nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Harry Potter Turnaj tří čarodejnických škol

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: BETEXA
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: neuvedeno
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Harry absolvuje během turnaje tří kouzelnických škol tři úkoly. V prvním úkolu, kde mají drakovi sebrat zlaté vejce, vyhraje společně s Viktorem Krumem. Po druhém úkolu, ve kterém má rozluštit tajemství zlatého vejce a osvobodit svého kamaráda Rona od jezerních lidí, žijících na dně jezera poblíž školy, se dělí s Cedrikem o první místo. Třetím úkolem je projít bludištěm s nástrahami a jako první dosáhnout Ohnivého poháru.

Hra Harry Potter Turnaj tří čarodejnických škol se skládá ze tří samostatných her (3 úkolů):

1. úkol

  • Cílem hry je vytvořit řadu o 10 kartičkách, které v uvedeném pořadí symbolizují souboj s drakem a získání zlatého vejce.
  • Kartičky se zamíchají a vyskládají rubem nahoru. Hráči otáčejí kartičky dokud nenajdou některého ze šampiónů, v jehož barvách pak budou hrát. Každou otočenou kartičku ukáže hráč i ostatním a pokud si ji nevezme, otočí ji zpátky rubem nahoru. Pokud si hráč zapamatuje polohu potřebných kartiček, může pokračovat v tahu, dokud se mu daří nalézat kartičky ve správném pořadí. 
  • Zvítězí hráč, který jako první absolvuje tři menší souboje s drakem, vítězný souboj s drakem a najde své zlaté vejce.

2. úkol

  • Cílem první hry je získat co nejdřív 4 kvinteta, která jsou tvořena 4 očíslovanými kartičkami vody a kartičkou s pootevřeným vejcem. Na posledním čtvrtém kvintetu musí být vejce otevřené. 
  • Hraje se podobně jako v 1. úkolu, kvinteta se skládají postupně – od 1 až po vejce. Zvítězí hráč, který jako první sestaví všechna kvinteta.
  • Cílem druhé hry je získat co nejdřív 5 kvintet, která jsou tvořena 4 očíslovanými kartičkami vody a jedním z 5 symbolů (podvodní sídlo, ďasovec, jezerní lidé, šampión a zajatec).
  • Na rozdíl od předchozí hry při sestavování kvinteta nezáleží na pořadí. Zvítězí hráč, který jako první všechna potřebná kvinteta sestaví.

3.úkol

  • Cílem hry je co nejdřív projít bludiště a získat Pohár tří čarodějnických škol.
  • Každý hráč si vezme svého šampióna a svůj hrací plán. Kartičky se promíchají a otočí rubem nahoru. Před začátkem hry každý hráč umístí svému soupeři do plánu překážky. Hráči postupně hledají kartičky, které mohou použít ve svém hracím plánu.
  • Zvítězí hráč, který se pomocí přiložených kartiček dostane na konec a jako první najde kartičku se svým pohárem.

Autor: Martinaa

Vybíráme z aukcí

Warcraft: Desková hra
Warcraft: Desková hra
Akt. cena: 435 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>