Hellenica: Story of Greece

xxxxxxxooo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Hellenica: Story of Greece - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, budovatelská, válečná, diplomacie, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mr. B Games
Autoři: Scott DeMers
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS rozsireni a dojmy

Ahoj,
prave bezi dalsi KS.
Rad bych vedel, jake mate se hrou zkusenosti.
Letmo jsem videl pravidla a neprislo mi to spatne.
Jake je to v ruznem poctu lidi?
Nejake srovnani s Clash of Cultures treba)?
O znovuhratelnost se nebojim - diky te moznosti modularni mapy.
Vase dojmy?
6.6.2020 16:55:01

Taky
Přidávám se k zájemcům o dojmy. Hra vypadá HNNNG! Ale ta cena za allin je trochu raketka.

11.6.2020 16:39:23

Dojmy
Skúšal som cvičnu hru a potom sme hrali 4ria. čo udrie do očí je nozaj veľká mapa a paradoxne je problém na ňu všetko zmestiť(nemám plastové jednotky, iba budovy) nehovoriac o tom že je pomerne neprehľadná. Napr. orientacia baní + ako sa aktivujú pokiaľ je na nich budova atď. Keď hráte v menšom počte treba uzemia na ktorých sa nehrá oddeliť -nie je to nikde vyznačene a napísané je to nepresne - Pravidlá nič moc, dokonca tam aj chýbajú info.
Grafika na kartičkách bohov je čistý grc ale na ostaych je krásna.
K sammotnej hre, doska hráča, hranie akcií a odblokovanie technologií je super. Musíte splniť tajné a verejné ciele prípadne ich kombináciu. Zaujímave je že pokiaľ sa Vám tajný cieľ nedarí splniť môžete si ho vymeniť -čím v neskoršom kole tým viac výmena stojí - pekná mechanika.
Hra samozrejme skončí v najlepšom :) Mne osobne sa hra nepáči ale určite dám viac hier kým ju oficialne ohodnotím. Mojím 3 spoluhráčom sa praveže pačila.
H: nie je civilizačná hra, je v nej pachuť nedorobenosti a nejakého hybrida.
CoC: je oveľa lepšia hra ale aj dlhšia.
..asi tak.

12.6.2020 11:33:12

maylos
Díky za info. Potvrdil jsi mi akorát přesně to, co jsem vytušil z recenzí a videí. Navíc to rozšíření, kde je pár karet a stretch goalů, je nějak podivně nesmyslně drahé. Celá ta kampaň je podivná. Pochybuju, že by pár karet nějak hru dramaticky vylepšilo, ale pokud chci jen základní hru, mám smůlu, musím vzít i rozšíření. No radši jdu od toho. Brzo bude krize a tam se ukáže jestli je lepších 6500 korun na jídlo, nebo hra s pachuťou nedorobenosti.

12.6.2020 12:06:18

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror (třetí edice) CZ
Arkham Horror (třetí edice) CZ
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 8 hodin

Offcanvas