Here I Stand - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra přes Vassal

Neměl by někdo zájem zkusit po Vassalu hru pro dva? Pokud ano, pište do PM. ;)
15.2.2011 08:02:38

Vassal scénář 1517
Při překladu knihy scénářů jsem narazil na pasáž věnovanou hře po e-mailu a vypadá to, že by to mělo fungovat dobře. Protože těžko se shání na tuto hru spoluhráči, nechce to někdo zkusit aspoň přes Vassal? Jedinou podmínkou je, že dotyční musí být schopni odehrát svůj tah bez zbytečných průtahů, aby se nestávalo jako u Successors kde jsme čekali na tah i měsíc :=).

17.8.2011 12:25:38

sasa
Vůbec bych neváhal se zapojit, jenom mám trochu strach z ovládání Vassalu, příjde mi dost chaotické.

17.8.2011 14:23:19

to chilly
Psal mi kolouch, tak už jsme tři. Tak ještě další tři. Vassal většinou jen vytváří prostředí, vše (pravidla) si asi budem muset hlídat sami

17.8.2011 14:30:43

už jsme 4
Dalším účastníkem je Rijak. Takže dvě poslední volná místa.

17.8.2011 15:24:07 | Upraveno autorem (porovnej)

stále chybí 2
Tak stále hledáme zbylé dva hráče. Živé hraní je samozřejmě 1000x lepší než přes Vassal, ale pojďte to zkusit aspoň takto.
Zatím tedy:
Chilly
kolouch
Rijak
Sasa

18.8.2011 09:06:37

Jdu do toho
I když se trochu bojím, jak to dopadne. Zvykl jsem si hrávat PBEM hry pouze s lidmi, kteří hru stoprocentně dohrajou. A to nebývá bohužel zvykem ani ve hře ve dvou :(

Co kdo preferujete za strany? A jak jste zkušení?

Já hrál HiS zatím dvakrát. Jednou Francouze a jednou Papeže.

18.8.2011 10:21:30

Strany a zkušenosti
Hrál jsem HIS 7x (2x Protestant, 2x Anglie, 1x Papež, 2x Habsburk), takže jestli si můžu vybrat, chtěl bych Turka. Pokud Turek nebude k dispozici, tak mé pořadí preferencí je:
- Anglie
- Habsburk
- Protestant
- Papež
- Francie (nějak žabožrouty nemusím :-) )

18.8.2011 14:08:24

strany a zkušenosti
V porovnání s vámi jsem zelenáč. 1x taková spíše testovací hra. Nemám žádné preference, klidně vezmu co zbyde.
Stále chybí ještě jeden :=(

18.8.2011 14:15:36

hledá se poslední
Je nás stále pouze pět. Hledáme posledního do party ať začneme co nejdříve....

22.8.2011 09:06:30

poslední
Mám velkou chuť, ale potřeboval bych čas na pročtení pravidel. Ještě jsem do toho ani nenakoukl. Tak týden...bylo by to možný?

22.8.2011 09:30:30

Komplet
To nebude problém. Start v pondělí 29.8. Do té tdoby si aspoň vybereme role. Napište za co chcete hrát. Platí. kdo dřív přijde, ten dřív mele. Kdo to nestihnete do neděle tomu bude role přidělena :=). Zároveň mi přes SZ pošlete na sebe e-mail.
Jen pro shrnutí hraje:
Chilly
kolouch
Rijak
Jezura
Pekishe
Sasa

22.8.2011 09:57:22

Výborně
Za koho budu hrát je mi jedno. Zatím jsem to hrál jen jednou a to za protestanta.

22.8.2011 10:09:46

Dovolená
Se začátkem 29.8. to se mnou bude komplikovanější. Jsem příští týden na dovolené. Ale potom už to pojede :)

Zahrál bych si asi nejradši něco, co už trochu znám: Papeže (priorita) nebo Francouze.

Budeme hrát, předpokládám, v tomhle modulu:
http://www.vassalengine.org/mediawiki/images/4/4d/Here_I_Stand_2.2.vmod

22.8.2011 10:50:16

rozjezd
Rozjezd bude pomalejší, bude začínat školní rok, takže bude práce nad hlavu, ale však se to rozjede. Ať se pohnem:
Jezura - Papež
Sasa - Francie
Kolouch - Anglie (psal jsi to na prvním místě, takže je tvoje, ale můžeš to ještě změnit :=).

22.8.2011 11:05:36

Strany
Kolouch psal na prvním místě Turka. Možná by ale bylo lepší, kdyby Turka hrál nějaký nováček. Je to určitě na začátek jednodušší. Naopak Habsburka by měl určiět hrát někdo zkušený.

22.8.2011 12:23:03

strany
A jo. Špatně jsem si to přečetl, ale vypadá to, že kolouch se svým 7 hrami je nejzkušenější a Habsburka má na 3. místě. Takže by ho mohl vzít. Počkáme na něj ať se vyjádří :=)

22.8.2011 12:53:54

Za co hrát
Ano, už to tak vypadá, že jsem na tom nejlíp/nejhůř :-)
Habsburka jsem nechtěl, protože jsem za něj hrál poslední dvě hry + vzhledem k jeho rozlezlosti po mapě bude ze strany jeho hráče nutné neustále hrát. A z toho mám obavy - abych hru nebrzdil.
Takže pokud překousnete riziko, že občas zastavím hru, můžu mít Habsburka.

22.8.2011 17:02:09

to kolouch
Jak chceš. Jestli ho nechceš, tak si ho klidně vezmu já, ale mám za sebou jednu víceméně cvičnou hru, abych se ve hře orientoval, když už jsem se podílel na překladu :=)

22.8.2011 18:30:35

Turek
Tak já bych si vzal Turka

22.8.2011 19:00:25

role
Aktualizace rolí:
Pekische - Turek
Kolouch - Habsburkové
Jezura - papež
Sasa - Francie
Zbývá pouze Anglie a protestant (chilly a Rijak)

23.8.2011 10:26:35

Role
Tak ja si vezmu protestanty

25.8.2011 00:10:40

Takže
já budu popravovat manželky...

Budeme používat ten modul, který tady někdo linkoval?

25.8.2011 00:21:47

role, modul, tipy
Role jsou tedy jasné:
Sulejman Pekishe - Turek
Karel V. Kolouch - Habsburk
Lev X. Jezura - papež
František I. Sasa - Francie
Luther Rijak - Protestant
Jindřich VIII. chilly - Anglie

Modul by to měl být následující: http://www.gmtgames.com/vassal/Here_I_Stand_2.2.vmod.zip (je to pravděpodobně ten stejnýá jako uváděl Jezura níže

- Pošlete mi SZ váš e-mail, já vám je všem potom zašlu,
- v knize scénářů jsou uvedeny tipy pro hru přes e-mail:
"TIPY NA HRU PŘES E-MAIL
Necelá polovina testovacích her Here I Stand se odehrála přes e-mail. Na více než tucet her přes e-mail se použil Cyberboard, aplikace fungující ve Windows, která sloužila jako pomocník pro hru přes e-mail (PBEM). Zde jsou některé tipy jak udržet hraní PBEM efektivní, bez ohledu na to zda používáte Cyborboard nebo jinou PBEM aplikaci.
Přerušení hry
PBEM hry probíhají hladce, pokud každý hráč odehraje svůj pohyb podle pořadí na tahu a celý svůj tah odešle v rámci jedné e-mailové zprávy. Nicméně karty boje a odpovědí mohou být zahrány v rámci soupeřova tahu a tím přerušit hraní. Navíc při pohybu pozemních nebo námořních jednotek, mohou další hráči provést zadržení, vyhnutí se boji, nebo ústup do pevnosti. Nejlepším způsobem jak zvládnout tyto situace je si uvědomit, že jediné akce ve hře, které mohou být přerušeny jsou:
-Akce Pohyb uskupení
-Akce Námořní pohyb
-Pozemní boj, námořní boj a zteč
Jsou i další akce, které dovolují přímý konflikt mezi dvěma mocnostmi (pirátství, pokusy o reformaci/protireformaci a náboženské disputace), ty však nemohou být přerušeny. (Výjimka: přerušení může nastat pokud papež vyvolá náboženskou disputaci v Německu a protestanti se musí rozhodnout zda nahradí, nebo nenahradí Luthera za jiného řečníka).
Při pohybu uskupení a námořním pohybu, může aktivní hráč pokračovat v pohybu, dokud není nutné, aby se nepřítel rozhodl, zda provede zadržení, vyhnutí se boji, nebo ústup do pevnosti. V tom okamžiku se hra přeruší a čeká se na odpověď nepřítele. Při pozemním boji a zteči, může aktivní hráč zahájit boj a oznámit jaké karty boje hodlá použít. Obránce následně zahraje svoje karty a vyřeší boj. Zahrání karet odpovědí
Nejkomplikovanější přerušení připadá na účet karet odpovědí (jelikož „odpověď“ mohou zahrát libovolní hráči v průběhu tahu jiného hráče). Nicméně je pouze 8 různých karet odpovědí. Doporučené zacházení s jednotlivými kartami při PBEM, je popsáno níže. Všimněte si, že některé z těchto doporučení způsobí, že se akce „vrátí“ zpět v čase, do místa, kdy se odpověď nastala.Tento návrat doporučujeme, protože potom není PBE neustále zastavována, kvůli možnosti zahrání karet odpovědí.
- „Špatné počasí“, „Pakostnice“ : Zahrajte hned po obdržení e-mailu informujícím o pohybu, zteči, pirátství nebo námořním pohybu, který chcete zastavit.
-„Halleyova kometa“: zahrajte v libovolné přestávce mezi tahy
- "Lancknechti“, „Švýcarští žoldnéři“: používají se jako karty boje (je možné je zahrát po vyhlášení boje, ale před jeho vyřešením)
- „Obléhací dělostřelectvo“, Profesionální veslaři“: Zahrajte hned po obdržení e-mailu informujícím o zteči, námořním pohybu, nebo námořním zadržení, které chcete upravit.
-„Wartburg“: Protestanti musí zrušit kartu události, hned po obdržení e-mailu informujícím o jejím zahrání. Protestanti nemají dovoleno vyčkávat, dokud neuvidí vyřešení celé události a pak teprve zahrát tuto odpověď. "

- Pro diplomacii se potom dopuručuje čas. limit 48 hodin
- nevím jak jste schopni hrát přes týden/víkend? u mě je to v pohodě.



25.8.2011 08:10:19

Vybíráme z Bazaru

Odhodlaní: Normandie
Odhodlaní: Normandie
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas