History of the World

xxxxxxxxoo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

History of the World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Compendium Games
Gibsons Games
Ragnar Brothers
Welt der Spiele
Z-Man Games
Autoři: Gary Dicken
Steve Kendall
Rok vydání: 1991
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nová edice

Ahoj,

vyjde nová edice.
https://boardgamegeek.com/boardgame/235591/history-world
Mapka a karty vypadají moc pěkně.
28.9.2017 20:49:57

Dojmy
Po první hře ve čtyřech... Bavilo nás to všechny hodně. Hra pěkně vystihuje jednotlivé historické epochy (navzdory kritickým komentářům na BGG) a určování pořadí výběru karet událostí a národů na základě aktuálního bodového zisku je vcelku citlivý balanční mechanismus.
Ve hře je dobré dát časový limit na výběr karet a možná i na zahrání tahu, protože je citlivá na AP. Pro příliš přemýšlivé hráče to zejména v pozdějších epochách příliš není. Resp. tedy pro jejich protihráče. Kostky jsou zde zásadní, nijak mi dojem ze hry ovšem nepokazily.
Odehráno cca za 2,5 hod.
Zítra zkusíme druhou hru, později se možná rozepíšu více.

21.6.2018 15:40:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Hrál jsem dvakrát.

Jednou ve čtyřech a potom v pěti hráčích.
Souhlasím s SAIWERem, že je dobré dát nějaký časový limit na výběr karet a na zahrání tahu, jinak to dokáže hru hrozně pohřbít.

První hra ve čtyřech mě bavila a tak jsem se těšil, až si zahraji znovu. Bohužel jsme druhou hru v pěti hráčích hráli hrozně dlouho. Každý strašně dlouho vybíral karty (samozřejmě i já), dlouho hrál svůj tah a celkově jsem zjistil, že mě to zase tak moc nebaví. Je to taková pěkná kostkovaná a s dětmi to nemusí být špatné, ale toť vše.
Neříkám, že bych si to už nechtěl zahrát, ale jedině s časovým limitem, který se bude nemilosrdně dodržovat. Potom to může být naopak hrozně zajímavé.

Např. nestihneš si vybrat kartu, pak ji dostaneš náhodně. Nestihneš vše zahrát v tahu, tak ti zbytek jednotek propadne. :-)

14.8.2018 15:02:49

Vybíráme z Bazaru

Glory: A Game of Knights (CZ)
Glory: A Game of Knights (CZ)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas