nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Hack Trick

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 25 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tenhle vládní server ještě nikdo nedokázal hacknout. Taková výzva je jen pro ty nejlepší. Pro dva nejlepší. Kdo zvládne vytvořit rychleji správný kód? Kdo je schopnější maskovat svůj postup a zároveň správně vydedukovat soupeřův a vytěžit z něj prospěch?

Hack Trick je malá karetní hra pro dva hráče kterou vydalo rumunské indie nakladatelství Mind Fitness Games. Hráči pomocí karet z ruky kladou své kameny na hrací plochu, představující numerickou klávesnici. Pomocí rozvážného plánování a dedukce se snaží splnit jako první některou z vítězných podmínek. Obvykle se hraje několik her za sebou a jde o to, jako první získat za vyhrané hry předem dohodnutý počet vítězných bodů.


Příprava hry:

Nejprve je vytvořena hrací plocha z karet, které představují číslice od 1 do 9 (numerická část klávesnice). Každý hráč dostane žetony své  barvy (dřevěné prsty klikajíci na klávesnici). Jeden z žetonů je větší, ten umožňuje na konci hry větší bodový zisk. Dále každý hráč obdrží karty do ruky. Karty na sobě mají číslice v rozmezí 0-5 (každá je ve hře 3×). Zbylé karty tvoří dobírací balíček. Dvě karty z dobíracího balíčku se na začátku hry dají lícem nahoru mimo hru (to umožňuje lépe dopočítat ke konci balíčku, co v něm zůstává). Před začátkem hry si ještě hráči navzájem sdělí součet hodnot karet na ruce.


Průběh hry:

Hraje se na tahy. Hráči se v tazích střídají. Ve svém tahu může hráč udělat jednu z akcí:

  1. Zahrát kartu do řady, nebo
  2. Líznout si kartu do ruky.

Pokud zahraje kartu do řady karet, která je vedle hrací plochy, sečte její hodnotu s předešlou kartou a na políčko odpovídajícího čísla položí svůj žeton (např. řada končí kartou 3, hráč přiloží kartu 1 a položí žeton na číslo 4 na hrací ploše). Pokud je na políčku žeton soupeře, zajme mu ho. Nesmí takto ovšem vyložit kartu se stejnou číslicí, jakou měla předešlá karta v řadě. Pokud má méně než 4 karty, může volit jako akci dolíznutí si nové karty do ruky.

Mimo tyto dvě akce má ještě hráč možnost donutit soupeře, aby mu sdělil momentální součet hodnot karet ve své ruce. Za to musí zaplatit jedním žetonem soupeře (jedním z žetonů, které zajal). Navíc může ještě „tlačit na zahrání“ a nebo se bránit. Pokud odhodí svůj žeton ze hry, může soupeře donutit, aby v příštím kole zahrál kartu (a neprovedl akci dobrání nové karty). Opačnou možností je, že se brání tomu, aby na něj soupeř v příštím kole zatlačil. Také tato obrana ho stojí odhození vlastního žetonu.


Konec hry:

Konec jedné hry nastane, jakmile některý z hráčů vytvoří souvislou řadu tří svých žetonů (i diagonálně), případně pokud na jedno číslo umístí 3 své žetony a nebo pokud jednomu z hráčů dojdou žetony. Vítěz obdrží určitý počet vítezných žetonků a hraje se nová hra. Ten kdo první získá 5 VB je celkovým vítězem hry.

Lze hrát i rozšířenou verzi, ve které se navíc používají speciální kódovací karty. Tyto karty představují alternativní způsoby výhry nebo bodování. Hráči je získávají za výhru v jednotlivých hrách. Vždy pak můžou jednu z nich vyložit jako svojí speciální podmínku na začátku následující hry.

I když je hra primárně určena pro 2 hráče, lze jí hrát s mírnou úpravou pravidel i ve 3 či ve 4 (na týmy) hráčích.

Autor: čínan