Heat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnání s Flamme Rouge

Ahoj,

není Heat variace na Flamme Rouge? Díky za názor.

18.10.2022 21:03:05

Ahoj, podľa bgg:


Heat má viac premenných, ktoré treba brať do úvahy. Hra je o niečo a pomalšie, ale nie pomalá. Má väčšiu strategickú a taktickú hĺbku, ale zároveň jej setup zaberie vďaka pripravený okruhom menej času, čo tiež znamená, že v základnej časti má menšiu rozmanitosť tratí. Vďaka legendám sa hrá v niekoľkých hráčskych konfiguráciách veľmi dobre. Je modulárny, pretože zážitok môžete skomplikovať niekoľkými variantnými režimami.

Ďalej sa dočítaš, že miesto dvoch cyklistov ovládaš len jedno auto, zo siedmych kariet vieš zahrať až štyri a ostatné discardnúť… 

V konečnom dôsledku to bude varíacia na FR, ale menej chaotické a herne vyladené.

18.10.2022 22:34:52

Ahoj, a je to hrateľné aj v menšom počte? 

18.10.2022 23:00:39

@chochones klidně sólo s až 5 legendami. V libovolném počtu hráčů se dá doplnit libovolný počet legend.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

19.10.2022 08:06:55

chochones:
určitě momentálně jsem za poslední dva dny odjel 6 závodů solo, proti 6ti legendám a super se bavím :)

4.11.2022 11:46:53

já jsem s Heatem hodně váhal, protože podle popisu hry mi to přišlo jen jako klon FR. Ale když všude tvrdili “hra roku”, tak jsem nevydržel a ve velké slevě Heat pořídil.
Zahráli jsme si ji ve skupině, a pro mě, jako velkého fandy FR, je to špatná zpráva, protože se obávám, že FR tímto u nás skončila. Téma je pro mnohé uchopitelnější než cyklistika (achjo), nemusíte se starat o dvě figurky, ale o jednu. Odsejpá to rychle. Plus další moduly to jen zlepšují. Jenom garáž je velký posun od FR, legendy si lidé hodně cení.
FR se chysta velké rozšíření Grand Tour, o kterém jsem nepochyboval, ale nevím jestli ji po Heatu dostanu na stůl. 

Pokud jste fanda do cyklistiky a Tour de France jako já, pak Flamme Rouge je určitě lepší volba a taky taková ta nostalgie, že to je ten “original”, který Heat opsal. Jinak určitě Heat stojí za to.

20.1.2023 09:55:36

Vybíráme z Bazaru

Le Havre
Le Havre
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas