HOPE - Cardgame

xxxxxxoooo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

HOPE - Cardgame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: HOPE Studio
Autoři: Michal Suchánek
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

sdílejte, prosím - vypadá to zajímavě
15.7.2015 17:55:24 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy
Ahoj, vcera jsme to hrali v Brne v Blackoilu. Hrali jsme to po druhe a dali jsme to asi za tri hodky. Je pravda, ze jsme porad nakukovali do pravidel a nemame to nijak extra nastudovany. Malem jsem sice kvuli dominaci prohral po prvnich 10 minutach, ale pak se to nejak otocilo a ani nevi kdo vyhral kazdopadne to byla zabava.
Meli jsem otazky k pravidlum:
-je mozne behem battle faze urcit napriklad 3x jednu jednotku jako cil?(hrali jsme ze ne, ale primo povoleny/zakazany jsme to v pravidlech nenasli)
-u lokace od alienu "Deep hole" je napsano FLIP, toto muze udelat kdykoliv, ale pak je pro lidi neznicitelna(pred utokem ji vzdy flipne/u)... je to tak? nebo mate nekdo nejaky figl?

Jinak jak jsem psal hru jsme si uzili a je to zabava.

Mates

10.1.2016 13:05:32

Mates
Karetka pro dva hráče na tři hodiny? Drsný.

10.1.2016 13:07:41

re: dojmy
to Mates123

Jsme rádi, že se hra líbí!

Ad pravidla, určitě tě a další potěší fakt, že pravidla jsme již kompletně přeložili do češtiny a zároveň kompletně přepracovali tak, aby byla přehlednější, čtivější a názornější. Všichni je mohou nalézt zde http://6b.cz/kP7.

K tvým dotazům:

- Třikrát určit stejný cíl nelze, takže jste to hráli správně. Je to z toho důvodu, aby neměl druhý hráč omezené možnosti se bránit.
- FLIP znamená, že lze kartu kdykoli během hry otočit a tím vyvolat její schopnost. Za toto otočení je nutné ale zaplatit 2 zdroje, proto si hráč musí rozmyslet, zda se mu tento krok vyplatí. Pokud tak učiní, lze se přes tuto lokaci pohybovat (se schopností MOVE +X), útočit (se schopností RANGED) a lokace se nepočítá ve fázi Dominance. Ano, nelze ji vlastně zničit (pokud nemáš událost, kdy můžeš zničit lokaci s obranou X), ale musíš protihráče donutit si ji otáčet.

Jinak délka hry závisí především na znalostech pravidel a karet, a na tom, jak moc strategicky oba hráči přemýšlí. Většinou se hra odehraje za 30-50 minut, včetně turnajů, které pořádáme po herních festivalech.

HOPE Studio

14.3.2016 11:50:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

NEXUS - Arena Combat System - zánovní
Akt. cena: 2999 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas