Hobit: Neočekávaná cesta - Hra k filmu

xxxxxxoooo hodnoceno 56x (Seznam vlastníků)

Hobit: Neočekávaná cesta - Hra k filmu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Devir
Dino Toys
Kosmos
Autoři: Andreas Schmidt
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Už jste to hráli? Mě to přišlo dosti podivné. Celou dobu hry jsme neměli větší problém, celkem pohodička. Což by se u kooperačky asi stávat nemělo. Pak ale přišel konec hry a tam jsme se docela zapotili. Dostat totiž Bilba na poslední políčko není legrace a ukrutná porce náhody vás může taky pěkně upéct za živa. My to dali přesně o kolo. Každopádně pocity z toho mám velice rozpačité. Dokonce se nebojím tvrdit, že tato hra nebyla nijak dokonale otestována. Hned v prvním tahu jsem narazili na problém, který nebyl v pravidlech řešen. Prostě raději šáhněte po LOTRovi z silver line edition nebo samozřejmě po karetce, která je úplně jinde.
13.11.2012 16:19:50

dojmy
Tak my jsme to hráli asi před měsícem a jednoduše jsme nedošli. Přišlo nám to hrozně těžký. Pak se to hrálo ještě asi 4 krát a vyhráli jenom jednou. Osobně mi to přišlo dobře hratelný. Na druhou stranu nevím, proč se to nazývalo "hra podle filmu" (z DE). Takže v tomto ohledu určitě zklamání. Co se týče pravidel, měli jsme německou verzi a nenašli jsme žádnej bug.

13.11.2012 20:26:48

Hrál jsem dnes poprvé
Je to pohodová, kooperativní hra i pro děti od 10 let. Nemá složitá pravidla, ale občas člověk taktizovat musí. My jsme vyhráli o chlup.

13.1.2013 22:12:06

Dina
se celkem bojím

13.1.2013 22:22:03

dina jako takovýho ne
ale u téhle hry jsem přečetl pravidla a rozhodl se ji nehrát
Na mě to působý čistě komerčním dojmem, jede hobit v kinech, vezmem fotky a uděláme něco co se bude prodávat.
Překvapuje mě, že ostřílení hráči tu hru dokáží chválit, asi to teda přeci jen zahraju.

15.1.2014 10:12:40

pravidla
musím se hry zastat. Není to pouze komerční výrobek jak se zdá.
Alespoň pro mne jde o vcelku originální hru, kterou hrajeme už téměř týdně několikrát denně a dost nás baví. (všem nám je přes 20)
Sestra dokonce po zahrání, šla zhlédnout poprvé oba díly Hobita. Jediné co bych chtěl vytknout jsou nedetailně vysvětlená pravidla, máme velký problém hru ve 4 hráčích dokončit, ve 3 je to 50 na 50. Nejsme si jisti, zda-li to hrajeme úplně přesně a v pravidlech to nejde vyčíst.. rád bych s někým kdo hru také hraje zkonzultoval některé otazníky...

největší + hry je, že ji všichni hrají společně a ne proti sobě

2.2.2014 22:23:22 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy
hral som dva krat vo dvojke-slabsie, - ale hrali sme 4 hry v plnom pocte a - zabavne a napinave. Neviem, ako by to bolo so znovuhratelnostou, ale tie styri hry boli naozaj fajn. Zasekli sme sa aj v uvode, zasekli sme sa aj pred koncom - takze napinave po celej trase. Pravidla sme dodrzovali tak, ze aj pred koncom, ak ku poslednemu hodu nemal dost bodov sily, musel sa pohnut do zadu. Celkom jedna prehra, tri uspechy o chlp / a to len preto, ze chlapci mali v rozhodujucich momentoch certovske stastie na karty /. Myslim, ze aj zvysenie obtiaznosti posunom kamena / neskusali sme/ bude mat podobny efekt ako pridanie karty epidemie v pandemicu - ale v tychto prvych hrach sa mi to zdalo narocne aj bez toho - a to este chlapcom isla karta ... V zasade kooperativne clovece nezlob se, ale v plnom pocte prekvapivo zabavne. Hrali sme v zostave : synovec / stastny vlastnik hry - 8r/, ja 59r, manzelka ..., druhy synovec 16r -publikum svagrovci - vsetci sa dva vecere vyborne bavili.

3.2.2014 04:48:08 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla
otazka je, jak se zachazi s karty jmenovite "kamen ork tahne o 1 pole" jestli se jen odlozi a potom znovu do obehu, nebo se uplne vyradi..
momentalne cervenou kartu davame do obehu, tzn ve 4 lidech musime mit opravdu stesti, aby jsme to vubec dohrali. dnes se nam to treba povedlo presne o 1 tah, dalsi karta uz byl kamen ork na posledni pozici..
prijde mi to az moc, a to je opravdu kdyz kazdy specha s 1 figurkou

3.2.2014 16:27:19

Pro a proti
Přijde mi, že hra není dotažená do konce, ale je to zábava, může to být i dost těžké a když dodržujete pravidla. To pak člověk musí trochu přemýšlet a taktizovat :). Osobně vidím dva, tři mínusy. Za prvé Cesta na herním plánu nezačíná v Kraji a nekončí u Osamělé hory, což je trochu protivné, za druhé (ale to je jen detail) by mohli být hezčí postavičky, třeba opravdový trpaslící apod. hodně by to hře přidalo a největší problém hry mi přijdou pravidla- Nejsou dle mého dostatečně vysvětlující a některé situace opomíjejí. Jinak mě tato hra zatím docela bví, hrajeme ve dvou a oproti hrám, kde hrajete proti sobě je tahle kooperace opravdu příjemná.

8.2.2014 19:33:02

První dojmy..
Ježíšek mi nadělil tuhle hru, což mě potěšilo, protože jsem fanda Středozemě, hobitů, elfů, trpaslíků a tak vůbec... :) Herní plán mi připadal krátký, první myšlenka byla, že to snad nemůže trvat hodinu, doplahočit se ke konci. No, dost jsem se spletla, trvalo nám to ve třech přez dvě hodiny. Na první pokus to ušlo, ale ty pravidla jsou opravdu dost stručná, narazily jsme na několik situací, které nebyly popsány :( Mám za sebou sice jen první zkušební hru, ale docela se mi líbila a rozhodně ji chci hrát znovu :))

25.12.2014 21:55:23

Vybíráme z Bazaru

Feuerwehr od Haby
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas