HEXplore It: The Sands of Shurax

xxxxxxxxoo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

HEXplore It: The Sands of Shurax - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mariucci J. Designs, LLC
Autoři: Jonathan Mariucci
Kat Kimoundri
Nathan Loos
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

Len si robim prieskum, ci ste niekto tuto, alebo predchadzajuce edicie podporil cez KS. Najde sa niekto taky?
20.8.2019 14:10:08

Zkušenosti či předchozí KS
Já bych se s dovolením taktéž přidal, pokud někdo hru máte/měl jste.
Docela mne to zaujalo, ta cena za základ není nějak extra přehnaná. Trošku mne jen děsí ta dlouhá pravidla :-)

20.8.2019 15:49:09

Kurnik

Na to jsi mě neměl upozorňovat, myslel jsem že letos už nic zajímavého nepřijde :-) a přidávám se k žádosti o zkušenost se základem. Je to podobné runebound? Jak moc je tam příběhu?

20.8.2019 19:17:26

KS
Takze, zial osobne skusenosti tu asi nikto mat nebude, lebo aspon podla toho co som pozeral tak pre predchadzajucu ediciu je uvedeny na zatrolenych iba jeden jediny vlastnik.

Kazdopadne stravil som vecer pri youtube pozeranim roznych gameplay videi a vyzera to celkom zaujimavo - az tak, ze som zvacsil svoj pledge na monstrosity (core + rozsirenie + living world). Naviac ta cena je myslim ferova a urcite tomu hra do kariet aj to, ze to nie je zaplavene plastom.

Pravidla v zmysle ake akcie moze kto robit a aka je postupnost kola sa dali pobrat za par minut (pravidla som necital - hodnotim len na zaklade gameplay videa). Cize tam to tragicky nevidim a jedine co vysledku bude problematicke bude znalost anglictiny.

Ako je na tom hra pribehovo? Prislo mi, ze je to cisto vedene kartami udalosti a questov ktore davaju nahliadnut co sa v svete deje. Karty obsahuju tak akorat fluff textu aby to zaujalo, ale nie priliz aby to na seba stiahlo vsetku pozornost a cas. Ak sa nemylim tak tato KS verzia bude obsahovat aj akusi kampan.

Za mna je dalsie velke plus, ze kazda hra je samostatna session ktoru je mozne zahrat za 60-180minut.

20.8.2019 23:03:43

KS
Coho sa obavam: ze mi budu chybat rasy, povolania, traity a popisovania kariet. Aj ked aspon podla referencii to nie je zase az take tragicke a ak si clovek vzdy po hre karty vycisti liehom tak by to nemusel byt vobec problem - pripadne obaly na karty to istia.

20.8.2019 23:10:37

Ks
Já taky dělal mini průzkum. Na bgg popisují hru jako mix mage knight (průzkum mapy) andoru (questy) a arkham horror 2. edice (co se týče událostí). Nebo taky podobné runebound 2. edici.
Při druhém ks hra dostala tzv. storybook tj. nějakou knihu s texty která v příběhovém módu příběhově rozšiřuje některé události, takže ty pak nejsou tak stručné jako na kartách. Nějaký člověk na bgg to pak připodobnil k folklore affliction a že mu to dává skoro podobný zážitek.
Teď ve 3. Ks připravují kampaňový mód, který dovolí spojit více her dohromady, postavy se budou přenášet, bude k dispozici nová kniha (zatím jen pdf) kde budou konfigurace map pro kampaň, příběh, dokonce větvení ve formě gamebooků, tuto kampaňovou knihu udělají pro každý díl který zatím vyšel...
Co mě trochu zarazilo je že už plànují 4. díl, v rámci nějaké pledge se můžete stát testerem, no a dohromady prý plánují 6 dílů této hry na což je dimenzován jejich chest box... Vzhledem k mému kompletismu přemýšlím jestli do toho opravdu spadnout ;-) či zdali nepočkat na další ks kde budou ty kampaňové knihy už tištěné...

21.8.2019 06:57:57

Ještě zamyšlení
Mně hra připomíná trochu euthii, ale co v hexplore vidím jak plus je možnost hrát kooperativně, mapa je méně náhodná ve smyslu že některé události jsou navázané na určité lokace nebo typ terénu, stejně jako příšery. Více příběhovosti a méně stereotypu, zvlášť s tím story mode a campaign mode.
Euthie je graficky hezčí, systém hráčské desky s možností vylepšovat zbroj, zbraně a schopnosti se mi tam líbí více než deska v hexplore na kterou píši fixem, teď v novém vydání budou i nějaké questy kterým adresují repetitivnost ale ta událostní a příběhová složka mi v euthii pořád chybí... Ta prostě dodává větší pocit dobrodružství a podle mě píše herní příběh a zážitky lépe než když jej necháme psát samotným hraním pouhým setkáváním s příšerami...

21.8.2019 07:12:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Hodnocení 2. dílu
Ještě jsem narazil na hodnocení uživatele kterému se moc nelíbil 1. díl, jeho přílišná otevřenost a byl nadšen z 2. dílu, kde byl právě zaveden story mode ( pozn. ten se dostal i do 1. dílu v rámci 2. vydání).


NOW... just look at all I wrote above and all the decisions I had to make or things I had to think about and YET, the choices were somewhat directed (not totally unlimited) and all tied into the storyline. THAT is what I was hoping and expecting the Hexplore It games to be like from the beginning. thumbsup thumbsup

And although I've mentioned it a lot already, one more thumbsup for how much story is now in the game. If you look at the Destination cards and/or the Circumstance cards, you'll see every one of them has a bit of story on it. The Bounty for Boss 1 is not "Go kill Boss 1. Earn Reward." There is also a story about how he's been annoying the pixies of Bluebark Vale.

thumbsup The new editions have separate story books in addition to the text on all the cards. They stand alone, so if you're not interested in diving into the story more, you can leave the book in the box and never miss a thing. You're not forced to read any of it to advance the game. But if you ARE into the story (like I am with this one), this is a super nice addition. Almost anything you run into during the game or happens during the game (like the Fate Tracker hitting level one or the first time you enter a certain city or encounter certain specific cards/opponents), you can find a story bit about. This is great!

thumbsup Lastly, FOA does such a great job of bringing you into the game with its story and setup and how the game starts and how the game mechanics give you better and clearer goals to achieve, it makes me want to go play VOTDK again! I feel like a few games of FOA would give me the right perspective to know HOW to start in VOTDK without all my usual paralysis.

21.8.2019 07:43:20

KS
Pozeral som aj komentare na BGG a tam odporucaju pre ludi ktory s hexplore este nemaju skusenosti, aby radsej ako rozsirenie k SoS kupili Vol. I lebo to da za podobnu cenu vacsie moznosti ako to rozsirenie. Ide najme o rasy, povolania a traity - kedze tam su take tie najznamejsie.

21.8.2019 13:03:09 | Upraveno autorem (porovnej)

KS
Uz je tu presne to co si hovoril. Pozeram reprint Vol I a uvazujem pridat ho v PM.

21.8.2019 16:38:36

Videa
Na BGG tvůrci umístili videa představující různé /zejména nové oproti předchozím dvěma dílům/ aspekty hry:
https://boardgamegeek.com/boardgame/285972/hexplore-it-sands-shurax/videos/all

Dlouhé gameplay video:
1. část: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=ojqeAXuxuCA
2. část: https://www.youtube.com/watch?v=S33-g5m7LYM
3. část: https://www.youtube.com/watch?v=7Nu8_Ggn3go

22.8.2019 15:54:35

Backoval to nakonec někdo ?
Já ne, protože se to pořád vyvíjí, v této kampani přidávali "story mode", zatím jen elektronicky (budou posílat backerům PDF), je otázka, jestli hru ještě nějak nevylepší (minimálně ten story mode tištěný, případně nové vylepšené edice, jako to udělali u prvního dílu), protože plánují celkem 6 dílů. Proto si počkám, hrát zatím co mám, ale hru mám určitě v hledáčku, hodně se mi podle dostupných gameplay videí líbí...

15.12.2019 19:32:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Backing
Já jsem jen na 1 USD, ale brát to na 99% nebudu. Moc jiných podobných her :-) s trochu zajímavějším prostředím a nějak..nevím. Na jednu stranu mi to přijde zajímavý systém, zajímavý prostředí, na druhou trochu zmatený, moc přepisování, moc házení, moc různých věcí a různých modů...pokud bych ten systém bral, tak možná spíš ten další. To by měli být nějaký vlkodlaci a vampíři..

A taky hodně podobných her doma nebo na cestě :-)

15.12.2019 19:54:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Bere někdo?
Čirou náhodou, nebere to někdo? Budou ted uzavírat PM.
Zvažuju, že bych vzal jeden malý addon k předchozí verzi, ale to bych zaplatil 12 USD obsah a 22 USD poštu, to se mi nevyplatí..

23.7.2020 18:36:56

už je doma

Hru už mám doma a podarilo sa mi ju už aj rozchodiť. Pravidla sú totižto katastrofa.
Ak hľadáte niečo ako Heroes III tak toto je ono. Uvidíme čo Euthia ked dorazí.
Hra má svižný spád, levelovanie ide rýchlo,za všetko čo robíte je nejaká skúsenosť, takže stále sa vylepšuje. a nájsť lietajúci koberec, fakt poteší :) a možností, čo robiť je viac než dosť. Dá sa hrať aj s jedným charakterom solo, čo sa často nevidí.
Za mňa super hra a keď bude vol. IV pojdem do toho. I a II nemám.

22.12.2020 23:35:51

Vybíráme z Bazaru

Witchstone
Witchstone
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas