nepřihlášený

přihlásit

registrovat

High Frontier Expansion

Rozšíření pro hru: High Frontier
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"První zprávy z fronty: Japonská základna na Marsu byla bombardována evropskou válečnou lodí "Dotace" a podle prohlášení evropské agentury ESA byla základna kompletně zničena. Z dalších zpráv: volby příští Vesmírné rady započnou v prvních státech již zítra. Odhaduje se, že voličská účast opět nepřekročí 40%."

Popis rozšíření

Rozšíření ke hře High Frontier přináší celou řadu novinek.

Na první pohled zaujme rozšíření mapy, obsahující Jupiter, Saturn a řadu komet a asteroidů.

Dále rozšíření přidává novou kategorii karet - podpůrné karty pro motory, robonauty a rafinerie ze základní hry. V rozšíření tak přichází reaktory, generátory a chladiče.

V neposlední řadě ale rozšíření přináší celou řadu nových pravidel*), počínaje využitím gravitačního praku, přes nebezpečí radiačních pásů a slunečních erupcí až po volby do vesmírné vlády a politické uspořádání, které může vést až k válce a vesmírným soubojům. Obecně se dá říct, že vesmír je nyní ještě nebezpečnější a nehostinější, než v základní hře.

S tím korespondují i nové scénáře, z nichž jeden je vyloženě bojový.

 

 


*)Je pravda, že nová, resp. rozšířená pravidla jsou součástí již základní hry, nicméně bez mapy a karet z rozšíření je jejich hraní často nemožné, neboť se odkazují na prvky právě z expanze.

 

 

 

Autor: Wolfhound