Haggis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 3
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Indie Boards & Cards
Autoři: Sean Ross
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejastnosti v pravidlech

...nejsem si jistá, zda hrajeme dobře divoké karty. Složila jsem postupku 6,7,8,9,10 v barvě a místo 7 a 10 jsem dala divokou kartu. (J,Q). Z pravidel jsem pochopila, že to lze takto použít. (Kombinace musí obsahovat nejméně jednu nedivokou kartu, jinak je to bomba). Ale vzhledem k mému amatérskému překladu se radši ptám...
?

21.4.2011 19:58:18

správně
Je to dobře.
Pravidla budou příští týden ;-)

21.4.2011 20:20:55

cauly
těším se :-)

21.4.2011 20:27:49

Haggis
v pravidlech je psáno, že: "Všechny karty, které zbyly poslednímu hráči v ruce, a
Haggis získává hráč, který první „dohrál“.

Znamená to, že těch 8 karet "Haggis", které šly po rozdání karet (ve dvou hráčích) bokem, získává ten, kdo první dohrál? A přičítá si body za obodované karty, které jsou v balíčku "Haggis" nebo jak je to myšleno? V sekci "Bodování" není zmínka o tom, že by prostřednictvím "Haggis" získal hráč nějaké body...


Ď

27.4.2011 13:49:48 | Upraveno autorem (porovnej)

bodovaci karty
ano vezme si ty karty. U bodovani neni duvod psat neco o haggis. Proste kdyz tam budou bodovaci karty ziskavas body, stejne jako ziskas body za karty v ruce - treba za kluka apod. Cili body jsou za vsechny bodovaci karty a je jedno odkud jsou.

27.4.2011 14:29:22

ha,
tak teď jsem asi trochu mimo :-) ...píšeš, "stejně jako získáš body za karty v ruce" - my jsme hráli, že za karty v ruce toho posledního získává první hráč (ten, který dohrál) 5 bodů za kus a to bez ohledu na to, zda jsou či nejsou v jeho ruce karty bodovací...takže správně je, že získáváš za kus 5 bodů + pokud má v ruce nějaké bodovací, tak i body za ně?

A za ten Haggis teda získáváš body "pouze" za bodovací karty a ne 5b za kus?


27.4.2011 14:40:10

ano
ano

27.4.2011 15:28:02

upresneni
Prvni hrac si da vsechny ziskane karty na hromadku a spocita si body za vsechny bodovane karty.
Za haggis nedostanes 5 bodu za kartu, protoze je nikdo nemel v ruce.

27.4.2011 15:34:59

ahá,
tímpádem hra pro nás získává nový rozměr :-)

dík, cauly

27.4.2011 15:57:09

pár dotazů
ahoj, ví někdo?
1) když někdo zahraje dvě desítky, je možné ho přebít pomocí J-Q, aniž by to byla bomba?
Jako že J je J a Q je žolík? Nebo to možné není a nejvyšší nebombová kombinace je tedy 10-10 a tu už lze přebít jen bombou? Takže tedy ten, kdo zahrál dvě desítky, tak má štych jistý? (hra ve dvou)
2) V pravidlech je uvedeno, že poslední hráč, který zahrál kombinaci, získává karty z tohoto štychu a poslední hráč už nehraje - čili je to tak, že já zahraju poslední co mám v ruce a soupeř i když má na přebití, tak už má smůlu?
3) Je možné zahrát dejme tomu postupku 10-J-Q-K?

21.6.2011 21:30:17

re
Ahoj
1) kombinace J-Q je bomba, nemůže být nebombou ;-)
2) přesně tak
3) ne, není, nemám teď u sebe pravidla, ale je tam něco o tom, že v nebombové kombinaci musí být max jeden žolík (face karta)

22.6.2011 07:01:56

Eyron
Díky, v tom případě jsme to hráli dobře, jen pokud jde o ty žolíky v nebombě, tak to zřejmě možný je, protože i v pravidlech jsou jako příklad postupky se dvěma žolíky. Já to hrála jak říkáš ty a spoluhráč mě obvinil, že ho šidím a zřejmě měl pravdu :)

22.6.2011 07:32:30

ikri
1) v pravidlech je psano, ze pokud jsou zolici hrani spolu, musi tsm byt alespon jedna normalni karta, jinak je to bomba
2) presne tak - stych konci ihned pote, co se predposledni hrac zbavi vsech karet
3) tady se s Eyronem rozchazime, muze tam byt zoliku kolik chces (max 3), ale alespon jedna obycejna karta - takze ano, tato postupka muze byt zahrana

22.6.2011 07:41:33

3)
áno, cauly má pravdu, omlouvám se za mistifikaci

22.6.2011 08:47:17

ruy

stavka
Je mozne vybalit zeton so stavkou 15/30 aj napr. pri vynasani vporadi napr. tretieho stychu, za predpokladu ze hrac dovtedy hrane stychy supermi pasoval?

21.2.2016 06:44:54

....sazka
Muzes. Pred vynesenim sve prvni karty.

21.2.2016 08:04:06

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard - Deadly Frontier
ISS Vanguard - Deadly Frontier
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas