Honba za Prstenem

xxxxxxxooo hodnoceno 40x (Seznam vlastníků)

Honba za Prstenem - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Autoři: Francesco Nepitello
Gabriele Mari
Marco Maggi
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nazory na hru


Hral uz to nekdo z vas a muze se podelit o nazory?
2.8.2018 17:52:52

...
Hru jsem nehrál, ale pravidla jsou teda oříšek.

2.8.2018 19:47:34

Porovnání
Mě by zajímalo, zda má cenu hru pořizovat, pokud již máme více her se skrytým pohybem:
Nuns on the Run
The Last Friday + exp
Letters from Whitechapel (prodali jsme - delší/sušší)
Fury of Dracula (prodali jsme - extra dlouhé)
Escape from the Aliens in Outer Space (dost těžké pro mariňáky)
Scotland Yard (klasika)

*-*

7.8.2018 11:12:41 | Upraveno autorem (porovnej)

srovnání s jinými
Ahoj, nehrál jsem, jen jsem četl recenze a kouknul na playthrough (na bgg je jeden pěkně udělanej).
K tomu srovnání viz:
https://boardgamegeek.com/thread/2027588/feels-different-letters-whitechapel-and-specter-op

a hlavně:
https://boardgamegeek.com/thread/1980802/worth-buying-over-review

níže


7.8.2018 12:21:31

JohnnyD
Díky,
mrknul sem a asi to nebude pro nás....
*-*

7.8.2018 14:17:48

Dojmy?

Hral uz nekdo? Jake jsou dojmy a srovnani s ostatnimi hidden movement hrami? Stoji za to?

14.8.2018 12:02:01

Chystám se
Chystám se a pilně studuju, za mě zatím vypadá luxusně a hlavně je to Pán Prstenů, navíc ARES v tomto snad ani nemůže zklamat... Za tu cenu navíc luxusně zpracované komponenty.

Určitě napíšu, jakmile se dostane na stůl...

14.8.2018 14:43:39

BladeBrown
Pokud ti nesedl Whitechapel (k tomu to má nejblíž), tak je dost velká šance, že by ti nesedlo ani toto, takže je rozumné to pásnout;). Já mám třeba Whitechapel rád, takže se mi líbí i toto...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

16.8.2018 11:04:40

nazghulove
Hráli jsme to zatím 4x a přestože mě hra nepřijde těžká, tak rozchodit to bylo náročnější, těch mechanik a drobností je tam docela hodně, v prvních třech hrách jsme hráli vždy něco zásadního špatně :). Jinak jsem hrál po každý za nazghuly a musím říct, že sem byl úplně marnej a trochu frustrovanej, žena si to za Froda užívá, dost blokuje nazghuly žetonama přátel. Nemáte někdo tipy, jak hrát za nazghuly?

23.8.2018 08:11:27

Videonávod
S ohledem na to, že tu víc lidí mělo problém hru rozchodit bez problémů, jsme s Deskofobií domluvili videonávod. Ono to v konečným důsledku není tak těžké, ale napoprvé je toho dost...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

23.8.2018 10:45:48

Dojmy
Protože tu zatím nezaznělo moc dojmů z hraní, ráda bych připojila ty své. Hru jsme zatím hráli 3x jen část 1, abychom vstřebali pravidla + 2x obě části. Hráli jsme pokaždé ve dvou hráčích. A jsme nadšení! Myslím že ve dvou bude hra nejlepší, protože bude nejrychleji ubíhat a zároveň si Nazgul sám rozhodne co a kdy bude dělat tak, jak potřebuje. Obě části nám poprvé trvaly dvě a půl hodiny (ukládali jsme hru do Obálky a dohrávali další den), podruhé jsme hráli obě části naráz a stihli jsme to za dvě hoďky.

Nemáme zkušenosti s jinými hrami se skrytým pohybem, takže nemohu srovnávat, ale tohle je prostě skvělá dedukční hra. Narozdíl od ostatních názorů zde si hru vždy víc užívá ten z nás, kdo hraje za Nazguly, protože Nazgulové toho mají víc k řešení a přemýšlení, zatímco Frodo "jen" zapíše číslo, zahraje kartu a má hotovo :). Potvrzuji, že hrát pouze první část bez druhé nemá smysl, protože v té první Frodo téměř nikdy nemůže prohrát. Někdo tvrdí že druhá část je horší než první, ale nás baví obě stejně. Vidím to spíš jako výhodu, že každá část je jiná a v každé části musí hráči uvažovat jiným způsobem. Co se zábavnosti týče, tak podle mě je super hrát za obě strany - jako Frodo máte radost, když dokážete Nazgulum o krůček unikat, jako Nazguly vás těší, když se čím dál víc blížíte k Frodovi a pak ho konečně lapnete :)!

Herní komponenty jsou vážně hodně kvalitní a krásně vypadají - jediné co by se snad časem mohlo opotřebovat je papírová zástěna hráče za Froda. Za ty peníze je toho materiálu v krabici ale vážně hodně :)!. S pravidly jsme problémy neměli, jsou sice dlouhá, ale je v nich hodně příkladů a vše se dá snadno pochopit, i když ze začátku je toho na zapamatování docela dost. Pokud máte rádi dedukční hry, tak pro hraní ve dvou můžu tuhle asymetrickou se skrytým pohybem jen doporučit.

13.11.2018 21:27:04

Vybíráme z Bazaru

Robinson Crusoe
Robinson Crusoe
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas