Greenland (třetí edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Greenland (třetí edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

téma historického Greenlandu

Pozdravujem hráčov Greenlandu,
verím, že nie som jediný, kto podľahol čaru tejto hry a zaujíma sa aj o historický podklad a spôsob života ľudí žijúcich v tých dobách na jeho území.
Pátral som po literatúre, ktorá by mi Grónsko objasnila niečo viac, rád by som sa podelil o pár titulov, ktoré som objavil.

Prvá kniha, ktorú som prečítal, boli Dve staré ženy od Velmy Wallis, kvalitné, ale jednoduchšie čítanie, ktoré opisovalo strastiplnú púť a boj o život dvoch starých žien, ktoré kmeň odvrhol a nechal napospas kvôli nedostatku potravy.

Takisto som sa dostal ku knihe The Greenlanders od Jane Smiley, ktorá ma trochu sklamala, keďže sa síce venovala Grónsku stredovekej doby, ale je písaná z pohľadu Nórov/Dánov - Severanov, ktorí zabrali časť južného Grónska, pričom je to vďaka neustálym opisom roztržiek a šarvátok medzi Severanmi, potrebou memorovať ich mená - a to som žil nejaký čas v Nórsku - dosť únavné.

Až kniha The Wolf in the Whale od Jordanny Max Brodsky mi priniesla konečne vierohodný zážitok a vrelo odporúčam každému, kto chce trochu zbližšia pochopiť život vtedajšieho človeka - Inuita v danom nehostinnom prostredí, jeho spôsoby a zvyky, ktoré sú samozrejme podfarbené fantáziou spisovateľky.

Čítali ste niečo dobré vy? Viete mi odporučiť niečo zaujímavé?
3.6.2020 12:55:42

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Root - komplet CZ (2 exp. + Tulaci a karty )
Root - komplet CZ (2 exp. + Tulaci a karty )
Akt. cena: 3300 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas