High Frontier 4 All

xxxxxxxxxo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

High Frontier 4 All - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi, Současnost
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Banana Games
Ediciones MasQueOca
Ion Game Design
Sierra Madre Games
Autoři: Dom Rougier
Jon Manker
Justin Grey
Phil Eklund
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Optimální počet hráčů

Vím, je to ještě moc brzy se ptát, tak možná se vyjádří vydavatel, ale zajímalo by mě, v jakém počtu je to nejlépe zahrát. Jedná se mi o to, že když se hraje Twilight Impérium, či Eclipse, tak čím více hráčů, tím je to lepší a více epické. Ale nevím jestli je to i u tohoto titulu, který mi složitostně připadá jako Mage Knight a ten se doporučuje spíše na sólo hraní nebo jako dvojkovka.

Když nebude odezva, tak vlákno časem oživím. Kdo si to dočetl až sem, tak mu přejí hezký den :)
3.2.2021 16:55:12

bgg
Na takovou odpověď je ideální boardgamegeek. Tam podle tabulky, kterou zatím hodnotilo pouhých 18 lidí vychází nejlépe 3 lidi. Nejvíce nedoporučená varianta je pak v 5 lidech (nicméně i zde se najde více lidí, kterým tento počet hráčů nevadí).

Podobnou tabulku má i verze hry z roku 2010. Tam to vypadá, že nejhůře je hodnocená varianta pro 1 hráče (i přesto, že pořád vychází hodně pozitivně), nejlépe pro 3.

3.2.2021 21:03:50

optimální počet hráčů
Teď nehodnotím jako člověk, který má HF nahráno mraky. Hodnotím jako někdo, kdo asi tak tisíckrát přečetl pravidla, párkrát si to zahrál a viděl dost videí jiných her. Můj zcela osobní názor:

1 hráč: Super hra, žádná omezení nebo kompromisy oproti hře více hráčů. Některé scénáře jsou ale silně ovlivněny náhodou v podobě rozložení karet patentů v balíčcích. To může dost (pozitivně i negativně) ovlivnit hru. Na druhou stranu se to dá vyřešit úpravou pravidel a volbou jiné mechaniky nákupu karet. Hra je velmi variabilní. U kratších scénářů je za hoďku odehráno.

2 hráči: Za mě ideální počet na kooperativní scénáře. Dva hráči se mohou perfektně doplňovat, mají mnohem větší možnosti než jeden hráč, mají všeho dostatek a zároveň se jejich hra lépe koordinuje než ve třech. V kompetitivních variantách to určitě taky obstojí, ale nebude v některých směrech (např. v dražbě patentů) to pravé ořechové. To se ale opět dá odstranit úpravou mechaniky nákupu.

3 hráči: Asi nejlepší varianta pro kompetitivní hraní. V takovém případě je hra nejvyváženější ve všech směrech a slibuje výborný a spravedlivý souboj.

4 hráči: Stále ještě velmi dobře hratelné, ale už to bude chtít trochu zkušenější hráče. Konkurence bude ostřejší a šancí a prostoru na prosazení svých zájmů bude míň.

5 či 6 hráčů: Tohle už si netroufám hodnotit. Určitě se to dá, ale myslím si, že to bude hardcore. Zejména budou lidé asi postrádat širší nabídku karet. Kromě toho se značně natáhne hrací doba a při zahrnutí modulů už může být problém dohrát to za světla i při letním slunovratu :) Ale rozhodně bych to rád vyzkoušel na vlastní kůži
.....................
liščí překladatel

3.2.2021 22:37:51

IN

re
Já k tomu pouze doplním, že HF je postavený tak, že sice hraje každý za sebe, nicméně se může stát, že vlivem špatných výpočtů zůstane něčí posádka někde "viset" a není pro ni návratu. Není nic lepšího než záchranná mise organizovaná protihráči, kde každý dodá nějakou technologii pro záchranu..:). Takže ano, i ve více hráčích to stále má své kouzlo...
----------------------
Majitel liščí krabice

4.2.2021 09:55:44

IN
To zní zajímavě. Existuje v kompetitivní hře nějaký herní důvod, aby protihráči něco takového udělali?

4.2.2021 10:24:39

Pomoc
Muzes pomoci jinemu vymenou za neco (treba nejake karty, vodu), hra v tomto nabizi spoustu moznosti.

A taky pro dobry pocit, asi by se mi nelibilo hrat partii, kde nejaky hrac jen hodinu sedi a kouka (pokud by tam vubec jeste sedel).

4.2.2021 10:51:35

Pomoc
Ještě cennější než peníze nebo majetek může být služba, např. výroba cenné technologie v soupeřově továrně, propůjčení jeho výhody frakce apod. Nebo se za pomoc soupeři můžeš ucházet o jeden z žetonů hrdinství, konkrétně nazvaný “Pomoc soupeři”, za který dostaneš vítězné body.
.....................
liščí překladatel

4.2.2021 13:04:56

.
Zní to skvěle.

4.2.2021 15:19:33

Vybíráme z Bazaru

Zakázaná poušť - ve folii
Zakázaná poušť - ve folii
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas