Here I Stand - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Flowchart

Chtěl bych k HISu lokalizovat a vlastně celý předělat po svém flowchart diagram pravidel stažený z BGG. Používali jsme ho teď v sobotu u naší první hry HIS a docela se hodil (byť měl rozložený na délku asi 4 metry :D). Nevíte někdo ze zdejších IT zasvěcenců o nějakém freeware ke kreslení flowchart diagramů. Vše co jsem zatím našel tak byl nějaký dost drahý shareware, který byl trial buď časově omezený, nebo do těch diagramů
19.7.2011 16:53:51

... pokračování
... nebo do těch diagramů po exportu nasázel nějaké šílené vodoznaky s informací, že je to trial.

19.7.2011 16:55:04

Úprava flowchartu HIS
Nevím jestli někdo kromě Timura při naší hře někdy používal ten HIS flowchart. Zdá se mi hodně dobrý, chci ho lokalizovat, ale chtěl bych tam udělat drobné úpravy, tak se chci poptat (asi teda hlavně Timura).

- Ten flowchart z BGG se mi zdá zbytečně "dlouhý". Chtěl bych udělat více samostatných flowchartů v podstatě na každou fázi kola. Aby byly jednotlivé fáze kola propojeny nějakou tlustou linkou v jednom grafu (tak jak na tom z BGG) se mi zdá zbytečné.

- Každý ten flowchart by byl "harmonika" vložená do krabice s hrou

- Má smysl tam něco odlišovat výrazně barevně ???

- Má někdo další návrhy na úpravu (celkem ani nečekám, že by se mi někdo kromě Timura ozval :D)

20.7.2011 13:17:03

kren
Mne se zda kazdy dalsi papir navic k HIS dlouhy, uz takhle je toho plny stul, nedokazu si predstavit tam mit jeste nejaky flowchart, proto se omlouvam, ze sem zadnym nazorem neprispeji :)

20.7.2011 13:41:41

to Sydo
No to máš pravdu. Ale kdybych to nikdy neviděl používat, tak bych nevěřil, že to pomůže. Ten náš flowchart měl skutečně asi 4 metry na délku (timur měl ty stránky slepené), ale když nastala nějaká situace u které bylo třeba zjistit jak dál a hlavně jaké má hráč v té situaci možnosti, nebo naopak kvůli výjimkám omezení, tak stačilo nakouknout do správného místa diagramu a jet po šipkách a blocích. Bylo to hodně rychlé. Timur vždycky vyskočilod stolu a bleskově četl jak dál a jaké možnosti. Výhodu to má, že se nic neopomene, protože tam není takové to viz. strana ta a ta a nebo je tam třeba uvedena i výjimka nebo omezení trvale platné, které je třeba v jiné části pravidel a ani na to není odkaz, protože se to považuje za už naučené. Myslím, že pro začátečníky a obzvlášť, když tam není nikdo, kdo to má nachozené, tak je to hodně přínosné.

20.7.2011 14:12:53

kren
Tak to jiste, ja se spis omlouval, ze ti s tim nepomuzu :) Tesim se az ti za par dni zesmesnim debatery :D I kdyz minule jsem si z protestanta delal dobre BBQ :)

20.7.2011 14:18:26

ad papež
Já jsem jako papež celkem selhal. Hned ze začátku se mi do Itálie nas... Francouz a tak jsem místo náboženských debat musel zbrojit a vzhledem k tomu, že Papež nemá vojevůdce a ten odpadlík v pozdějším kole na kartu co jsem dostal to moc nevytrhl. Takže zatímco jsem harašil papežskými zbraněmi, tak protestant překládal bible jako divý a reformoval a reformoval. Když jsem se ke konci snažil o protireformace, tak už byl tak pevně reformován, že jsem neměl moc šancí. Sice jsem mu upálil jedno řečníka, ale to byla jak plivnutí do moře.

Z mého pohledu je tam u papeže několik problematických věcí:
- nemá vojevůdce
- prohrává reformace na remízy
- Jezuitské univerzity může stavět až když už je pozdě
- protestant velice snadno překládá bible (nahrne všechny své command pointy do překladu) a rázem brzo může reformovat 6 území na jednou, což je brutus. Je fakt, že mu nemusí padnout kostky, ale vzhledem k tomu, že vítězí na remízy, tak se rozleze velice rychle.

Kdybych tam aspoň neměl za zadkem toho protivného Francouze. Ještě, že aspoň Habsburk byl celou hru můj spojenec.

20.7.2011 14:29:32

Snadné překlady
Já Ti dám snadno, bych Ti to přál u těch lojových svíček!

20.7.2011 16:35:46

Francouz
Však já nechtěl jít proti Papeži, jen obsadit Florencii a Janov. Příště to může být v klidu, když si rozdělíme zóny vlivu. To můžu i nějaké vojáky věnovat na boj proti protestantům.

20.7.2011 16:39:55

Angličan
Tak jestli by to bylo takhle kašlu na plození potomků a stínání hlav manželkám a to vojsko z Calais už doopravdy vytáhne. Do protestantského kámoše se mi nikdo navážet nebude!!! :-D

21.7.2011 06:42:14

kren
Zalezi primo na osobe papeze, jeden z tech pozdejsich pak vyhrava remizy a to uz protestanta zamrzi. A pokud se narodi Mary, tak se papez take muze usmivat o neco vic.

21.7.2011 08:09:39

sydo
Mary neměla šanci, narodil se mi zdravý Edward a reformace v Anglii začala už ve druhém kole, protože sňatek s Ann Boleyn. A protestantovi ty šestky fakt padaly v každém hodu. Papež to měl opravdu těžké.

21.7.2011 09:50:25

Jo, jo ...
Bohužel následující papežova podpora mne minula, protože hra skončila dřív, než toho mohl papež využít:

Tovaryšstvo Ježíšovo
Jezuitské vzdělávání
Papežská inkvizice
Španělská inkvizice
Tridentský koncil
Julius III

21.7.2011 09:59:48

Kren
Nepřeháněj, stavěl jsi jezuitské univerzity jako divý!

21.7.2011 10:05:43

obrázek
Flowchart vypadal takto: http://eklp.rajce.idnes.cz/2011-07-15-war-game-jpg/#tabor_018.jpg

http://eklp.rajce.idnes.cz/2011-07-15-war-game-jpg/#tabor_028.jpg

21.7.2011 10:12:05

to Chilly
Co kecáš! To je ta falešná protestantská propaganda! Postavil jsem na závěr hry 2 usmolené univerzity a to jsi mi je ještě nedovolil postavit na protestantském území :).

ad eklp
... jo, jo, to je ten slavný Timurův flowchart in natura :D

21.7.2011 10:20:56 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kren
Já jsem jenom nechtěl, aby museli Tvoji studenti dojíždět. Přece jenom ta dráha taky není zadarmo.

21.7.2011 10:28:09

dotaz
Nejsme si ted jisty bo u sebe nemam pravidla, ale Jezuitske univerzity jdou myslim stavet az tak od pateho nebo sesteho kola a podle reportu jste odehrali asi 4 kola. A druhou veci si nejsem jisty uz vubec (tak me kdyztak opravte a ja si to uz budu konecne pamatovat :)), ale reformace v Anglii v druhem kole se mi tez nezda. Nemel by tam nejprve prijit Cranmer?

EDIT: ted mi to urcite vsichni vyvrati a ja budu za blba :D

21.7.2011 10:30:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Sydo
Reformace v Anglii byla od třetího kola, a byla vyvolána nějakým rozvodem/popravou jedné z Jindřichových manželek.

Univerzity stavěl Papež v pátém - posledním kole.

Edit pro zpřesnění:

Rozvod/poprava ve druhém kole, od třetího kola reformace.

21.7.2011 10:34:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Cranmer
Pokud vím, tak Cranmer přichází do hry "After Henry married Ann Boylen" a protože se reformátoři přidávají na desku na začátku kola, přijde mi nemožné, aby se Cranmer objevil dříve než ve třetím kole.
Ale pravidla mám doma, teď jenom lovím z paměti.

Druhá věc je jestli může protestant začít reformovat v Anglii i bez reformátora - teoreticky by to šlo, protože jednou z podmínek je mít přístav ve stejné mořské zóně, jako je cílové město (také s přístavem).

21.7.2011 10:37:44

Reformace v Anglii
Máte pravdu začalo to až třetím kolem. Ve druhém jsem zavrhl Kateřinu Aragornskou, protože s Papežem se nedalo vůbec mluvit a rozvod neprošel.
Od dalšího kola se dějou věci co se standartně dějou ve 4 kole. Reformovat se tam myslím nedalo, ale podporoval jsem protestanta událostma.
Hra skončila na konci 5 kola, kdy začal Papež docela šlapat na krk reformátorům a přibyli mu také nějací řečníci.

21.7.2011 12:03:20

Vybíráme z Bazaru

Fallout: Atomová pouta
Fallout: Atomová pouta
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas