Greenland (třetí edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 32x (Seznam vlastníků)

Greenland (třetí edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

sólo hra

ako sa vám hrá na sólo? nemávate problém s prežitím?

ja som si pri viacerých hrách zažil, že pokiaľ nevyšlem časť kmeňa do Vinlandu (a za možnosti, že je kmeň výraznejšie redukovaný v neskorších kolách), tak mi často neostáva energia pre uvádzanie dcér do stavu matriárch.
A potom sa to už vezie, zvlášť ak človek nemá stopárku, čiže loví len podľa hodu kocky...
šanca zisku energie je potom minimálna. Pri Tuniitoch a zvlášť dcére Nelii je to celkom v pohode, tie ostatné kmene sú potom skutočne výzvou, keďže vám nedajú také výhody, aby to zabezpečilo prežitie. (výnimka je ešte thulanská Peepelee, ktorá to má ešte jednoduchšie v dražbe a celkom výhodne človek príde k veciam dovezenými loďami).

aké sú vaše skúsenosti pri sólo hre?

a ešte jedna otázka, našli ste hudbu, ktorá je vhodným pozadím k hre ako je Greenland?
Osobne odporúčam skupinu Skáld, ale som zvedavý, čo počúvate vy...
12.11.2019 08:13:07

Hudba
Ohledně hudby jsem zkoušel použít při hraní melodice.org a tam to u greenlandu vyhodilo jen jednu jedinou skladbu a ta je tedy dost tématická... ale díky za tip zkusím.

12.11.2019 17:21:30

Zistil som, že Living Rules v ION SMG obsahujú úplne iný sólo variant, ktorý mi príde oveľa zaujímavejší, ako to s tými matrónami (voči matrónam nič, ale toľko vecí z hry viacerých hráčov sa vypustí, že to už stráca tie aspekty hry, ktoré ju robia príťažlivou), pripomína mi sólo mód z Pax Emancipation. Hrá sa za troch hráčov, jemne pozmenené pravidlá, drobné úpravy, ale príde mi to autentickejšie ako matróny. 

https://assets.adobe.com/id/urn:aaid:sc:US:a7b861c5-32c6-4af1-9805-1a909fbd3c6f?view=published

Ospravedlňujem sa, ak to tu už niekde je, ale ako som Greenland mal odložený, lebo matróny sa rýchlo ohrajú, toto vyzerá naozaj zaujímavo ;)

27.1.2024 16:35:56

To jsem nevěděl. Díky za tip.

30.1.2024 21:00:28

Vybíráme z Bazaru

Jak se trolí primcezny
Jak se trolí primcezny
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas