nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Hannibal & Hamilcar

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: válečná
Čeština:
Vydavatelé: Asyncron Games
CranioCreations
Ediciones MasQueOca
Feuerland Spiele
Phalanx Games
Autoři: Jaro Andruszkiewicz
Mark Simonitch
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook, Google+

Diskuse ke hře

Překlad

Ujal by se někdo překladu tohoto skvostu?

9.8.2018 23:40:38

Pravidla

Bohužel jinak než česky to nepřelouskám. Tak snad jen doufat že se objeví nějaká nadšená dobrá duše. Přeložili se tu i masivnější hry takže šance je. Jsem ochotný překladateli přispět finančně. Uvidíme.

12.8.2018 22:11:10

Pravidla

Prvně souhlasím s označením hry za skvost, od chvíle, co mi hra došla, prakticky nehraju nic jiného:)

Pokud vím, existují přeložená pravidla k původníhomu Hannibalovi, a myslím, že by podle nich mělo v pohodě jít hrát i toho nového. Jsem starší verzi nikdy nehrál, ale z nových pravidel plyne, že ty změny jsou minimální - 1) v nové verzi je jedna provincie navíc-Mauretánie, 2) při přechodu nížiny na jinu Itálie je třeba ovládat pouze město, ze kterého armáda vychází (původně bylo třeba ovládat i to, do kterého šla), místo tabulek jsou ve hře speciální kostky (ale to je jen pro efekt, tabulky ve spojení s šestistěnkou dávají stejné výsledky), 4) je tam počítadlo provincií, což hru zjednodušuje, 5) nové kratší scénáře, ale ty osobně stejně nehraju. No a pak speciální scénář nebo možná spíš samostatná hra Hamilcar, ale myslím, že i s Hannibalem si člověk vystačí dost dlouho.

Hra vyšla v několika jazykových mutacích, takže je přístupná i pro hráče, co např. umí lépe německy nebo francouzsky než anglicky (např. německá pravidla lze stáhnout na stránkách nakladatelství Feuerlandspiele).

11.8.2018 13:58:17

Vybíráme z aukcí

Rialto
Rialto
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>