Hobbit: karetní hra

xxxxxooooo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Hobbit: karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Devir
Egmont Polska
Fantasy Flight Games
Hobby Japan
Kosmos
Piatnik
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

česká verze

Hra kompletně v češtině od Piatniku, hm... Hrál někdo?
30.10.2012 21:00:26

Hobit
Co vim tak to jeste nevyslo ani od FFG... ze to bude cesky me tesi, pac to mozna poridim na cesty autobusu a cestina neni spatna vec, ze to bude od piatniku a ne BF, kdyz to vydava FFG, me veru prekvapuje, ale mozna ani FFG neni puvodni vydavatel...

30.10.2012 21:57:55

Re
divisek3 si spletlhru, myslel tohle:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/hobit-1938/

30.10.2012 22:27:31

česká verze
pokud vím, tak tohodle udělalo teď dino a já vůl ho zapoměl objednat
http://boardgamegeek.com/boardgame/127436/der-hobbit-das-spiel-zum-film

30.10.2012 22:42:42

česká verze
podle jednoho nejmenovaného českého obchodu je hra již v prodeji a dělal to Piatnik.

31.10.2012 08:19:40

Eyron
Divisek3 si nespletl hru :-) Jak píše Lumirius, hra je již v češtině a v prodeji u jednoho nejmenovaného obchodu... A za pár korun... Proto mě zajímalo, zda někdo hrál, páč by to nebyla zas tak veliká investice...

31.10.2012 13:36:22

hodnoceni
myslim, ze tuhle si asi necham ujit. http://boardgamegeek.com/boardgame/126444/the-hobbit-card-game

31.10.2012 14:18:13

ještě nehrál
ale dnes donesl domů
Ve vlaku jsem četl pravidla a nepřinde mi to tak blbý, jako píšou na geeku.
Až zahrajem, dám vědět, dneska už hrát nebudem.

6.11.2012 23:24:48

první hra odehrány
Tak jsme hráli ve třech a je to jednoduchá štychovka, která vlastně s hobitem má společný jen obrázky.
Po přečtení pravidel jsem si myslel, že to bude docela dobrý ( naí Wallace ), ale ve hře je šíleně hodně náhody, asi ve více lidech jí bude méně, protože se rozdá více karet a tak mohu lépe dopočítat jaké karty jsou ještě ve hře.
Ale jako hra pro rodiče, kteříchtějí své děti naučit tento typ her mi to příde dobrý.
Wizardi jsou lepší, podle mne.
Hvězdičky po jedný hře nechci dávat, počkám až to zahraju ve více lidech.

7.11.2012 23:18:32

Dojmy
Dostal jsem tuhle hru k Vánocům a musim říct, že to není špatný. Je to docela sranda, ale jelikož s jinejma štychovkama (kromě maryáše) zkušenosti nemám, tak nemůžu srovnávat s jinejma hrama. Hrál jsem to jenom ve 4 a Šmak má většinou situaci těžkou, ale už i párkrát vyhrál. Ale i když by se klidně téma Hobita dalo vypustit, tak obrázky a názvy mi příjdou hezký a rozhodně graficky mi to připadá vysoko. A taky oceňuju, že v období, kdy se kina hemžej filmem to nemá fotky z něj (vim, že je to starší, ale stejně jsem se toho obával). Líbí se mi, že některý věci jsou i hezky tématický (Thorin jako takovej dost nejistej spoluhráč, Bilbo může pomoct jen někdy a omezeně apod.) a hlavně pasujou do knížky (nejsou tam úpravy jako ve filmu).
Takže za mě shrnuto...graficky a tématicky super hra, která se hodí (podle mě) jako filler.

7.1.2013 22:27:55

Hra ve dvou
Hrál jsem ji zatím pouze ve dvou a řekl bych, že ve více lidech to bude skvělá hra na odreagování za málo peněz....ve dvou nic moc, protože se nám nikdy nepodařilo docílit toho, aby zvítězilo zlo :O) A to jsme to hráli asi 10x :O)

13.4.2013 00:47:50

Tragikomicke...
V samotne hre (nepocitam-li navod) je asi patnact nazvu, kdyz moc. Stejne dokazali prelozit skrety i zlobry jako jeden termin "Zlobri" (viz. cervena 1 a 5)

Co dodat...

1.6.2013 21:10:36

Longshanx
Musim říct, že překlad Drahokam místo Arcikam mě trochu zklamal, ale hra mi připadá fajn. Není to nic převratnýho, ale jako rychlá štychovka je to příjemné. Zároveň obrázky jsou hezké a tak nějak mi to téma na ta pravidla sedí. A zas tolik to nestojí, aby po tom člověk mohl chtít zázraky.

3.6.2013 11:03:45

Dotaz ohledně hry 2 hráčů
Zdravím, potřeboval bych trochu poradit od někoho, kdo už to nějak hraje.
Když hraji hru dvou hráčů a vyhraji za dobro štych, kde jsou dvě skřetí helmy, tak musíme dát jednu Thorinovi a jednu Bilbovi a poškodit tak oba hrdiny?
V pravidlech je totiž napsáno, že si hráč dobra nesmí sám sobě dát světlo dopředu, to samé u zlých, pokud už není zraněn, tak nevím, zda můžu dát skřetí helmu Šmakovi a druhou helmu jen Thorinovi, nebo Bilbovi?
A pokud mohu, tak se s ní poté může Šmak později vyléčit, nebo ne? Děkuji mnohokrát, moc nám to pomůže.

13.8.2013 21:07:53

Vybíráme z Bazaru

Mosaic Colossus Edition Kickstarter
Mosaic Colossus Edition Kickstarter
Akt. cena: 3690 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas