Hero Realms - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wise Wizard Games
Autoři: Darwin Kastle
Robert Dougherty
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy ?

Jaké máte dojmy a zkušenosti ze hraní?
2.11.2016 06:50:27

re dojmy
Ahoj,
dojmy jsou pozitivní :). Měl jsem rád Star reamls a tohle je mi bližší tématem.

Jde o rychlou deckbuidingovou hru ze světa fantasy. Pokud jsi hrál star realms tak je to skoro stejné - jiné prostředí a drobně upravená mechanika.
Hra má jednoduchá pravidla, na kartách je minimum angličtiny.
Primárně je určená pro dva, kdy cílem je stáhnout soupeři životy na 0.

Napiš co tě přesně zajímá.

2.11.2016 10:36:57

to tomasv
Ahoj,
dokázal bys jen v krátkosti napsat, v čem se liší od Star Realms? Četl jsem pravidla Hero Realms, ale nejsem tak dobrý v angličtině. Jen rozdíl v mechanice hry oproti Star Realms (tu znám a často hraju)...

2.11.2016 16:22:36

rozdíly
Můj pocit je, že karty jsou silnější a hra rychlejší spád.
Místo základen jsou tady šampióni, kteří se zase děli na normální a strážce. Je tady nová mechanika, že po použití kartu vyčerpáš- otočíš na ležato. Existují karty, které ti jí dovolí v tom kole znovu připravit - tedy efekt katry můžeš použít vicekrát.

Jinak v základní krabici máš už základní balíčky pro 4 hráče a hlavně je daleko lepší počítadlo :).

Postupně by tomu měl vyjít nějaký balíček pro kooperativní a kampaňové hraní. Jak jse to s expanzemi na SR nevím, mám jen základ.

2.11.2016 16:32:30

Hero Realms
Díky za rychlou odpověď. Koukám, že k tomu vyšlo i 5 postav povolání. Takže se asi vyřadí startovní karty pro jednotlivé hráče ze základu a hraje se s kartami z balíčku povolání? Nebo ty povolání jsou určeny jen pro kampaň?

2.11.2016 16:52:06

Star Realms + Epic = Hero Realms?
Star Realms mám a mám i Epic, a tohle vypadá jako kombinace obou zmíněných, což mne spíš odrazuje. No, asi uvidím podle toho jak se hra osvědčí :D

2.11.2016 17:26:29

hero balíčky
Nemám je koupené, ale je to tak, že vyřadíš základní balíček - nahradíš ho balíčkem postavy.
Kampaňové rozšíření má vyjít až příští rok.
Epic neznám, tady nemůžu sloužit.

2.11.2016 19:41:08

Dojmi
V skratke:
Mechanicky je HR zhodna so SR base game. Totozne pravidla okrem uz zmienenej mechaniky ohladne "tapovania" u niektorych abilitach. Rozdiel je v teme, kde HR to sedi lepsie aspon pre mna. V neposlednej rade u HR mas silnejsie karty za nizsiu cenu, co v celku dava rychlejsiu a sviznesiu hru. V kazdom pripade u mna ostavaju obydve hry v zbierke nakolko sadnu viacerym hracom, tym padom vysia sanca ze aspon jedna z nich uzrie stol pravidelnejsie ;)

21.11.2016 21:00:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Recenze
Na hru jsem vydal recenzi:
http://www.deskovehry.com/recenze-hero-realms-povstante-mocni-hrdinove/

22.11.2016 10:08:31

Díky
Díky za recenzi tomasV. Pomohla mi udělat si lepší obrázek o hře.

23.11.2016 01:54:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Nemesis - 3x rozšíření
Nemesis - 3x rozšíření
Akt. cena: 2999 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas