Hammer of the Scots

xxxxxxxxoo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Hammer of the Scots - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Columbia Games
Autoři: Jerry Taylor
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Norse movement

Chápu to správně, že se Norse mohou pohybovat jen po oblastech sousedících s mořem a mohou se pohnout o kolik chtějí? Tedy např. Ross do Fife za jeden bod pohybu?
6.8.2011 18:10:18

Norse movement
Ano. Za jeden bod se mohou Norové přesunout z jednoho území sousedícího s mořem do druhého a mohou i útočit. Je nutno oznámit ze kterého území a do kterého se pohybují, protože nepřekračují žádnou hranici. Zároveň je nutno mít na paměti že se pohybují samostatně, tudíž v bitvě mohou být buď jako jediný v prvním kole útoku, nebo mohou přijít do bitvy jako posily. Při ústupu nebo přeskupení se mohou přemístit do libovolného přátelského území sousedícího s mořem. Nemohou do Anglie a nelze na ně uplatnit kartu Pohyb po moři.

6.8.2011 18:56:04

Doudee
díky za vyčerpavající odpověď :), to všechno jsem věděl, jen mi přislo docela silné, to že se mohou přesouvat z jednoho území do jakéhokoliv jiného (přímořského). Tak jsem si nebyl jistý jestli to chápu dobře a nebo se ohou posouvat jen o jedno území.

6.8.2011 19:03:19

Norse movement + přezimování Edwarda I ve Skotsku
tak k této nejasnosti jsem také došel, a taktéž děkuji za výklad.
jenom prosím ještě o upřesnění - znamená to tedy že za 1 bod pohybu se Normani mohou přesunout třeba i z pobřeží Severního moře (např. Angus) do pobřeží Irského moře (např. Lennox)?
Nebo se mohou pohybovat pouze v rámci jednnoho moře?
A můžou se přesunout jenom do přátelského nebo prázdného
pobřeží a nebo i do obsazeného anglány? A pokud by nemohli do nepřátelského pobřeží, musí pak čekat na další kolo k přesunu do nepřátelské oblasti? V pravidlech je psáno, že útočí z pobřeží a nejsem si jist, jak je to tedy myšleno.

A ještě prosím o vysvětlení jednoho pravidla ohledně přezimování Edwarda I ve Skotsku. V pravidlech je, že všechny červené jednotky (bez šlechticů) mohou přezimovat s ním bez ohledu na limit hradů (nebo spíše hradu)? Znamená to tedy, že v oblasti kde zůstal král po posledním kole, zůstanou jenom jednotky, které jsou s ním, nebo se k němu můžou ztáhnout i jednotky z jiných oblastí ve Skotsku? Nebo se k němu nemusejí ztahovat a zůstanou ve svých oblastech bez ohledu na limit hradu? A nebo tyto angl.jednotky (mimo oblasti s králem) musí pryč z mapy?

Děkuji moc zkušeným hráčům za dovysvětlení :-)

16.9.2013 00:27:06

Vybíráme z Bazaru

Karak/Carcassonne - mřížky 4x4
Karak/Carcassonne - mřížky 4x4
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas