Hive - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: strategická, logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Crómola
G3
Gen Four Two
Gigamic
Huch & Friends
Smart Zone Games
Autoři: John Yianni
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Včera jsem si pořídil tuto zajímavou hru a musím říct, že jsem po pár hrách nadšen. Je to přesně typ hry, který mi chyběl ve sbírce. Krátká, abstraktní hra, inspirovaná životem hmyzu. Prostě paráda. Máte někdo s touhle hrou zkušenosti? Jak Vás baví?
26.11.2009 08:37:04

hive
Zkusenost s ni nemam, ale jednu dobu jsem o ni dost uvazoval a zatim me to nepreslo :)

26.11.2009 08:58:34

PJ

Nevím...
Mně se líbí po herní stránce, ale nedovedu si představit, že bych jí hrál. Prostě mám pocit, že bych se štítil brát herní kameny do ruky :-/

26.11.2009 09:05:05

Parxel
Hive je super hra do hospody, když čekáme na ostatní nebo naopak, když se chceme po hře "dorazit". Pořádali jsme v ní pivní turnaje, kde kdo měl méně piv, zpravidla vyhrál :D A ty broučci jsou roztomilí.

26.11.2009 09:24:54

Voloda

jak píše sydo
pro dva čekajíci super volba a rozehřátí

26.11.2009 10:12:57

fuj hmyz
Princip hry je fajn, ale odmalička mám fóbii z jakéhokoliv hmyzu (i na obrázku), takže tuhle hru bych nebyl schopen hrát.

26.11.2009 10:17:44

jak píší píšící
mazec hra, nazval bych ji hospodskou hrou číslo jedna! slito několikrát pivem, rumem a dokonce i vodou z utopenců, přesto nezničitelní..herní princip brilantní, propracovaný a přitom jednoduchý...ale nedoporučuji hrát po větším množství alkoholu, pak hmyz vzlétává

26.11.2009 10:21:34

tohle
je moje oblíbená hra pro dva. je rychlá a přitom nabízí hodně prostoru k taktizování, mám z ní takový skoro šachový pocit. jedinou nevýhodou, kterou hra má, že nezkušený hráč proti zkušenému nemá šanci. ale zase po pár partiích se nezkušený naučí.
Akorát se mi zdá, že tahle hra moc nepřitahuje holky-abstraktní, přemýšlet víc tahů dopředu, hmyz? nemají zájem :)

Máte někdo zkušenosti s těmi dalšími hrami z této edice? Tuším, že to jsou Frogs a Logan´s stones(?)

26.11.2009 10:22:18

sydo
Nám se ty brouci taky libí. A super je, že i přestože je to abstraktní hra, tak pravidla hry celekem sedí k tématu a to se u abstraktních her moc nevidí. Prostě super.

26.11.2009 10:23:54

kandelabr
Na tyhle dve hry jsem se ptal, kdyz jsem to kupoval a bylo mi receno, ze Hive je z nich nejlepsi. Me se Hive libil z hlediska provedeni vic nez Frogs a Logan´s stones.

26.11.2009 10:41:34

Bezvadná hra
na takové to domácí hraníčko :-) když už je člověk unavenej a hrozně rád by si třeba něco zahrál a zoufale se mu nechce třídit komponenty před a po hře a vůbec, rozdáme kameny a hurá na královnu a vždycky se u toho dobře pobavíme :-)

10.2.2010 09:23:50

neodpustím
si rýpnutí k assadovu obrázku :) Až budeš příště aranžovat herní situace, nezapomeň bílému nasadit královnu :)

22.2.2011 12:08:02

Sydo
mrkni na černého chrobáka, vylezl si na jeden kámen bílého... to bude určitě ta královna.

22.2.2011 12:16:39 | Upraveno autorem (porovnej)

taky neodpustím
si rýpnutí k Sydovu rýpnutí, než budeš příště rýpat, podívej se dobře, jestli bílá královna není schovaná pod černým broukem. :o)

a ne, děkovat mi nemusíš ... :o)

(sakra Sjone byl dřív ... no)

22.2.2011 12:16:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Ha!
Sypu si na hlavu popel smíchaný s močí a lezu do kouta na hanbu :) Jsem slepé střevo a máte recht, je tam :)

22.2.2011 12:19:42

sydo
to udelal assad schvalne a cekal kdo se chytne :P

22.2.2011 13:18:52

sydo
Jj, chtěl jsem to trošku okořenit :-)
Navíc je to prima výhoda, když se Ti podaří zasednout broukem královnu

22.2.2011 13:23:27

Hive
Je to obecně super hra. Jednodušší, na pár minut a nemusíš nic připravovat. Dobrý i na ven. Škoda, že takových her není víc. S bráchou hrajem docela hodně, když je málo času nebo je prostě jen nálada, až bych se skoro poohlídl i po nějaké další podobné hře. Bohužel jsem jich moc "podobných" neobjevil :(

22.2.2011 13:31:56

Prosím jaký je srovnání Hive a Hive pocket kromě velikosti kamenů? Přijde mi že původní Hive má víc rozšíření je to tak? Není tedy původní Hive lepší volba než pocket?

7.9.2022 12:17:17

Stejné hry. On Hive Pocket má dvě rozšíření už obsažené (komár a beruška) a do kompletu chybí jen sviňka? Nebo jak se ta potvora jmenuje :D pokud si to dobře pamatuji, tak klasický Hive je v základu bez rozšíření a musí se případně sehnat zvlášť.

 

Každopádně ale ani jedna z verzí neobsahuje proti té druhé nic navíc. Liší se jen velikostí kamenů (za mě pocket lepší kvůli přenostitelnosti) a způsobem balení (látkový pytlík vs. kapsa na zip).

7.9.2022 12:23:06

@Edric děkuji za vysvětlení

7.9.2022 13:44:31

Vybíráme z Bazaru

Conquest of the empire
Conquest of the empire
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas