Les bratří Grimmů

xxxxxxxxoo hodnoceno 72x (Seznam vlastníků)

Les bratří Grimmů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Tim Eisner
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Od kolika let

Tady napsano od 8, na krabici od 13 let. Kolik vidite realny vek? Pripadne porovnani s plysovou hlidkiu. Myslim vekove, ne herne
21.4.2020 07:19:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrál jsem obě a
myslím, že v porovnaní s Plyšovou Hlídkou je Grimm Forest daleko přístupnější. Tady jsou 3 druhy karet (pohádky, přátelé a karty surovin). Hráči draftují suroviny, které pak promění ve stavby a využívají k tomu schopnosti na zahraných kartách.

V Plyšovce je trochu víc přemýšlení, v zmysle větší volnosti/možností rozhodování, různých schopností hrdinů, schopností předmětů, vyhodnocování akcii (hráčů i nepřátel) a herních situací... V případě hry s menšími dětmi je nutná účast jednoho dospělého, který se v roli gamemastera postará o plynulost hry (nutná znalost pravidel) - nebo tak se to nějako říká :D

Každopádně po několika zahráních to jistě zvládnou i mladší děti než 13 let (třeba s čtením textu na kartách můžou mít problémy, ale podle obrázků si jistě rychle zapamatují co která karta dělá) - teď myslím Grimm Forest.
Při hraní s dospělým klidně kterou koliv, Grimm Forest nebo Plyšovku.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

21.4.2020 10:23:03 | Upraveno autorem (porovnej)

8-10 let
Záleží jak je dítě vyhrané, ale řekl bych že 10ti leté s přehledem, možná méně ,hra je jednoduchá. zábavná a luxusní

ano i Plysovou hlidku jsem hral, tak musi byt hlavne rodic, je tam toho daleko vice a pro kazdy scenar se to meni ,

diky lidem zde na foru ,zrovna uzivateli : vulcano a endymion jsem prave dneska dokoncil vsechny karty do CZ a jsou pripravene pro strojovy tisk, kvalita je luxusni

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zombicide: Černý mor | Dice Throne: Season Two | Munchkin | Decrypto | Sagrada | Cartographers | Šerif z Nottinghamu + Merry men | Troll | Loony Quest | One Night Ultimate Werewolf | Dungeon Mayhem | Hrdina v Kostce: Bestiář | The Grimm Forest CZ !

23.4.2020 22:14:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Terracotta Army
Terracotta Army
Akt. cena: 640 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas