High Frontier 4

xxxxxxxxxx hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

High Frontier 4 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi, Současnost
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Autoři: Dom Rougier
Jon Manker
Justin Grey
Phil Eklund
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Poděkování

Po dnešním rozbalení HF4 bych rád vysmeknul hlubokou poklonu všem v Lišce za lokalizaci týhle klády. Vzhledem k tomu, že malilinko příštipkařím u překladů a počešťování karet, mám trochu představu (představu orosenýho čela, zkaženejch očí,  kruhů pod očima,  zhrouceníý páteře a zkaženýho žaludku od hektolitrů kafe, plus tenisovej loket od věčnýho telefonickýho konzultováni technickýho názvosloví), jaka makačka to musela bejt. Takže i kdybych to nikdy nerozchodil (což se dost dobře muze stát), budu rád,  že mám tuhle magořinu v polici a ze na ní můžu demonstrovat, že je i v passy sem passy tam kántry možný dotáhnout něco takovýho do zdárnýho a impozantního konce.

Davide a spol. velkej díkes.

28.6.2021 22:45:55

Připojujeme se k poděkování. Hra je super, první hra byla teda (z naší strany) tragédie, druhá ale už skutečně připomínala objevování a dobývání galaxie (dostali jsme se alespoň k měsícům Jupitera). 

29.6.2021 01:08:12

Davide díky za skvělý počin, je to paráda, hned jsme zahráli a i díky videu jsme rozchodili vcelku bez větších záseků… překlad parádní

29.6.2021 01:32:58

Vcera sem rozbalil, pomazlil a radoval se :). Ted nastava faze pravidel a v sobotu hura do kosmu. Dekuji prevelice za takovou paradu!

29.6.2021 11:44:25

Nice! Díky!

Mám to tu, přerovnal jsem doplňkové kostky a expanzi 6. hráče do základní krabice a je to fakt pěkně natřískaná bedna. Super!

Malinko škoda, že se přepravci podařilo ohnout “tubus” s mapou. Hodlám to skladovat v tom, tak to bude méně estetické, ale v pohodě, žádnej velkej stres :)

Teď už jenom, jak to propašovat domů… ;-)

30.6.2021 12:43:11

I já se s chutí přidám k děkujícím. Je to naprostá pecka. Začnu u kvalitního zabalení, pokračuji kvalitou krabice a komponent, ale to hlavní samotný překlad. Smekám nad samotným počinem jít do tohohle macka a oceňuji kvalitu překladu. Dovedu si představit jen vzdáleně tu práci s tím… Mám za sebou hru Diamanty, která vlastně ani neni HF v pravém slova smyslu, ale pomohla mi seznámit se s mapou. Je super, že hra i rozšiřuje znalosti a povědomí - bez češtiny bych se na tohle dobrodružství nikdy nevydal! Těším se na další objevování…Díky

30.6.2021 23:41:00 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Díky moc všem!

Samozřejmě největší dík patří překladatelům @Wopat a @Kew. Bez nich by to nebylo. A pak moc díky za podporu vzniku.

No a nejlepší bude, když si hraní pořádně užijete a pak o tom všude budete psát a vyprávět ;-)

----------------------
Majitel liščí krabice

8.7.2021 11:28:44

Také musím přidat svoji hlubokou poklonu za českou verzi hry, protože toto je něco výjimečného. Zrovna dnes jsme se shodli, že tahle hra není určena pro masy, ale fakt pro příznivce, kteří dokáží ocenit realitu, hloubku a výzvu v objevování vesmíru.

Děkuji Foxům, že do toho šli a také samozřejmě překladatelům, kteří se toho pustili.

PS: Je pecka, že se člověk naučí i nové věci a může házet machry =D

8.7.2021 19:27:22

Musím sklonit hlavu a velmi poděkovat Davidovi a jeho Lišce. Her mi rukama prošlo docela dost, ale tohle je fakt neskutečná síla! Líbil se mi už skvělý videonávod, který rozhodl, že do toho půjdu a realita opravdu nezklamala. Krabice se z počátku velikostí zdála malá, ale byla narvaná po okraj velmi kvalitním herním materiálem. Když jsem to poprvé rozložil, ještě na papírovou herní desku, tak už toho bylo tak hodně na stole, že jsem chytil takovou tu zahajovací depku, že to asi nedám. Zabořil jsem se do čtení a pak to přemístil na neoprenovou podložku a jak Kubis poradil … bez zaurdění jsem začal hezky od Vesmírných diamantů, abych vstřebal základy pohybu. 

Posouvání lodí po mapě chytlo i moji 6ti letou dcerku, takže se i takhle technicky náročnější hra, spíše pro tatínky, může svým provedením docela líbit dětem. Jo a manželce se zase líbila ta podložka: “takové hezká barevná, ta ti tady v pracovně bude slušet” :-). 

Teď už mám HF přes týden rozložený a nechápu jak může někdo tohle vymyslet, že to celé funguje, dává to smysl a já v téhle hře pořád něco objevuju! A to jsem ještě nezapojil moduly …. Nejsem žádný ultra fanda kosmu, ale tohle je fakt nevídaná studnice vědění. No a není možné nezmínit vymazlené české vydání: ať se kolegové z jiných vydavatelství neurazí, ale tohle tady svým rozsahem snad ještě nebylo: se základem rovnou 3 rozšíření a tuny kvalitně odborně přeloženého textu. Je pravda, že bez češtiny bych to asi stěží rozhýbal. Takže HF definitivně zůstává ve sbírce a bude určitě ještě pár týdnů na stole a budu se k ní určitě rád vracet. Dnes jsem ještě lodě a další komponenty vytunil bílým "kosmickým” primerem a přemýšlím jestli ještě nehodím palivové diagramy do lamina, karty jsou samozřejmě už obaleny. Na závěr jen asi … kdo váhá s koupí, ať moc neváhá :-), je to opravdu herní skvost! Jen to chce trošku trpělivosti s nahazováním, ale pak už to frčí :-). 

Ještě jednou FitB velké DÍKY !!!

10.7.2021 19:00:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozhodl jsem se, že se připojím k poděkování jak za vydání, tak především za překlad. Je pro mě nepředstavitelné, jak strašně moc práce dalo přeložit nejen několik sešitů pravidel, ale i technicky velice náročné texty na všech kartách. Opravdu hluboce smekám. Asi se divíte, proč píšu až čtyři roky od vydání, ale ač to zní neuvěřitelně, tak mě tato hra v době vydání obloukem minula a dostala se ke mně až letos v únoru. A jelikož jsem fanoušek kosmonautiky, tak jsem byl z této hry naprosto nadšený a při rozevření mapy mi úžasem přecházel zrak. Ta hra si fakt počkala na ten správný okamžik. To nadšení, když jsem na mapě našel asteroidy Bennu, Psyché, Dimorphos .) samozřejmě celá mapa, která zohledňuje delta vé, gravitační asistenci a tu neskutečnou pavučinu letových drah je prostě geniální a zároveň umělecké dílo. Ještě mi dovolte lehce navázat na diskusi o variantě Diamanty, kterou jsem četl u první verze hry. Opět mi nezbývá než poděkovat za skvělý nápad, že při použití stejného krásného i složitého plánu se tuhle hru mohou díky Diamantům naučit i děti. Opravdu si nedovedu představit, že např. desetiletému dítěti hodinu vysvětluju pravidla Základní hry, myslím že už v půlce bych vedl jen monolog. Díky Diamantům jsme s mým desetiletým potomkem mohli od plachetnic, kde se naučil základní orientaci na mapě přejít k motorům a díky jednoduchosti Diamantů jsme jako třetí verzi přešli na Závod o věhlas. Skládání rakety (sestavy) ze tří typů karet ho bavilo a tak mohl brzo odstartovat do vesmíru a vyrazil dobývat Mars. Na krabici je napsaný doporučený věk 14+ , myslím si, že tam docela klidně mohlo být uvedeno, že krabice obsahuje zjednodušený tutoriál hratelný od 8 nebo 10 let. Za mě Diamanty a ZoV mají rozhodně své opodstatnění, protože zpřístupňují tuto hru i děckám mladším 14 let. Děkuji všem, kteří to zvládli dočíst až sem .)

10.3.2024 02:12:16

@pidzej Mockrát děkujeme za krásná slova. Souhlasím, že Diamanty (byť to jako samostatná hra není trhák) mají své místo. Je super vidět, že to hrají i děti a otevře jim to cestu k základní hře, které se bojí nejeden dospělý.

.....................
liščí překladatel

10.3.2024 20:17:48

Vybíráme z Bazaru

Sabotér: Ztracené doly
Sabotér: Ztracené doly
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas