Hobit - Dobrodružná desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 76x (Seznam vlastníků)

Hobit - Dobrodružná desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Iron Crown Enterprises
Queen Games
Autoři: Jean Vanaise
Rok vydání: 1994
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké jsou ve hře kostky

Ahoj, našel jsem tuhle hru ve sklepě, mám pravidla, herní plán, všech 142 kartiček, ALE chybí figurky (jsou nahradit), žetony (jdou udělat) a bohužel i kostky, kde minimálně ta jedna modrá je speciální. Nemůžete mi někdo říci, co na kostkách je? Že bych využíval klasické 6stěnky a jen si je přizpůsobil?

Co jsem našel, tak jde o 5 kostek: three custom combat dice, an illustrated movement die, and a standard die

Díky.
24.11.2020 22:03:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Něco jsem našel
Tři bojové kostky červené mají 1, 2, 3, . ,.. a ...
Zelená kostka má asi klasicky čísla 1-6, je to tak?
A modrá na pohyb má, co chápu z pravidel, 1, 2, 3 a obrázek orla. Ale co je na zbylých 2 stranách? Je orel použit 3x? Nebo tam je některé číslo vícekrát?

Díky všem za pomoc.

24.11.2020 22:36:50 | Upraveno autorem (porovnej)

108

kostky
ahoj.
1x kostka obyč zelená k6,
3x kostka bojová k6, ale 1-3(čísla) a 1-3(puntíky), je to důležité při boji, dělá se rozdíl součtu čísel a puntíků
1x kostka pohybová k6, ale 1 - orel, 2x jednička, 2x dvojka a 1xtrojka

24.11.2020 22:46:58

108
Super, to jsem potřeboval vědět. Ty červené jsem pochopil z konce pravidel, to samé zelenou a u modré mě napadla varianta, kterou si mi potvrdil. Bylo by mi divné, kdyby byl orel na více, když to je speciální pohyb, a větší šance pro menší pohyb dává smysl.

Tak teď sehnat 5 kostek a vymyslet, jak to udělat, abych se v tom vyznal. :))

(A vyrobit žetony, to snad stačí zlaťáky, životy a talismany, že? Figurky jsou to nejmenší.)

Díky.

24.11.2020 22:57:11 | Upraveno autorem (porovnej)

108

Jonash

Ano, na kostky asi nejlépe nějaké přelepky, na obyč kostky, nebo na 3D tiskárně? A pak bílou linkou vytáhnout orla čísla a puntíky...

talismay jsou 4 barev (zelená, modrá, červená žlutá) od každého 4 kusy, nejvíce to připomíná strojírenské podložky, ale plastové.

zlaťáky malé(1zl) a velké(5zl) žluté placičky, totožné jsou ve hře blechy, jak se tím cvrnkalo :)

Toto je v mojí verzi, ve verzi tady na fotkách je to jinak, vše v papíru.

25.11.2020 13:13:41

Díky, 108
Žetony bych si asi udělal jednoduše z kartonu, anebo bude mít každý hráč bloček, kde si bude tužkou zaznamenávat svý životy, zlato a talismany. To je úplně nejlehčí varianta.

3D tiskárnu nemám, vím, že je v Městské knihovně v Praze, ale v téhle době se tam jen tak nedostanu. Tak asi nejlehčí ty přelepy no.

Mně jde hlavně o to tu hru vyzkoušet, jaký prostě byly hry před 25 lety. Z tý doby a v podobném žánru pamatuju jen Talisman, co jsme milovali jako děti, ale když jsem si ho nedávno po mnoha a mnoha letech zahrál, tak mě dost zklamal. A tenhle Hobit třeba na BGG má poměrně nízké hodnocení, takže nic moc nečekám, ale když už jsem to vyhrabal, tak je škoda to neprubnout.

25.11.2020 13:50:12

Kostky
Koupil bych prázdné dřevěné kostky (třeba tady: https://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/4565/drevena-hraci-kostka-surova-20mm-bez-potisku ) a ty si namaloval/natřel/polepil. Já to tak u prototypů her dělám.
---
Time Slug Studio

25.11.2020 14:05:45

Bedikk
Díky, mrknu.

Objednal jsem je a přidal pár těch obyč figurek :D , tak už jen žetony udělat.

25.11.2020 21:31:03 | Upraveno autorem (porovnej)

108

Jonash

Nemáš zač. Jo, ty ostatní komponenty jdou vyrobit v pohodě, já myslel, že chceš co nejvěrnější kopii.
Mě se ta hra dost líbí, talisman, jak zmiňuješ je strašně dlouhý a pak i nudný, podle mě.
Tady jde o to, který z hráčů se stihne rychleji vybavit a vyzbrojit a vlítnout na draka. Ve dvou to máme do hodiny odehrané.

V případě, že by vás hra nechytla a vyrobil bys kvalitní komponenty je určitě možnost prodeje, hra je stará, nesehnatelná, přes poštu jsem dostal nabídky k odkupu. Tak myslím, že by se o to možná v bazaru někteří dost poprali...

27.11.2020 20:57:55

Vybíráme z Bazaru

Zbodni Salát
Zbodni Salát
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas