nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Hanamikoji

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Ludopolis
EmperorS4 Games
Nasza Księgarnia
Takamagahara
Autoři: Kota Nakayama
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vítejte v nejznámější ulici gejš starého hlavního města Japonska, Hanamikoji. Gejši, půvabné ženy, které s elegancí ovládají poezii, hudbu, tanec a celou řadu dalších uměleckých vystoupení, jsou zde velice respektované a uctívané.

Ve hře Hanamikoji se hráči se střídají v tazích, během kterých se snaží získávat předměty, díky nimž si mohou získat přízeň vážených Gejš.


Příprava hry:

Mezi hráče se vyloží 7 karet gejš a na každou kartu se doprostřed položí jeden žeton vítězného bodu. Vedle se umístí lícem dolů balíček karet předmětů. Každý hráč si před sebe vyloží 4 žetony akcí (barevnou stranou nahoru).


Průběh hry:

Hra se hraje na jedno nebo (většinou) na několik kol. Každé kolo se skládá ze 3 fází:

 1. Míchání a rozdávání karet: Začínající hráč zamíchá balíček 21 karet předmětů a jednu náhodně vyřadí ze hry. Každému pak rozdá 6 karet. Hráči drží karty v ruce, aby je soupeř neviděl. Zbytek karet se odloží vedle řady gejš.

 2. Akce: Hráč začíná tah líznutím karty z balíčku karet předmětů. Poté si vybere jednu z dostupných akcí, kterou zahraje a otočí příslušný žeton akce barevnou stranou dolů. Jakmile je žeton akce otočený, nelze ho již v daném kole zahrát. Pokud hráč získá kartu předmětu, umístí ji na svou stranu ke kartě gejši, která vyžaduje daný předmět. Hráči se střídají, dokud oba neodehrají všechny 4 akce:

  • Tajemství: Vyberte jednu kartu z ruky, položte ji před sebe lícem dolů a navrch umístěte žeton této akce. Karta bude otočena ve fázi bodování.
  • Kompromis: Vyberte dvě karty z ruky, položte je před sebe lícem dolů a navrch umístěte žeton této akce. Karty nebudou v tomto kole zahrnuty do bodování.
  • Dar: Vyberte tři karty z ruky a vyložte je před sebe lícem nahoru. Soupeř jednu z nich vybere a umístí ji na svoji stranu. Zbylé dvě umístěte na svoji stranu.
  • Soutěž: Vyberte čtyři karty z ruky a vyložte je před sebe lícem nahoru rozdělené do dvojic. Soupeř si vybere jednu z dvojic a umístí na svoji stranu, zbylou dvojici umisťujete vy.
 3. Bodování: Oba hráči otočí kartu, na kterou umístili žeton akce tajemství, a umístí ji k příslušné gejše. Poté se porovná počet karet předmětů obou hráčů u jednotlivých gejš. Hráč s větším počtem karet posune žeton vítězného bodu na kartě gejši na svoji stranu. Pokud mají oba hráči u některé gejši stejný počet karet, žeton se neposouvá.

  Následně hráči spočítají počet gejš, jejichž přízeň získali a sečtou jejich body šarmu (v levém horním rohu). Pokud jeden z hráčů splňuje podmínky vítězsví, hra končí. Pokud ne, hraje se další kolo. Žetony akcí se otočí barevnou stranou opět nahoru, ovšem žetony vítězných bodů zůstávají na svých místech! Začínajícím hráčem se stává ten, který byl na řadě jako druhý.

Konec hry:

Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů získal přízeň 4 gejš nebo má v součtu alespoň 11 bodů šarmu. V případě, že jeden hráč získá 4 gejši a druhý hráč 11 bodů šarmu, vyhrává hráč s body šarmu.

Autor: Sidus

Další názvy této společenské hry

 • Gejsze

Vybíráme z aukcí

Battlestar Galactica Pegasus Expansion
Battlestar Galactica Pegasus Expansion
Akt. cena: 220 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>