nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Himalaya: The 5-6 Player Expansion

Rozšíření pro hru: Himalaya
Počet hráčů: 5 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Tilsit
Autoři: Guillaume Blossier
Régis Bonnessée
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Popis rozšíření

Rozšíření hry Himalaya zachovává základní principy hry a tedy hráči představují šerpy svých kmenů. Ve hře se snaží pomocí obchodování s vesnicemi, kláštery a chrámy získat pro svůj kmen největší slávu v oblasti.

Příprava hry pro čtyři hráče zůstává nezměna. V případě pěti hráčů se rozdají 4 kusy surovin do šesti osad a po jedné obchodní objednávce také do šesti osad. Pokud hraje 6 hráčů, zvýší se jen počet surovin na osadu z počtu 4 na 5. Rozšíření této hry nabízí tři nové varianty hraní, které jsou popsány podrobněji v recenzi. Jde o alergii k chaosu, politický a náboženský převrat a inventura s dlouhým dosahem. Před začátkem hry se hráči dohodnou, které varianty budou hrát a hra může začít. Hra probíhá klasickým způsobem podle základních pravidel. Hráči si za svými zástěnami akčními žetony naplánují pohyb a pak počínaje začínajícím hráčem pro dané kolo provádějí postupně jednotlivé akce.

Konec hry nastává ukončením 12 herního kola. V počtu čtyř hráčů probíhá závěrečné vyhodnocení jako u základní verzi hry. V pěti hráčích je postup stejný, jen počet hráčů ve "finále" je vyšší - 3 hráči. Vyhrává ten, kdo má nejvíce jaků, tedy ekonomických bodů. V počtu šesti hráčů se nejprve odstraní hráč, který má nejméně náboženského vlivu, pak se odstraní dva hráči s nejmenším politickým vlivem a z posledních tří hráčů je vítězem ten, který má největší ekonomický dopad.

Autor: monkeyml