nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Hobit: Neočekávaná cesta - Hra k filmu

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Devir
Dino Toys
Kosmos
Autoři: Andreas Schmidt
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pomozte Bilbovi přes nástrahy Středozemě až k Mlžné hoře. Po cestě budete čelit různým nestvůrám, které se budou zdát jako obři v porovnání s vámi, trpaslíky, kteří doprovázejí Bilba, a jejich přemožení si od vás vyžádá jistou spolupráci. Dokážete dostat Bilba až k cíli jeho cesty, aniž byste padli do zajetí?

Kooperativní hra Hobit vznikla na základě stejnojmenného filmu, z nějž převzala i notnou část grafiky. Určena je pro 2 – 4 hráče od 10 let. Herní plán zobrazuje trasu, po níž musí Bilbo a trpaslíci projít, skrze ní vede šedá stezka čaroděje Gandalfa, jenž sice neputuje přímo s trpaslíky, ale do hry může zasahovat a to především v boji. V pravém dolním rohu plánu je umístěna spirála zla symbolizující úspěch, či neúspěch hráčů. Cílem je dorazit na konec s Bilbem a jedním trpaslíkem každého hráče.

Začíná se umístěním pěti balíčků karet na hrací desku, ty vstoupí do hry později. Každý hráč si vezme pět pohybových karet a dva trpaslíky ve stejné barvě. Všechny figurky trpaslíků, Gandalfa i Bilba začínají na stejném místě. Určí se začínající hráč a poté se hráči střídají v tazích.

Tah hráče má několik fází:

 1. Postoupí o tolik políček kolik mu dovolí pohybová karta. Vždy hýbe jedním trpaslíkem za pomoci jedné karty.

 2. Druh políčka, na které hráč vstoupil, určuje další průběh tahu:

  1. Políčko s kostkou – hodí kostkou a může se posunout dál.

  2. Příšera – musí bojovat. Na to je zapotřebí karta trpaslíka s hodnotou síly vyobrazenou v pravém horním rohu, podobně jako na kartě příšery. Pokud je trpaslíkova hodnota vyšší, vyhrál. V případě prohry se musí vrátit o tolik políček, kolik činí hodnota síly potvory. Hráči ale nemusí bojovat sami, mohou si navzájem přijít na pomoc.

 3. Následně pohnou hráči postavou Bilba, za kterou nikdo nehraje přímo, ale hýbat s ním mohou všichni.

 4. Nakonec si každý vezme dvě akční karty z balíčku. Ty mohou znamenat nějakou výhodu a nebo s sebou přináší nebezpečí, což znamená pohyb žetonů na spirále zla.

Ve chvíli, kdy se Bilbo a jeden trpaslík každého hráče dostane do cíle, hráči vítězí. Pokud se ale dva trpaslíci jednoho hráče, nebo Bilbo a trpaslík dostanou do zajetí, končí hra neúspěchem.

Hobit je nenáročná rodinná hra, která potěší hlavně milovníky Středozemě. Atmosféru hry pak krásně doprovázejí fotografie z již zmíněného filmu.

Hra obsahuje:

 • 1 herní plán
 • 118 karet
 • 8 figurek trpaslíků
 • 1 figurka Bilbo Pytlík
 • 1 figurka Gandalf
 • 1 kostka
 • 1 prsten
 • 1 kámen Ork
 • 1 pravidla

 

Autor: Lopt

Další názvy této společenské hry

 • Hobbit, Der: Das Spiel zum Film

Vybíráme z aukcí

Bloodborne: Mergos Loft KS (obsahuje nové kampaně)
Bloodborne: Mergos Loft KS (obsahuje nové kampaně)
Akt. cena: 1090 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>