Hegemonie: Doveďte svou třídu k vítězství

xxxxxxxxxo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Hegemonie: Doveďte svou třídu k vítězství - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická, vzdělávací
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box & MindOK
Hegemonic Project Games
Portal Games
Autoři: Vangelis Bagiartakis
Varnavas Timotheou
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy po první hře

Včera jsme zvládli první hru (všichni u stolu byli prvohráči), i s pravidly to bylo cca na 6 hodin v plném počtu (s tím, že se ještě v průběhu hry dost listovalo pravidly). Je to perfektní, tematické, interaktivní. Ale docela dost malých pravidel, navíc řízené kartami, které nejsou všechny FAQované, takže informace člověk dohledává mezi řádky. Trochu mi navíc chyběl rejstřík, protože core průběh hry je vysvětlen hodně stručně a část komponent a mechanismů je pak popsána až přímo u jednotlivých frakcí. Plus side je z mého pohledu inspirace COINy (nevím jestli vědomá, ale já ji tam cítím) – tah hráče je prostě o tom, že zahraje kartu, na které je událost. Tu buď spustí, nebo ji ignoruje a vybere si ze své vlastní nabídky generických akcí. Ty jsou do určité míry unikátní pro každou frakcí, ale některé mají překryv (všichni můžou hlasovat, střední a dělnická třída nakupují zboží a posílají lidi do práce, střední třída a kapitalisti můžou zakládat a prodávat firmy atd.). V naší hře jsme nechali celou dobu strašně vysoké limity platů, takže nás bezkonkurenčně přejela dělnická třída, která si zajistila prosperitu zejména naprosto bezkonkurenční lékařskou péči (mám pocit, že každý dělník měl vlastního doktora, který za ním jezdil domů a měřil mu každý den preventivně krevní tlak :) ). Hrál jsem za stát a přidám pro připomenutí pár pravidel, která mi na začátku vypadla a zbytečně jsem se tím poškodil: 1) pokud vám soupeř prodává zboží/služby, jdou vám (kromě bonusu v legitimitě, který za ně dostanete) normálně do skladiště (a nemůže vám jich prodat víc, než na kolik máte místo); 2) pokud máte poskytovat ("provide") ostatním hráčům zboží/služby, můžete je dokupovat odjinud (tzn. nemusíte je mít v "public services").

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

19.5.2023 12:35:52

Ja dal taky jednu hru. Za kapitalisty. Pravidla jsme v podstate vsichni pochopili, ale i tak to slo pomalu. Hra ma dost casu traveneho ‘ucetnictvim' tj. placeni dani/vyplat kdy nedelate rozhodunti, jen pocitate. Pulka tahu ktere jsem mel mi prisla, ze zadna z tech karet co mam neni zajimava. 3 ze 4 hracu se tesi az si to zahraji znovu.

24.5.2023 18:37:00

@Kew ináč hra za štát sa ti nezdala najnudnejšia? Pri našej zatiaľ jedinej hre vyhral pomerne suverénne a úprimne, ani sa mi nezdalo, že by sa na to dáko musel viac nadriet.

To druhé pravidlo sme zabudli aj my. Ináč predaj tovaru alebo služieb štátu je možný len formou kariet- akcia na to neexistuje nie?

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

25.7.2023 17:46:07

@stOKYi Hrál jsem to zatím jednou, takže neporovnám, ale rozhodně jsem se nenudil, naopak jsem se celkem bavil. Měli bychom hrát v příštím týdnu znovu, uvidím, jestli rozdělíme role jinak, nebo si zkusíme znovu ty stejné, každopádně pak hodím třeba ještě další feedback.

A vzhledem k tomu, že jsem nevyhrál, nemám pocit, že by to za něj šlo “samo” :D

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

30.7.2023 16:48:01

My jsme teď o víkendu otočili Hegemony mnohokrát - někteří z nás i 4x, ostatní méněkrát, ale myslím, že zážitky byly velice pozitivní.

Mne osobně hra nadchla hlavně provázáním mechanik s tématem. Ten pocit když hrajete za danou frakci je opravdu celkem reálný :) Navíc spoustu mechanik prostě funguje tak, jak to skoro doopravdy je v reálu. A když s nikým nespolupracujete, tak se nikam moc nedostanete. 

Hodně dobře jsme se bavili. I když pravidel je celkem dost a je třeba si je přečíst opravdu pořádně a nespěchat. První partie nám vzala i s pravidly 6 hodin, druhá už “jen” 4.

18.9.2023 11:26:38

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
Akt. cena: 2750 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas