Hellboy: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Hellboy: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mantic Games
Autoři: James M. Hewitt
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

https://www.kickstarter.com/projects/1744629938/hellboy-the-board-game
30.4.2018 19:06:12

KS

Já mám early bird a na hru se těším hodně. :)

30.4.2018 21:36:48

Hellboy
Těšíte se na to kvůli tomu, že je to prostě Hellboy nebo že čekáte nějaké zajimave herní mechaniky a vysokou hratelnost a zábavu?

Zatím s příhozem váhám. Vyštavil mě Batman a Uboot.

1.5.2018 09:23:37

hellboy
Já jsem z toho byl zpočátku nadšený (hlavně kvůli grafice).

Potom jsem si pustil gameplay video, zjistil další informace, prohlídl stretch goaly a můj zájem hodně rychle klesl...

1.5.2018 13:44:58

pivolil
Ahoj, můžeš to nějak specifikovat? Co tě zklamalo?

1.5.2018 16:01:17

Proc skirmish
Stejně jako v Batmanovi mě u téhle hry příjde, že udělat z toho figurkovou skirmishovku je prostě škoda.

V obou předlohách jde o víc než o nějakou řežbu, jak Batman tak Hellboy jsou hlavně detektivové, nemají problém s tím někoho seřezat, ale rozhodně to není to hlavní. Takže udělat z toho další figurkovou řežbu je pro mě nevyužití potenciálu předloh a sázka na jistý profit, což je škoda. To vše je umocněno dalšími podobnými projekty jako Terminátor, Street Fighter a další a další. Výsledkem je pro mně další hra, na oblíbené téma, kterou sem ovšem s klidným srdcem nechal plavat.

1.5.2018 17:32:24

Melandor
Kde začít... Soudím na základě videa, co mají na stránkách. Je vidět, že hra je je uspěchaná a potřebovala by pár měsíců k doladění. V podstatě je to něco mezi prolézáním podzemí (alá Wrath of Ashardalon) a příběhovou hrou (Mansion of Madness). Akorát si to z obou typů her bere to horší (z první náhodné, repetitivní souboje a naopak neexistence lootu či vylepšování postavy, z druhého předem daná mapa, ale bez hádanek, nápověd apod.). Hra tak představuje horší alternativu k mnohem povedenějším kouskům.

Figurky nepřátel jsou nudné a hrozně si podobné. V podstatě jen nácci, žabolidi a nějací vlci/netopýři. Hodně slabé na to, že Mantic je figurková firma.

Půlka stretch goalů by měla být v základní hře. Druhá půlka jsou jen alternativní figurky pro již přítomné bosy (sakra v Hellboyovi je tolik unikátních postav pro záporáky a oni jen duplikují Hekaté a Rasputina. Kde je Baba Jaga, Kostěj, prasočlověk nebo upír z Benátek/Prahy, hydra, filmový Nuada? Ale to by hold dalo víc práce, než udělat duplikát červa ničitele).

Reputace Mantic games. Hlavně poslední jejich dungeon crawl: Dungeon Saga. Kvalita komponent špatná, spousta chybějících figurek či karet, velká doba zpoždění pro dodání.

A pak další drobnosti (např. pojmenovat Samaritána "Hellboys pistol". To je jako říkat Exkalibru Artušův meč.)

Sečteno, podtrženo: hra je dělaná pro zisk, je uspěchaná a výsledek nebude valný, nanejlépe průměrný. Jediným kladem je ta grafika (ta je pravá Mingolovská a hra může vypadat opravdu úžasně - to je jediný, co mě nahlodává). Ofc se můžu mýlit, ale ten risk je pro mě až moc velký. Kdyby to přece jen náhodou byla pecka, tak si připlatím a koupím si hru v obchodě.

1.5.2018 18:49:24

Proč ano

Mě se naopak líbí, že z toho neudělali jen další dungeon crawl. Ty zapečetěné případy, kdy karty z nich budou řídit hru, vypadají jako dobrý nápad. Doomtracker proti stupnici zjištěných informací o bossovi se mi taky líbí. Systém kostek tzn. za určité situace si místo mojí základní vezmu kostku s vyšší či nižší pravdědobností úspěchu plus kostka na přehoz, double nejlepšího výsledku nebo pojezd je také fajn. A let'splay s Liz a Johannem mě natrvalo přesvědčil. To že Liz s každým použitím ohně je blíže k výbuchu je parádá. Johann má podobnou mechaniku. A účast samotného Mignoly je třešnička na dortu. Já se těším. :)

1.5.2018 21:20:25

Za mě : jdu do toho

Souhlasím se všemi co si myslí, že to bude jen o tom vyrýžovat prachy na značce. Ano, nebude to hra která bude naprosto skvělá a originální. Tvůrci rozhodně zatím, co se různorodost figur týče nezazářili - různá provedení jedné postavy je fakt trochu nuda... Ale já mám Hellboye rád, je to originál. Herní desky odpovídají atmosféře a peru malíře. Vše je tomu podřízeno. A to je dobře. Je to srdeční, takže kdo hledá super herní mechaniku bude zklamaný. Fandové jí toto budou muset odpustit. Tak to vidím já. Ale (a to bych byl moc rád) se možná pletu.
Ps:I kdyby byla hra samotná oničem, mít kompletní sbírku postav v jednotném měřítku na poličce by jinak vyšlo podstatně dráž. 3D nábytek je použitelný v mnoha jiných hrách včetně postav.

8.5.2018 11:04:23

pivolil
Samaritán je to jen ve filmu, v komiksech ne... tohle jede podle komiksů. Takže tak.
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

8.5.2018 12:53:40

Za mně nakonec "ne"
Dloujho jsem váhal. Přestože je Hellboy moje srdcovka a mam prvnich dvanáct sešitů komiksů, tak jsem to vzdal. I když jen o figurkach to není, což je perfektně vidět na Earth Reborn, tak oproti Batmanovi mi ta nabídka Hellboye přijde dost suchá. Mimochodem Earh Reborn má 12 figurek a až po pul roce se mi podařilo herní skupinu přesvědčit, že by jsme mohli zahrát taky něco jinýho. A stojí to cca 2x míň i s postovnym od výrobce.

13.5.2018 12:54:27

Ks

Je nejaka moznost se k nekomu pripojit a vzit kus navic? Aby to postovne bylo levnejsi ? :D

15.5.2018 10:23:44

@streetek
Určitě :P

15.5.2018 10:51:56

Unboxing...
Unboxing video obří KS krabice https://www.youtube.com/watch?v=cMuErCiJkuc

9.1.2019 13:45:40 | Upraveno autorem (porovnej)

well
Tohle někomu urve polici :D
___
redaktor Deskofobie

9.1.2019 14:13:12

"wow"
wow by som povedal, keby to nebolo plne z 85percent obsahu krabice len plastom v plaste.

9.1.2019 18:54:38

tracking nr.
Zdarec, už někomu přišel tracking number?

6.4.2019 09:06:04

Vybíráme z Bazaru

Věčná zima komplet bez mamuta
Věčná zima komplet bez mamuta
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas