HATE - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická, válečná
Čeština: právě překládáme
Vydavatelé: CMON Limited
Guillotine Games
Autoři: Alex Olteanu
Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

Má někdo nějaké info? Co jsem koukal, tak jsem toho moc nenašel.
10.1.2018 08:17:18

Imlak+XoreX
Přesně tak. Cmon vyčerpal témata ,ale prachy jsou potřeba ,tak trochu zvráceností a nechutností a hodíme to KS exlusiv .

18.1.2018 10:55:56

Zdimacka, ale...

Pozor, komix hate tady byl driv, nez nejaka hra. Andy s s tim dal ocividne dost prace, precijen vymyslet originalni figurky pro kazdy kmen na jedno tema, to neni prdel. Ale tim.to konci. Kdybych mel milion, koupim si to jen kvuli figurkam. Takhle vitezi Vertrelci/dead space/protos kteri nejsou vetrelci/d ead space/protos...

18.1.2018 12:43:24

Hate pre Hate :D
Pozerám, že v tejto diskusií nieje Hate veľmi obľúbený projekt :). Mne sa to v konečnom dôsledku páči, aj keď uznávam, že posledné kampane od CMON su taka nejaká slabota. 120 dolárov mi príde celkom veľa, ale asi najviac sa obávam ako by ten systém akým sa to hrá fungoval v mojej partií. Keby neboli na KS projekty ako Nemesis alebo Western Legends tak do toho idem, ale bohužiaľ Hate ma zaujal o niečo menej ako hry ktoré som napísal.

18.1.2018 19:28:08

cmon
Lol jak se najednou změnily rozestupy mezi SG.

P.S. DeskoFanatik : jenom 7 projektů .

18.1.2018 22:19:12

KS
holt CMON to trochu prehnal:

1. povedali že hra bude pre 2-6 hráčov, reálne je pre 2 a ostatní sa pozerajú + dali SG na to, aby hráči mohli hrať 4 štýlom tournamentu 2 clashe naraz + predpokladané ďalšie SG - viac tokenov, aby si tí ďalší dvaja mali čo na tú mapu aj položiť - FAIL. Toto malo byť v Core-boxe, nie ako SG.

2. veľký gap medzi SG. Vďaka Bohu si uvedomili, že niekde bude chyba (viď. 1. bod) a dali medzi nezmyselný SG ešte ďalšie, čím (ako Bastacka píše) zmenšili gap a vyzerá to už nádejnejšie.

3. obmedzili jazyk len na ENG, pritom povolili čínsky preklad v krajine výroby - FAIL 2 - sľubujem jedno, robím druhé... Pár ľudí sa v komentoch bilo do pŕs, že keby bola napr GER, ITA, ESP preklad, bolo by tam backerov kapánek viac.

4. hru porovnávajú s Nemesis. Načo? Obe hry sú rozličné, HATE nie je šálka kávy práve každého 2. hráča - téma je "ujetá" (mne sa to napr. páči, 7mim z 10tich hráčov spoločenských hier nie), pričom Alien téma je na svete od 1979 - obrovská fanúšikovská základňa, nečudujem sa prečo tá KS kampaň tak rýchlo rastie (tiež ma to láme, ale Alienov nemusím a po zhliadnutí 2h gameplay-u sa moje nadšenie prestriedalo s nudou do 30 minút) - ale viním z toho nudných hráčov, nie hru samotnú :)

5. 1. AddOn - rozšírenie o ďalší Tribe. Nech sa CMON nehnevá, ale keď raz robím hru pre 6 hráčov, nemali by byť v Core aj komponenty pre tých 6 úchylov ( :) )? Minimálne figúrky pre nich? Teraz to je hra za 145$ so 6 tribes, a aj to 1 je zo SG a druhý je treba kúpiť - FAIL

6. CMON si z toho naozaj robí dojnú kravu (nič výstižnejšie asi neexistuje) - ale asi zistil po prvom dni, že hráčom to už vadí, tak ubrali plyn a znížením gaps snáď vytlačia aspoň ten 1-2M (aj BR vybral len asi 1M a je to - podľa mňa - viac ako podarená hra, aj keď bola lacnejšia)

...ja tomu zase dávam šancu a verím, že CMON svoje chyby napraví a spraví z toho dobrú kampaň :)

18.1.2018 23:03:52

cmon

To sou ale hejty :)

19.1.2018 18:54:16

já bohužel taky pass :(
Langovy hry miluju (Citow je pecka největší, Blood Rage se mi taky líbí, na Rising Sun jsem zvědav) a chápu že nejde pořád dělat to samé.
Všechny 3 hry, které jsem jmenoval mají společné jmenovatele (area control, souboje na strategické mapě, variable player powers). Lang chtěl udělat něco zcela jiného. Ale bohužel 1vs1 kostkové kydlení mě nebere. Téma je sice dost tvrdé, ale třeba u Citow mi to nevadí.

Škoda. Stejně to chce trochu ubrat plyn. Dyť ještě ani nemám doma Rising Sun a už abych zas valil do další hry, která vyjde za rok?

Ne díky...

19.1.2018 19:11:59

Beholder
Pokud vim tak tohle Lang nedelal, meli by to mit na svedomi ti frantici co delali Zombicide.

19.1.2018 20:01:28

sg
To je směšné. Na 660k$ nový SG,plastové tokeny, které tam nebyly.
Zajímalo by mě ,na kolik milionu dolarů ,byla kampaň nachystána :+)

20.1.2018 15:19:32

...topiaci sa aj slamky chytá
Typujem že čakali obludný úspech RS alebo Z:GH, niečo okolo 3-4 mega... tak sa snažia z toho vyjsť so vztýčenou hlavou. Uvidíme ako to bude celé vyzerať o 18 dní :) (mne sa artbook páči napr. ale radšej by som mal celú novelu ako AddOn...)

20.1.2018 15:34:14

Hate

..proč takový hate? ...dyť to vypadá super...kostková rubárna? ..no jej! ...vždyť na posezení s přáteli v knajpě bude lepší HATE než worker placementové nudné gamesy..... A že "dojnou krávu" z KS? Tak snad když lidi chtějí..tak tam ty love pošlou. Klidně kluky nechám vydělat. Jejich styl her je jednoduchej..a věřim, že přiláká novou vlnu hráčů.

20.1.2018 16:52:49

@5a20NK Gamers
...keby tu bolo tlačítko 100xLIKE tak to za ten koment za mňa máš :D

20.1.2018 17:21:37

5a20NK Gamers
Proč se skryváš za nově vytvořený účet ? :+)

20.1.2018 19:19:53

For bastacka
..páč je to novej účet....nevím jestli ti někoho připomínám..tak se nejspíš pleteš ;) ..na zatrolenky chodím už dlouho, ale nikdy jsem neměl potřebu něco komentovat..až hate na Hate a CMON mě k tomu dovedlo........ Myslím že CMON dělaj deskárny jinak a zajímavě... No hate pls.... Jinak děkuju, že kdyby to šlo ..tak bych měl u prvního komentu 100x like button.. :D

20.1.2018 20:49:54 | Upraveno autorem (porovnej)

hate na Hate
Zase to nepreháňajte, žiadny hate tu nieje, ľudia normálne píšu svoje názory a pohľady, ktoré potom pomáhajú ostatným sa rozhodnúť.

Ak by sa toto považovalo za hate, tak potom tu skoro nikto nič negatívneho nemôže napísať.

Je to diskusné vlákno, ostatní dávali svoje argumenty, pridajte tiež svoje, ak sa vám hra páči, nech nezaujatý človek vidí oba názory a môžno niekoho pre hru aj získate.

20.1.2018 21:37:02

ale ano 5a20NK
Ale ano, ak by toto niekto doniesol do knajpy (a ja som za to nedal ani cent) tak s tym nemam ziadny problem :).

Resp. ako pises po par pivach sa WorkerP neda rozumne hrat a toto by mozno aj vhod padlo.

Ale stale 120$ je za taku hru strasne vela :)

21.1.2018 18:38:50

Nemrtví
Tak jak se mi do teď Hate nelibil,tak nové rozšíření je mazec.
Ty miniatury nemrtvých ,jsou super.

22.1.2018 18:35:40

Nemrvi
Taky sem si tam 25dolaru prihodil :) + uz jsou 2 herni desky.

22.1.2018 19:39:26

3, 4, 5 @ 6
Tak už sa dá hrať aj štýlom non-1v1 :)

22.1.2018 22:15:08

:)
Tak u se sem hrne 6tý klan, takže cajk. Ještě by mohli přidat teda 3. herní desku a bude to fajn

25.1.2018 14:33:51

@papista
tretia doska by sa hodila, ale už aj možnosť Skirmish 4, 2v2, 2v1 sú dobré a dovolím si tvrdiť, že to prilákalo tých 200 backerov čo váhali...
Celkom som zvedavý aká bude výsledná veľkosť celej krabice - 6 kmeňov a všetky budú v CORE BOXe, lebo CELÁ hra je KS exclusive. Už teraz tam je cez 90 miniatúr, 1/11tina z nich je 7cm+ veľká. Možno to zahanbí veľkosťou boxu aj Gloomhaven alebo aspoň Scythe Legendary Box :)

25.1.2018 14:48:29

@Seladean
O tom dost pochybuju. Zakladni krabici urcite rozsirovat nebudou. Ty bonusy ze sg budou urcite mimo zakladni krabici

25.1.2018 16:12:36

@Pepsson
"Once this tribe is fully unlocked, backers will be able to play a Chonicle with 6 players just with the contents of the HATE core box they'll receive (a box that's growing more massive every day)."
- ani by som nepovedal :)

25.1.2018 16:29:39

Ok

Kmeny mozna jo, zbytek bude mimo. V tom pripade se to vejde do krabice velikosti Massive darkness

25.1.2018 18:02:05

Zbytok
Zbytok sú 3D náhrady za papierové žetóny - to musí byť v core boxe :) jediné čo tam nebude sú AddOny - tie majú vlastné krabice. Ale možno sa to fakt všetko zmestí do MD/Z:BP/BR/R&B krabice :)

25.1.2018 18:58:48

Vybíráme z Bazaru

Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Akt. cena: 232 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas