High Frontier 4 All

xxxxxxxxxo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

High Frontier 4 All - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi, Současnost
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Banana Games
Ediciones MasQueOca
Ion Game Design
Sierra Madre Games
Autoři: Dom Rougier
Jon Manker
Justin Grey
Phil Eklund
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra v šesti

V rámci KS kampaně, kde je nabízen modul nr. 3, tam vyskočila nabídka sady pro šestého hráče (využitelné až do modulu 2) a nějaké dřevěné kostky.

Nebude to v šesti lidech brutální časový masochismus a bude tato nabídka dodatečně v cz verzi u lišáků?

Bonusově se zeptám, jsou ty dřevěné kostky s písmenky k něčemu? Pravidla jsem nečetl a hru pořádně neznám.
16.5.2020 19:36:31

Dooby
Hra v šesti rozhodně bude časově dost náročná. Ale to je hra s Moduly v jakémkoliv počtu hráčů tak jako tak. Pět nebo šest hráčů už nebude žádný extra rozdíl.

Na dostupnost addonu komponent v šedé barvě šestého hráče nejlépe odpoví IN.

Kostky s písmeny jsou vylepšenou variantou standardních kostek bez písmen. Není to nic navíc, spíš jen vylepšení stávajícího. Na hru to nemá žádný vliv. V praxi jde o to, že každá lokace na mapě má své písmeno označující její spektrální typ (převažující chemické složení). Toto písmeno je důležité pro mimozemskou výrobu některých karet/technologií (určité karty lze vyrobit pouze na tělesech specifického spektrálního typu). Jenže při stavbě továrny je na mapě lokace zakryta diskem nároku, na kterém ještě leží kostka továrny. V případě většího množství továren hráči mohou zapomenout, o jaké spektrální typy se jedná, a dochází k posouvání a připomínání si, jak že tam je vlastně písmeno. A to právě vyřeší kostka s písmeny. Spektrálních typů je 6, takže stačí kostku položit správnou stranou nahoru a hned bude každému jasné, jaké karty může továrna vyrábět.

19.5.2020 13:32:39

IN

re
A já jen doplním, že jak komponenty šestého hráče, tak bonusové kostky bychom měli mít v nabídce.
----------------------
Majitel liščí krabice

19.5.2020 13:36:33

to IN
Předpokládám, že označení spektrálních typů, jak o tom mluví Wopat, nebude mít v české verzi jiná písmenka...

Ještě jsem v posledním update narazil na link na poslední pravidla. Na stejném linku: https://ionsmg.com/pages/downloads je také uvedena celá řada zajímavých dokumentů - máš v plánu Davide je také překládat? Budou tyto příručky/tutoriály apod. součástí hry?

21.5.2020 00:33:34 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Re
Spektrální typy jsou označené stejně jako v originále. Jedná se o ustálené mezinárodní značení, stejně jako je tomu u chemických prvků.

Všechny dokumenty co jsou na zmíněném místě budou součástí hry a přeloženy.
----------------------
Majitel liščí krabice

21.5.2020 12:42:06

Reakce

To Wopat: Dík za vysvětlení, byť si po něm nejsem jist, jestli budu mít kapacitu to rozchodit :). Bude to výzva.

To In: Dík za info, počkám si tedy.

21.5.2020 22:34:11

Dooby

Vysvětlil jsem to trochu kostrbatě ale zrovna tohle je velice jednoduché. Hry není vůbec potřeba se bát. Dvě výkové hry, které jsou v balení, hráče pomalu a jednoduše všechno naučí. Je to velice komplexní hra, ale složitá není. Jen dává nekonečno možností, kterým směrem a jakým způsobem se vydat ;)

22.5.2020 08:14:52

Vybíráme z Bazaru

Ground floor
Ground floor
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas