Hellenica: Story of Greece

xxxxxxxooo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Hellenica: Story of Greece - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, budovatelská, válečná, diplomacie, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mr. B Games
Autoři: Scott DeMers
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

Jedná se o 3,5X budovatelskou civilizační hru. Hráči hrají za známé městské státy a budou soupeřit o největší moc a vliv. Je několik cest k vítězství včetně nebojových úkolů.

Hra podlehla modernismu a obsahuje spoustu figurek. Především ale stojí za zmínku figurky staveb.

Mapa oboustranná, na jedné straně pevně dána dle historické mapy a na straně druhé je mapa slepá modulární s hexy.

Vývojáři slibují zajímavý solo režim s možností přidat až 7 AI protihráčů.

odkaz na kampaň
https://www.kickstarter.com/projects/532062403/hellenica-story-of-greece?ref=nav_search&result=project&term=hellenica
16.8.2018 00:07:48

Tak co?

Jdete do toho někdo? Já jsem v tom zatím za 1$,nevím jestli to bude o něčem, nebo totální shit. Z pravidel moc nepoznám..

16.8.2018 07:09:07

Backnuto
Já to backnul.
Alespoň z videa si od toho slibuji civilizační hru na způsob Clash of Cultures. Líbí se mi, že je tam jak fixní, tak i variabilní mapa. Uvidíme, zda-li to splní mé očekávání.

16.8.2018 07:55:52

Překlad
Kdybych věděl, že to někdo hodí do čj, jdu do toho z fleku.

16.8.2018 11:54:58

Backnuto
Já do toho taky jdu...civilizační budovatelské hry mám rád, Řecko, řeckou architekturu, mythologii a historii jsem studoval, takže je mi to blízké a ty miniatury budov se mi hodně líbí.

Těším se i na možnost AI 6 oponentů :-)

16.8.2018 22:03:59

Retailer pledge?
Co ta retailer pledge? Za 100$ jsou 2 kopie hry. Jak to jde dohromady s tim, ze jinej pledge level (jedna kopie hry) je za 90$?

5.9.2018 11:49:18

Retailer pledge
Retailer pledge bývá pro obchodníky. V ceně obvykle není zahrnutá DPH nebo clo. A taky v tom je rabat pro obchodníka.
Takže ta cena je matoucí.

Dobrá duše v domovher.cz

5.9.2018 12:06:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Add On
Ještě koukám, že přidali nějaký Add On - AI Theme decks. Přemýšlím jestli do toho jít - měla by to být vylepšená a různorodá umělá inteligence...

5.9.2018 12:20:58

Retailer Pledge
No verim, ze se tady nekdo s nejakym eshopem / ICO najde, ne? V takovem pripade bych se rad pridal. Zatim jsem v tom za 1$ a vaham. Ale za tech 50$ bych to vzal ;)

5.9.2018 12:57:17

Retailer pledge
Nepochopil jsi co jsem psal. Nebude to za 50, protože v tom minimálně není DPH.

Dobrá duše v domovher.cz

5.9.2018 13:12:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Retailer
Mozna ne, ale 57$ by byl porad rozdil oproti 90$. Tusite nekdo, jak je to presne?

5.9.2018 13:27:15

Retailer
No přinejmenším počítej 50$ + DPH 21%, tedy cca 61$ + poštovné 20$, celkem 81$ a z toho se vypočítá clo (sazba není vždy jednotná, ale počítej 15%) takže celkem 93$ :-)

7.9.2018 20:53:12

Retailer
Postovne predpokladam ze nebude 40, ale o neco min, takze kdyz to spocitam na 85$, tak mi to vychazi oproti 115$ porad prijemnejch trba 700,- min. Takze pokud to tak, je, tak bych se hlasil ;).

Vite nekdo, co je pro tyhle retailer pledge obecne na KS potreba? Nekde jsem cetl URL shopu, ICO.. jak je to presne? Skoro bych nad tim premyslel.

7.9.2018 21:28:16

Retailer
No poštovné píšou, že bude 20-28$, jak to znám, tak platí 28$, takže pro obě hry bych čekal 40$

Jinak ohledně podmínek napiš raději přímo jim...vždy je to jiné. Někdy chtějí IČ, někdy i fotku obchodu, někdy odkaz na stránky atd...(tak zde chtějí DIČ)

7.9.2018 21:39:52 | Upraveno autorem (porovnej)

PM
Bude u této kampaně PM? Nikde to nevidím napsané a poslední minuty kampaně a nikdo není na chatu :D zvláštní

7.9.2018 21:41:46

Mythic
Jdete někdo do těch miniatur?

7.9.2018 21:44:13

PM
PM bude urcite. Psali, ze v nem pujde upgradnout i 1$ pledge na tu full. Zaroven tam budou mit nejake addony.


7.9.2018 22:12:42

Doprava
Už je otevřený PM. Ale cena za přepravu je šílená, 2-3 násobná oproti kampani. I s tím rozšiřujícím balíčkem karet za 56$ - počítají do toho totiž i VAT. A to psali EU friendly shipping. Kdyby to šlo, tak to stornuju, ale to vám z té zaplacené částky při kampani něco srazí (poplatek KS, procenta za transakci přes kreditní kartu...). Poučení pro mě pro příště - odteď se ze mě stává 1$ backer a kdyby tohle někdy zase nastalo, tak svůj 1$ v klidu oželím...

6.2.2019 08:02:45

Storno
Také to stornuji...v poslední aktualizaci se omlouvají a budou vracet plnou částku

7.2.2019 18:26:36

VAT (DPH) v EU
Po odmítavé reakci backerů z EU a desítkách negativních komentářů se tvůrci rozhodli nezapočítávat větší část DPH (VAT) těm, kteří si napíší na jejich zákaznickou linku. To jsem udělal a vypadá to, že mi na účet přihodili 20 dolarů, abych se mi ve výsledku dodatečné DPH téměř vyrušilo. Takže já do toho půjdu, protože hra se mi líbí.

Zároveň se rozpoutala diskuze, jak to vlastně řeší jiné projekty na kickstarteru. Standartně se totiž počítá s tím, že pokud je projekt EU friendly, tak je posílán z evropského centra a cena uvedená v kampani je konečná. Tady chtěli v pledge manageru navíc ještě VAT (DPH), ale v kampani o tom nikde nebyla zmínka. Jiné projekty hru dodatečně o DPH nenavyšují. Teď je ale otázka, jak to vlastně jiné projekty dělají - buď DPH neodvádějí (nebo to dělají nějak pololegálně, třeba poníží cenu hry... ?), nebo DPH započítají už do cen jednotlivých pledge (pak je to ale nespravedlivé vůči backerům z USA kde údajně nemají DPH - že tímto vlastně dotují cenu hry backerům z EU...) Taky by mě zajímalo, jak se vlastně řeší to, když jednotlivé státy EU mají různé sazby DPH... Tady chtěli počítat DPH globálně všem backerům z EU jako 20%.

7.2.2019 21:49:07 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Tuto diskuzi jsme tu otevíral cca půl roku zpátky, kdy jsem kvůli Brexit začal mít docela strach především u menších nezkušených vývojářů, kteří tento fakt opomněli, nicméně velký hlas komunity mě utišil, že to přeci je jasně dané v kampani a tak to bude vše OK :D

Zde už řešíme první projekt, kde nám tento problém nastal.

Jinak ohledně DPH se už vyjadřovali i v jiných kampaních...zkrátka vypočítají si průměrnou cenu hry a vytvoří jeden pledge...ano možná to US backeři trochu dotují, ale většinou mají zase extra levnou dopravu, což jim to kompenzuje. EU je takový průměr a všichni pak dotujeme krizové oblasti typu JAR, Brazílie atd.

8.2.2019 01:41:04

Korenar
Co s tim má co dělat Brexit?

8.2.2019 03:55:35

Brexit

No protože pokud to budou rozesílat z anglie, ktera v tu dobu nebude už členem EU, tak si ještě k ceně připočti DPH a clo.

8.2.2019 09:19:42

Mizy
No a to by me prave zajimalo, kdo si tohle vycucal z prstu.
Brexit sice bude v breznu 2019, ale minimalne do konce roku 2020 (a pokud bude UK potrebovat, tak i dele) bude prechodne obdobi, behem ktereho budou platit stejne podminky jako doposud.

8.2.2019 14:21:35

Havelock
U Late Pledge mají napsáno, že k poštovnému budou ještě přičítat VAT (DPH).

8.2.2019 15:23:05

Havelock

Aha. Oni už vědí, jak odstoupí. Hmm. A že jsem to nikde nečetl. Může klidné nastat i tvrdý brexit.

8.2.2019 16:17:10

Vybíráme z Bazaru

Schotten Totten
Schotten Totten
Akt. cena: 125 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas