Gùgōng - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Andreas Steding
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Jedná se o hru s původním názvem "The Forbidden City" Hra se však v průběhu procesu výroby musela přejmenovat kvuli autorským právům, neboť v průběhu KS kampaně byla vydána jiná hra stejného názvu, která však má registrovaný název "Forbiden City"

odkaz na KS kampaň: https://www.kickstarter.com/projects/241074871/the-forbidden-city/description
1.9.2018 13:10:21

Backnuto

No mám backnuto, hodně se na to těším, kdy to má vlastně přijít?

1.9.2018 16:29:03

Říjen 2018
No ty bláho to taky nevím...podle původních předpokladů v říjnu 2018. Ale myslím, že kvuli té změně jména a předěláním všech podkladů se to trochu zpozdí.

Posle poslední aktualizace bude zahájeno doručování od konce října

1.9.2018 16:59:30

Jaká změna jména?
Podle posledního updatu by měli expedovat před Essenem.

"The production of Gugong is running smoothly. We've had a small delay because of the many translations and negotiations with partners all over the world. But we're still on schedule for an Essen release. Shipping of the (Deluxe) games to our backers will have started before Essen. The exact shipping time will depend on where you live."

Něco mi uniklo? Jaká změna jména?

1.9.2018 18:04:19

The Forbiden City
Hra byla uvedena na KS jako "THE FORBIDDEN CITY"

Nicméně v průběhu kampaně byla hra přejmenována a dokonce se o jménu i hlasovalo a backeři dávali návrhy.

Jde o to, že v průběhu KS kampaně byla vydána jiná hra "FORBIDDEN CITY" která už měla registrovaný název...proto se hledal název nový.

No a to zpoždění by mohlo vzniknout právě z toho důvodu, že všechny již hotové komponenty bylo třeba přepracovat a vytvořit grafiku pro nový název.

V poslední aktualizaci hlásí týdenní zpoždění, ale jsem realista...větší zpoždění se nehlásí příliš dopředu a pak se to svede na celní řízení, delší vykládku lodi apod. :-) Každopádně do konce roku je to jisté :-)

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/forbidden-city-the-8086/diskuse/#content

1.9.2018 18:43:39

Gugong

Vidím že kampaň už dávno skončila a Deluxe edition už nejde objednat .

1.9.2018 18:50:17

Na cestě
PPL spletla dodací depo. Ale snad zítra nebo nejpozději v pátek by měla být hra doma. :-)

7.11.2018 10:18:20

PPL
Mě napsali to samé :-) takže buď v tom má PPL zmatek, nebo je to jen univerzální výmluvy, že nestíhají :-)

Každopádně na tuto hru se hodně těším

8.11.2018 11:54:31

PPL
mne to dnes privezli

8.11.2018 12:18:34

Už je doma.
Zrovna jsem nebyl doma, tak že mi to nechá na výdejním místě.

No zkrátím to. Dvacet minut nahánění po městě. Ale nelituju, jdu rozbalovat. Snad o víkendu dojde řada na hraní.

8.11.2018 17:30:12

Deluxe edition
Po rozbalení čeká obrovská radost :-) DELUXE edice vypadá už na první dotek fantasticky. 3mm silný karton krabice je nevídaný a extra pevný.

Nádherně propracovaný "GameTrayz" insert je vymyšlený do posledního detailů a funguje skvěle!

Karty mají krásně provedenou povrchovou strukturu, herní desky také 3mm a žetony dřevěné s tepelných tiskem.

Nakonec stříbrná mince, zlatá mince a zlatá pagoda jako počítadlo času.

Herní plán je oboustranný pro 1-3 hráče / 4-5 hráčů

Celkově na mě tato edice udělala výjimečný dojem.

14.11.2018 11:54:24

zni skvele
Ja si to nechal zabalit pod stromecek... ;)

14.11.2018 12:25:11

Zpracování perfektní.
Hned jsme si zahráli aspoň ve dvou. A super. Pravidlově to není složité, jen si člověk musí zažít tu ikonografii. Ale to vleze pod kůži taky rychle.

Na co jsem narazil v diskuzi na KS, je údajná chyba v kartách se symbolem jing-jang. Karty s číslem 7 jsou identické. Přitom by měla mít jedna symbol zdi a druhá symbol dekretu. Narazili jste na tento problém. Zajímá mě jestli je toto plošné nebo jen u některých krabic.

Já mám dvě identické.

14.11.2018 19:27:49

Duplicitni karty
Na bgg se to resi uz 4 dny a jeste nikdo z uzivatelu nedostal odpoved od autoru (ani mailem a ani na bgg a predpokladam ze ani v diskuzi na ks). To nechapu...

14.11.2018 20:47:12

Karty
Docela jsme musel hledal, o jaký problém se jedná a sám bych na to nikdy nepřišel. Vypadá to, že to takto mají všichni stejně a na vyjádření autora se stále čeká.

Jinak ohledně symbolu dekretu....ten mám jen u jedné karty :-) to je zvláštní

15.11.2018 01:06:40

missprint
Tak konečně se vyjádřil autor k duplicitním sedmičkovým jing/jang kartám.
Přiznal, že to je chyba. Na hru to minimální vliv a kdo chce, tak může tu druhou vyřadit ze hry.
Správné karty budou rozdávány na akcích po druhém printu

16.11.2018 19:48:24

GUGONG+PANJUN deluxe
Dnes dorazil nádherný sametový mazlík :D Je to nádhera...jde rovnou na poličku :-)

8.9.2020 11:37:21

A hlavne je to peeeeckova hra! Ja to mam sice bez sametu, ale uz se tesim, az to dostanu na stul

8.9.2020 13:26:53

Taky samet
Nádhera, deluxe jak bejk :) Třeba ten zlatý žeton prvního hráče, o ten už stojí hrát ;)

25.9.2020 22:11:06

Vybíráme z Bazaru

Mercurial Deluxe Kickstarter
Mercurial Deluxe Kickstarter
Akt. cena: 1590 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas