Hráči otočí kartu Monstra a vyhodnotí ji odshora dolů. Díky kartě se nejprve na herním plánu objeví nové předměty, po té následuje událost, která buď ovlivní chování některého Monstra nebo Vesničany. Na spodku karty pak ikony označují, které Monstrum se aktivuje, o kolik polí se pohne a jakou silou zaútočí, pokud se dostane na pole s hrdinou nebo Vesničanem. Útok se řeší hodem kostkami a výsledek může způsobit nejen úspěšný zásah, ale i to, že Monstrum použije svou osobní sílu, což je nepříjemná schopnost uvedená na jeho desce. Zásah lze naštěstí odvrátit odhozením předmětu - a je tedy v zájmu hráče aby jich jeho hrdina měl co nejvíc. Předměty jsou ale potřeba i pro plnění úkolů a porážce Monster a tak ne vždy se jich lze vzdát a někdy nezbude než přijmout zásah. Porážka hrdiny nebo Vesničana zvyšuje celkou úroveň hrozby, ale zatímco Vesničan ze hry odchází definitivně, hrdina se vyléčí v Nemocnici a v následujícím kole pokračuje ve hře.

Konec hry:

Hráči vyhrají okamžitě, jakmile porazí všechna Monstra.
Hráči okamžitě prohrávají, pokud se značka Terroru na stupnici hrozby dostane na pole s lebkou (její postup je způsobován výše uvedenou opakovanou porážkou hrdinů a Vesničanů), nebo pokud nelze dobrat kartu Monster, protože balíček je prázdný.

Autor: zacinajici

Vybíráme z Bazaru

Castles of Burgundy, 20th Anniversary Edition
Castles of Burgundy, 20th Anniversary Edition
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas