Guards! Guards! A Discworld Boardgame

xxxxxxxxxo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Guards! Guards! A Discworld Boardgame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: David Brashaw
Leonard Boyd
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Amatérský překlad

Mám udělaný velmi amatérský překlad pravidel do češtiny. Prakticky jen pro osobní potřebu, takže některé části zjednodušené, bez grafiky, klíčová slova často ponechána v anglických tvarech apod.
Nicméně pokud by měl někdo zájem, může mi poslat SZ s mailem a pošlu mu to.
19.5.2015 20:54:44

proč to vzniklo a dojmy
Ještě přidám krátkou story, proč překlad vznikl a k tomu nějaké dojmy ze hry.

Jsme s kamarádem fanoušci Terryho Pratchetta, který letos v březnu zemřel, takže když jsme se na začátku května domluvili po delší době na deskoherním odpoledni a řešili, co budeme hrát, kamarád vymyslel, že uctíme Terryho památku tím, že budeme hrát hry z jeho světa.
Mám doma Guards! Guards!, Ankh-Morpork i Čarodějky, ale Guards! Guards! jsme ještě nikdy nehráli, protože nebyl k dispozici překlad. Na různých diskuzích jsem se navíc dočetl, že hra není nic moc a má divná pravidla... Ale když uctít památku, tak se vším všudy, takže jsem sedl a za dva večery pravidla přelouskal a hodil do Wordu.

K samotné hře... S výše uvedenými popisky vesměs nesouhlasím. Pravidla jsou možná v některých případech krkolomná, ale celkově nám hra dávala smysl a myslím, že jsme si ji užili. Myslím, že ve hře je méně náhody než v dalších dvou, i když se tam používají kostky - ale zde neúspěšný hod není příliš fatální, pouze zdržuje hráčův postup (to v Anhk-Morporku dost záleží, jaké karty přijdou hráči na ruku, a v Čarodějkách hrají kostky hlavní roli v celé hře, což může být frustrující - aspoň to je můj názor).
Jedinou větší polemiku ohledně pravidel bych měl ohledně draků - jejich postupný výskyt ve hře může některé hráče dost zablokovat a těžko se jim brání (a do hry se dostávají náhodně, takže zde ta náhoda roli hraje - ovšem využili jsme mechanismu, že draka lze odehnat do jiné části města pomocí Zavazadla).
Pak ještě může vyvstat otázka nad cílem hry - je potřeba jako první na Neviditelnou Univerzitu dostat 5 velkých zaklínadel z magické knihy Oktávo, kde ale bylo zaklínadel 8. Ono jich také 8 je na hracím plánu. Tak je trochu nelogické, že jich stačí vrátit 5. Na druhou stranu, kdyby jich bylo všech 8, tak už by hra asi začala být repetetivní až nudící.

19.5.2015 21:12:01

Vybíráme z Bazaru

Mariposas
Mariposas
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas